Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка способу добору ВИСОКОжИТТЄЗДАТНОГО МАТЕРІАЛУ в СЕЛЕКЦІЙНій роботі з ШОВКОВИЧНим ШОВКОПРЯДом

Розробка способу добору ВИСОКОжИТТЄЗДАТНОГО МАТЕРІАЛУ в СЕЛЕКЦІЙНій роботі з ШОВКОВИЧНим ШОВКОПРЯДом

Назва:
Розробка способу добору ВИСОКОжИТТЄЗДАТНОГО МАТЕРІАЛУ в СЕЛЕКЦІЙНій роботі з ШОВКОВИЧНим ШОВКОПРЯДом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,58 KB
Завантажень:
314
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ РОЗВЕДЕННЯ І ГЕНЕТИКИ ТВАРИН
Ляшенко Юрій Володимирович
УДК 638. 220. 82
Розробка способу добору
ВИСОКОжИТТЄЗДАТНОГО МАТЕРІАЛУ
в СЕЛЕКЦІЙНій роботі з ШОВКОВИЧНим ШОВКОПРЯДом
06. 02. 01 - розведення та селекція тварин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
с. Чубинське Київської області - 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті шовківництва Української академії аграрних наук,
м. Мерефа Харківської обл.
Науковий керівник: доктор ветеринарних наук, професор, член-кореспондент УААН
Головко Валерій Олексійович, директор Інституту шовківництва УААН, завідувач відділом біотехнології, генетики і технології шовкопряда.
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент УААН Коваленко Віталій Петрович, завідувач кафедри генетики і розведення сільськогосподарських тварин Херсонського державного аграрного університету, м. Херсон;
доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник
Пилипенко Борис Феодосійович, пенсіонер.
Провідна установа: Харківський зооветеринарний інститут Міністерства аграрної політики України, кафедра крупного тваринництва, м. Харків.
Захист дисертації відбудеться “ 28 ” лютого 2001 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.355.01 Інституту розведення і генетики тварин УААН, 08321, Київська область., Бориспільський район., с. Чубинське, вул. Погребняка, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту розведення і генетики тварин УААН.
Автореферат розісланий “ 26 ” січня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Ю. В. Мільченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У зв’язку з пойкілотермністю шовковичного шовкопряда його життєздатність і продуктивність в значній мірі залежать від дотримання оптимальних умов розведення (Головко, Злотин, Кириченко, 1992), які забезпечуються певним гігротермічним режимом, кількістю і якістю корму, комплексом санітарно-епідеміологічних заходів та ін.
Сучасним високошвконосним породам шовкопряда властива підвищена чутливість до порушень технології годівлі (Головко, Волянский, Шахбазов и др., 1996), які останнім часом все частіше виникають у зв’язку з причинами економічного характеру на фоні погіршення екологічного стану в Україні. Тому селекціонери вимушені направляти свої зусилля на подолання наслідків впливу низького рівня агрофону, який і зумовлює необхідність проведення робіт на підвищення стійкості шовкопряда до несприятливих факторів.
Одним із напрямків вирішення існуючої проблеми є розробка ефективних методів і прийомів добору шовковичного шовкопряда, спрямованих на підвищення адаптивного потенціалу, який забезпечує стійкий рівень його продуктивності в нестабільному середовищі.
Не зважаючи на існування значної кількості способів одержання високожиттєздатного матеріалу, проблема підвищення загальної стійкості шовкопряда залишається актуальною (Галанова з співавтор., 1998). До основних причин, які впливають на ефективність заходів у вирішенні даного питання, можна віднести:
n
приуроченість існуючих непрямих способів підвищення життєздатності шовковичного шовкопряда до певних стадій його розвитку, а також обмеження, пов’язані з їх нераціональним використанням у селекційному процесі;
n низький рівень успадковуваності показника життєздатності гусені (Насириллаев, 1985);
n недостатню ефективність добору кращих сімей шовковичного шовкопряда за прямими показниками життєздатності при вигодівлях без повторностей (Струнников, 1987);
Виходячи з цього, слід вважати актуальними дослідження, спрямовані на розробку комплексних селекційних методів підвищення життєздатності шовковичного шовкопряда і його стійкості до несприятливих факторів середовища.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота проводилася згідно з республіканською науково-технічною програмою “Шовківництво” “Розробити ефективні технології виробництва шовкової сировини на основі високопродуктивних нових порід і гібридів шовковичного шовкопряда та сортів шовковиці”, № державної реєстрації 03.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Розробка способу добору ВИСОКОжИТТЄЗДАТНОГО МАТЕРІАЛУ в СЕЛЕКЦІЙНій роботі з ШОВКОВИЧНим ШОВКОПРЯДом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок