Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛОГІКА І МЕТОДОЛОГІЯ НАУКИ В ТВОРЧОСТІ В. І. ВЕРНАДСЬКОГО

ЛОГІКА І МЕТОДОЛОГІЯ НАУКИ В ТВОРЧОСТІ В. І. ВЕРНАДСЬКОГО

Назва:
ЛОГІКА І МЕТОДОЛОГІЯ НАУКИ В ТВОРЧОСТІ В. І. ВЕРНАДСЬКОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,78 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Тараса Шевченка
АНДРЕЄВ Олег Олексійович
УДК 550.4:168.5
ЛОГІКА І МЕТОДОЛОГІЯ НАУКИ
В ТВОРЧОСТІ В. І. ВЕРНАДСЬКОГО
09.00.09 – філософія науки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі методології і соціології науки Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Онопрієнко Валентин Іванович,
Центр досліджень науково-технічного потенціалу
та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України,
завідувач відділу методології і соціології науки.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
СИДОРЕНКО Лідія Іванівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри філософії та методології науки;
кандидат філософських наук
ПОЗДНЯКОВ Володимир Михайлович,
Інститут педагогіки АПН України,
старший науковий співробітник
лабораторії суспільствознавчої освіти.
Захист відбудеться 24 грудня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.17 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033 м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033 м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий --22 листопада 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.О.Шашкова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Початок третього тисячоліття характеризується чітким проявленням нових тенденцій у цивілізаційному розвитку, загальною основою яких є новий масштаб і швидкість розповсюдження в суспільній практиці наукових знань. Наука та її технологічне використання постають головним джерелом економічного зростання, могутньою зброєю в конкурентній боротьбі економік і воєнних протистояннях. Масштаби можливостей, що дає інтелектуальна революція, визначають спрямованість вектору цивілізаційного розвитку до побудови суспільства, заснованого на знаннях. Це вимагає перегляду логіко-методологічних засад основних структурних елементів науки, їх кореляції та способів застосування результатів наукових досліджень у соціальних практиках.
Активне обговорення проблем природи науки і наукової творчості, філософії, методології й історії науки має досить тривалу традицію. У ХХ ст. воно отримало новий розвиток. Хоча між філософською та історичною лініями вивчення феномена науки ніколи не було тісної кореляції, проте вони завжди взаємодіяли, а під час обговорення наукового статусу наукознавства завжди декларувалася його широка системна парадигма, що трактувалася як комплексність і міждисциплінарність. Така системна парадигма при вивченні феномена науки характерна для творчості В.І. Вернадського, який багато зробив для формування нової самосвідомості вчених і розуміння ними процесу розвитку науки і природи наукової творчості. Розуміючи науку як “систему з рефлексією”, він, як типовий натураліст, дивився на її минуле очима сучасного дослідника, що проте дозволило йому сформулювати ряд важливих особливостей таких фундаментальних категорій методології вивчення науки, як “минуле”, “сьогодення”, “майбутнє” науки, “історичне джерело”, “історична реконструкція”, “закономірність розвитку науки”. Ці висловлення В.І. Вернадського виступили певним базисом для теоретиків і філософів науки в зв'язку з посиленням уваги до “людського елемента” науки, із проникненням у наукознавство духу соціокультурного, психологічного і соціологічного аналізу, що так характерно на етапі переходу до постіндустріальної цивілізації і постнекласичної науки.
В загальному, філософському плані взаємозв’язок і взаємовплив інноваційних і традиційних чинників в науці й культурі найбільш продуктивно прослідкувати і проаналізувати на підґрунті філософсько-методологічного доробку В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЛОГІКА І МЕТОДОЛОГІЯ НАУКИ В ТВОРЧОСТІ В. І. ВЕРНАДСЬКОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок