Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ ФОРМУВАННЯ ГОСПОДАРСЬКИХ РІШЕНЬ НА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВАХ З УРАХУВАННЯМ РИЗИКУ

МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ ФОРМУВАННЯ ГОСПОДАРСЬКИХ РІШЕНЬ НА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВАХ З УРАХУВАННЯМ РИЗИКУ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ ФОРМУВАННЯ ГОСПОДАРСЬКИХ РІШЕНЬ НА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВАХ З УРАХУВАННЯМ РИЗИКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,43 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СОЛОДОВА Ольга Олександрівна
УДК 658.5.012.41
МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ ФОРМУВАННЯ ГОСПОДАРСЬКИХ РІШЕНЬ НА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВАХ З УРАХУВАННЯМ РИЗИКУ
Спеціальність 08.03.02 - Економіко-математичне моделювання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Хобта Валентина Михайлівна,
Донецький національний технічний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри економіки підприємства (м. Донецьк)
Офіційні опоненти :
доктор економічних наук, професор Клебанова Тамара Семенівна, Харківський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри економічної кібернетики (м. Харків)
кандидат економічних наук Лепа Роман Миколайович, Донецький інститут економіки та господарського права, доцент кафедри інформатики та інформаційних технологій (м. Донецьк)
Провідна установа – Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної кібернетики (м. Харків)
Захист дисертації відбудеться 29 грудня 2001 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, ауд. 101.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий 27 листопада 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.С. Овечко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах перехідного періоду, який характеризується високим ступенем невизначеності та безперервною зміною економічного середовища, підприємства змушені працювати в зоні підвищених виробничих, фінансових, комерційних і соціальних ризиків. Це пов'язано, передусім, з соціально-економічною нестабільністю, застарілими технологіями і устаткуванням, низькою культурою менеджменту та маркетингу, нерівністю темпів інфляції, кризою у взаємоплатежах тощо. В результаті виникає небезпека втрати матеріальних, трудових, фінансових, інформаційних ресурсів та недоотримання прибутків, що призводить в деяких випадках до повного банкрутства підприємства.
Проблеми господарювання на підприємствах є складними і багатосторонніми. Вони залежать від великої кількості різних чинників ризику, які можуть надавати різнонаправлений вплив на економічну ефективність підприємства та швидко змінюватися у часі. У той же час у більшості підприємств відсутній теоретичний і практичний досвід по управлінню ризиком, що знижує ефективність їх господарської діяльності. Для підвищення стійкості та ефективності їх роботи повинен створюватися механізм управління ризиком. При цьому кількісна оцінка ризику рішень повинна проводитися з урахуванням специфіки підприємств, стану зовнішнього і внутрішнього середовищ, а її результати повинні використовуватися при плануванні господарської діяльності. Це дозволить розробити стратегію поведінки підприємств в умовах ризику, вибирати і використовувати найбільш ефективні методи управління ризиком в залежності від його ступеня та специфіки обумовлюючих чинників, і тим самим підвищити стійкість роботи підприємств.
Становище, що склалося, вимагає створення і застосування адекватних математичних моделей, які відображають сучасні умови господарювання вітчизняних промислових підприємств і враховують як сукупний вплив різних взаємопов'язаних чинників ризику на результат господарських рішень, так і диференційований, що дозволить підвищити якість рішень, які приймаються, і розробити заходи щодо зниження ризику.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до тематики науково-дослідних робіт Донецького національного технічного університету: "Розвиток теорії управління та створення методів регулювання інвестиційної діяльності в регіоні в умовах зон економічного сприяння" (номер державної реєстрації 0100V001047), "Розробка науково-теоретичних основ удосконалення організаційно-економічного механізму управління лізінгом в Україні" (номер державної реєстрації 0199V001141).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ ФОРМУВАННЯ ГОСПОДАРСЬКИХ РІШЕНЬ НА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВАХ З УРАХУВАННЯМ РИЗИКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок