Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ КОНФЛІКТОЛОГІЧНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ УЧНІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ КОНФЛІКТОЛОГІЧНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ УЧНІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ КОНФЛІКТОЛОГІЧНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ УЧНІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,01 KB
Завантажень:
163
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
ДРОЖЖИНА ТЕТЯНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 373.51
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ
КОНФЛІКТОЛОГІЧНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ
УЧНІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОГО
НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
13.00.07 – теорія і методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, професор,
Іонова Олена Миколаївна,
завідувач кафедри природничо-математичних дисциплін Харківського національного педагогічного університету
імені Г.С.Сковороди
Офіційні опоненти: | доктор психологічних наук
Ващенко Ірина Володимирівна
Харківський національний університет внутрішніх справ, професор кафедри психології
та педагогіки
кандидат педагогічних наук. доцент
Антоненко Тетяна Леонардівна,
Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова,
докторант кафедри вікової та педагогічної психології
Захист відбудеться „ 21 ” червня 2007 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.06 у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв.Молодіжний, 20-а.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-а.
Автореферат розісланий „_17_”_травня_2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради А.О.Андрющук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. У сучасних соціально-культурних умовах як основний вектор розвитку освіти в усіх країнах приймається парадигма компетентності, на яку слід орієнтуватися, визначаючи якість підготовки учнів. Саме на набуття зростаючим поколінням сукупності ключових (базових) компетенцій як на провідне завдання формування особистості наголошують державні документи щодо української освіти (Національна доктрина розвитку освіти України в ХХІ столітті, Державний стандарт базової і повної середньої освіти).
Серед найважливіших базових компетенцій людини є її здатність активно й успішно діяти в соціумі на засадах гуманності, співпраці, толерантності, відповідальності. Це вимагає від особистості вмінь ефективно спілкуватися з іншими людьми, досягати консенсусу, запобігати і розв’язувати проблемні й конфліктні ситуації, а отже, набуття нею конфліктологічної компетенції.
Актуальність формування конфліктологічної компетенції школярів підсилюється й тим, що сучасний учень досить часто стикається з конфліктами у школі. Так, проведені автором спостереження і бесіди з 500 учнями основного ступеню загальноосвітньої школи свідчать, що конфлікти з учителями відбуваються у 75,2 % учнів; в учнівському середовищі – у 56,0 % школярів.
Одночасно слід підкреслити, що учні не вміють регулювати конфлікти, які виникають, і в конфліктних протистояннях переважають деструктивні тенденції. Так, 84,0% з опитаних учнів прагнуть до доведення своєї правоти за будь-яких умов, і тільки 26,8% з них готові визнати, що бувають неправі. Для 58,4% опитаних у конфлікті важко зробити перший крок, щоб з’ясувати взаємини. При цьому 70,0% учнів зазнає, що конфлікти здійснюють негативний вплив на їхні стосунки з оточенням.
Тривалі, нерозв’язані конфлікти погіршують міжособистісні стосунки, морально-психологічний клімат в учнівському колективі, знижують мотивацію учня до навчання. Відсутність належної уваги до проблеми конфліктів у життєдіяльності школярів значно підвищує конфліктогенність навчально-виховного середовища, що стає основою формування конфліктної спрямованості особистості й перешкодою на шляху її самореалізації.
Отже, шкільна практика потребує вирішення проблеми конфліктологічної підготовки учня, яка б дозволила зрозуміти сутність конфлікту, побачити його витоки, зміст, хід розвитку, наслідки, можливі способи розв’язання та запобігання конфлікту, набути досвіду раціональної поведінки в конфлікті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ КОНФЛІКТОЛОГІЧНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ УЧНІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок