Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ ГАЗЕТИ „ТЕРДЖИМАН” У ПРОПАГАНДІ РЕФОРМАТОРСЬКИХ ПРОЦЕСІВ У МУСУЛЬМАНСЬКІЙ ГРОМАДІ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ (1883-1905 рр.)

РОЛЬ ГАЗЕТИ „ТЕРДЖИМАН” У ПРОПАГАНДІ РЕФОРМАТОРСЬКИХ ПРОЦЕСІВ У МУСУЛЬМАНСЬКІЙ ГРОМАДІ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ (1883-1905 рр.)

Назва:
РОЛЬ ГАЗЕТИ „ТЕРДЖИМАН” У ПРОПАГАНДІ РЕФОРМАТОРСЬКИХ ПРОЦЕСІВ У МУСУЛЬМАНСЬКІЙ ГРОМАДІ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ (1883-1905 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,15 KB
Завантажень:
430
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БОГДАНОВИЧ Ігор Олександрович
УДК 94(470+571) 312: 297:070
РОЛЬ ГАЗЕТИ „ТЕРДЖИМАН”
У ПРОПАГАНДІ РЕФОРМАТОРСЬКИХ ПРОЦЕСІВ
У МУСУЛЬМАНСЬКІЙ ГРОМАДІ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ
(1883-1905 рр.)
07.00.02. — Всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя — 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України та допоміжних історичних дисциплін Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського Міністерства освіти та науки України (м. Сімферополь).
Науковий керівник: — доктор історичних наук, доцент
Ганкевич Віктор Юрійович,
професор кафедри історії України та допоміжних історичних дисциплін
Таврійського національного університету
ім. В.І.Вернадського (м. Сімферополь)
Офіційні опоненти: — член-кореспондент НАН України,
доктор історичних наук, професор
Наулко Всеволод Іванович,
завідувач відділу пам'яток духовної культури Інституту Української археографії
та джерелознавства ім. М.Грушевського
НАН України (м. Київ); —
кандидат історичних наук
Радівілов Данило Анатолійович,
вчений секретар Інституту сходознавства ім. А.Кримського НАН України (м. Київ).
Провідна установа: — Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна Міністерства освіти та науки України
Захист відбудеться „20” вересня 2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованної вченої ради К 17.051.01 по захисту дисертацій у Запорізькому державному університеті Міністерства освіти і науки України (адреса: 69063, м. Запоріжжя, вул.Жуковського, 66, корпус 5, ауд.327)
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Запорізького державного університету (адреса: 69063, м.Запоріжжя, вул.Жуковського, 66, корпус 2)
Автореферат розісланий „17” серпня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тимченко С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження обумовлена потребою фундаментальної розробки історичних аспектів етно-конфесійної проблематики, тому що, як свідчить досвід, конфлікти на релігійному чи національному ґрунті можуть призвести до негативних глобальних наслідків. Саме їх необхідно уникати і прагнути до реальної культурної взаємодії, взаємопорозуміння та взаємоповаги. Отже, наукові дослідження мають здійснюватися у напрямку розробки нагальних питань міжетнічної консолідації, міжконфесійного та міжкультурного діалогу.
Одним із найбільш показових прикладів такої діяльності стала робота видатного кримськотатарського просвітителя, громадського та культурного діяча Ісмаїла Гаспринського (1851-1914) зі створення газети „Терджиман”. Недарма Президент України Л.Д. Кучма цілком переконаний у тому, „що у незалежній Україні, що стала матір'ю людей усіх національностей, які живуть на її землі, ідейна та творча спадщина видатного мислителя і гуманіста слугуватиме надійній інтеграції в українське суспільство, миру і консолідації”.
Саме кримськотатарська газета „Терджиман” довгий час була єдиним тюркомовним виданням, яке намітило орієнтири соціального, духовного та культурного розвитку тюркомовних народів, принаймні Російської імперії на межі ХІХ-ХХ ст. Окрім цього, кілька запланованих прогресивними представниками інтелектуальної еліти різних тюрко-мусульманських народів просвітянських, релігійних, громадських, культурних та суспільно-політичних проектів були реалізовані саме за безпосередньої участі та допомоги цієї газети. По суті, вона на кілька десятиліть стала найбільш повним і концентрованим віддзеркаленням громадських, релігійних, просвітянських та загальнокультурних питань у житті багатьох тюркських народів, які сповідували ісламське віровчення. Газета „Терджиман” стала для них національною гордістю, культурною пам'яткою, яка об'єднувала й об'єднує мусульманські тюркомовні народи та етнічні групи.
Об'єктивне, неупереджене осмислення ролі газети у пропаганді реформаторських процесів у мусульманській громаді Російської імперії створює можливість вирішення актуальної наукової проблеми та використання накопиченого досвіду за сучасних умов державотворення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЛЬ ГАЗЕТИ „ТЕРДЖИМАН” У ПРОПАГАНДІ РЕФОРМАТОРСЬКИХ ПРОЦЕСІВ У МУСУЛЬМАНСЬКІЙ ГРОМАДІ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ (1883-1905 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок