Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> особливості ГЕОЛОГІЧНої БУДОВи І ПЕРСПЕКТИВИ наФТОГАзоноснОстІ нижньокрейдових відкладів ПІВНІЧНО-ЗАХІДНОго шельфу чорного моря

особливості ГЕОЛОГІЧНої БУДОВи І ПЕРСПЕКТИВИ наФТОГАзоноснОстІ нижньокрейдових відкладів ПІВНІЧНО-ЗАХІДНОго шельфу чорного моря

Назва:
особливості ГЕОЛОГІЧНої БУДОВи І ПЕРСПЕКТИВИ наФТОГАзоноснОстІ нижньокрейдових відкладів ПІВНІЧНО-ЗАХІДНОго шельфу чорного моря
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,88 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
міністерство оСвіти і науки україни
Івано-франківський національний технічний
університет нафти і газу
мельничук петро миколайОвИЧ
УДК 551.24:553.98.041(477)
особливості ГЕОЛОГІЧНої БУДОВи І ПЕРСПЕКТИВИ
наФТОГАзоноснОстІ нижньокрейдових відкладів
ПІВНІЧНО-ЗАХІДНОго шельфу чорного моря
04.00.17 – Геологія нафти і газу
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Івано-Франківськ - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:–
доктор геолого-мінералогічних наук, професор Маєвський Борис Йосипович, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри геології та розвідки нафтових і газових родовищ.
Офіційні опоненти:–
доктор геолого-мінералогічних наук, професор Павлюк Мирослав Іванович, Інститут геології та геохімії горючих копалин НАН України, директор;–
кандидат геологічних наук Колодій Іванна Володимирівна, Львівське відділення УкрДГРІ, старший науковий співробітник.
країни, провідний науковий співробітник.
Провідна установа:
Інститут геологічних наук НАН України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “_09_” __грудня__ 2005 р. о _1100_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.052.01 при Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу (76019, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15).
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (76019, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15).
Автореферат розісланий “_03__” __листопада__ 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, К 20.052.01
кандидат геолого-мінералогічних наук Г.О. Жученко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. У морських акваторіях прогнозується на початок 2005 р. близько 30 % нерозвіданих ресурсів вуглеводнів (ВВ) від неосвоєних ресурсів України. Недостатній обсяг виконаних геологорозвідувальних робіт призвів до того, що на сьогоднішній день в акваторії Чорного моря відкрито лише 8 газових і газоконденсатних родовищ, а в акваторії Азовського моря (український сектор) – 6 газових родовищ (одне з яких розташоване частково на суші). Як поточні розвідані запаси, так і видобуток газу на морських родовищах України ледь перевищують 3 % від загальноукраїнських показників.
Підвищений нафтогазогеологічний інтерес до нижньокрейдового комплексу північно-західного шельфу Чорного моря пов’язаний ще й з тим, що найбільші локальні підняття у відкладах палеоцену і осадових комплексах, що залягають вище, уже виявлені. При цьому значні можливості нарощування сировинної бази і видобутку не лише природного газу, але й нафти підтверджуються відкриттям на відстані 60-70 км від межі українського сектора Чорного моря у румунських водах трьох родовищ з сумарними запасами нафти понад 20 млн. т, які пов’язані з відкладами нижньої крейди.
Освоєння вуглеводневих ресурсів нижньокрейдових відкладів північно-західного шельфу Чорного моря може внести значний вклад у паливно-енергетичне забезпечення України власною сировиною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема досліджень безпосередньо пов’язана з багаторічними геологорозвідувальними роботами і науковим обгрунтуванням перспектив нафтогазоносності нижньокрейдових відкладів північно-західного шельфу Чорного моря, виконаних автором під час роботи у ДАТ “Чорноморнафтогаз”, в геологічній службі якого здобувач працює понад 25 років.
Результати наукових досліджень, в яких здобувач брав участь, використані в Національній програмі “Нафта і газ України до 2010 року”, Комплексній програмі виконання геологорозвідувальних робіт на шельфі Чорного і Азовського морів, п’ятирічних і щорічних планах регіональних і пошуково-розвідувальних робіт Держнафтогазпрому України і НАК “Нафтогаз України”, ДАТ “Чорноморнафтогаз”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: особливості ГЕОЛОГІЧНої БУДОВи І ПЕРСПЕКТИВИ наФТОГАзоноснОстІ нижньокрейдових відкладів ПІВНІЧНО-ЗАХІДНОго шельфу чорного моря

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок