Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Конституційний контроль як засіб захисту конституцій у національних правових системах континентального права

Конституційний контроль як засіб захисту конституцій у національних правових системах континентального права

Назва:
Конституційний контроль як засіб захисту конституцій у національних правових системах континентального права
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,61 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
Кельман Михайло Степанович
УДК 342.9
Конституційний контроль як засіб захисту конституцій у національних правових системах континентального права
Спеціальність 12.00.02. — конституційне право
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі конституційного права та місцевого самоврядування Інституту держави і права ім.В.М.Корецького Національної академії наук України
Науковий керівник — член-кореспондент Академії правових наук України,
доктор юридичних наук, професор
ПОГОРІЛКО Віктор Федорович –
завідувач відділу конституційного права та місцевого
самоврядування Інституту держави і права
ім. В.М.Корецького НАН України
Офіційні опоненти: академік Академії правових наук України, доктор
юридичних наук, професор
ТОДИКА Юрій Миколайович –
завідувач кафедри конституційного права України
Національної юридичної академії України ім. Ярослава Мудрого (м. Харків)
кандидат юридичних наук, доцент
ШУКЛІНА Наталія Георгіївна –
завідувач кафедри конституційного і адміністративного
права Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.
Провідна установа - Національна академія внутрішніх справ МВС України кафедра конституційного права, м. Київ.
Захист відбудеться 16 лютого 2001 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права ім.В.М.Корецького НАН України за адресою:
01001 М.Київ, вул.Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці інституту.
Автореферат розіслано 16 січня 2001 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради І.Б. Усенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Час, що минув після проголошення Україною незалеж-ності, досить переконливо довів, що для держави соціал-демократичної орієнтації, яка переходить до сучасного європейського державно-правового устрою, утверджує прин-ципи демократії та громадянського суспільства, надзвичайно важливим є існування органів конституційного контролю, завдання яких полягає у перевірці законів та підзаконних нормативно-правових актів щодо їх відповідності Конституції загальними або спеціальними судами, які наділені правом позбавляти юридичної сили неконституційні положення таких актів. Орган конституційного контролю є принципово новою державно-правовою інституцією незалежної України. У державно-правових системах зарубіжних країн органи конституційного контролю функціонують уже тривалий час. Тому актуальним є структурний і правовий аналіз організації та функціонування цих органів, всебічне вивчення набутої у зарубіжних країнах практики конституційного контролю.
Для демократичних європейських країн характерною є підвищена увага наукових і політичних кіл до проблем вдосконалення і зміцнення конституційного контролю. Це зумовлено тим, що конституційний контроль — одна з найбільших цінностей демократичної форми організації суспільства. Його значення полягає в наступному.
По-перше, конституційний контроль — невід'ємний елемент правової держави, важливий гарант верховенства Конституції, суттєва перепона на шляху до узурпації влади, умова і показник функціонування політико-правового режиму в межах Конституції.
По-друге, конституційний контроль — обов'язковий компонент механізму поділу влади, призначений для підтримання рівноваги; арбітр у конфліктах між гілками влади — законодавчою, виконавчою і судовою, що забезпечує необхідний баланс між владними структурами.
По-третє, конституційний контроль є інструментом подолання і згладжування феде-ративних суперечностей, а також неузгодженостей між державою і територіями з місце-вим самоврядуванням.
По-четверте, конституційний контроль виконує роль найбільш ефективного механізму захисту особи від влади, є засобом забезпечення основних (конституційних) прав і свобод людини і громадянина, фактором перетворення Конституції на чинне право.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Конституційний контроль як засіб захисту конституцій у національних правових системах континентального права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок