Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СХОДОЗНАВСТВО В ХАРКІВСЬКОМУ УНІВЕРСИТЕТІ (1805 – 1917 рр.)

СХОДОЗНАВСТВО В ХАРКІВСЬКОМУ УНІВЕРСИТЕТІ (1805 – 1917 рр.)

Назва:
СХОДОЗНАВСТВО В ХАРКІВСЬКОМУ УНІВЕРСИТЕТІ (1805 – 1917 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,71 KB
Завантажень:
325
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
Чувпило Лідія Олександрівна
УДК 94 (5):378.4(477)
СХОДОЗНАВСТВО В ХАРКІВСЬКОМУ УНІВЕРСИТЕТІ
(1805 – 1917 рр.)
Спеціальність — 07.00.02 — всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
історичних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – | кандидат історичних наук, доцент
СТРАШНЮК Сергій Юрійович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, доцент кафедри
нової та новітньої історії
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, доцент
КОЗЛІТІН Володимир Дмитрович,
Харківський державний педагогічний університет
ім. Г.С. Сковороди, професор
кафедри історичних дисциплін
кандидат історичних наук, доцент
ПРОНЕВИЧ Олексій Станіславович,
Національний університет внутрішніх
справ (м. Харків), вчений секретар
Провідна установа – | Київський національний університет імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України,
кафедра історії стародавнього світу та середніх віків, м. Київ
Захист відбудеться “20” грудня 2002 р. о 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (адреса: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, аудиторія IV-65).
З дисертацією можна ознайомитися в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, площа Свободи, 4).
Автореферат розісланий “16” листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради | Пугач Є.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. ХІХ – початок ХХ ст. ознаменувалися значними успіхами у вивченні Сходу. В цей період європейські вчені переходять від поверхових спостережень та узагальнень до глибокого систематичного вивчення історії, культури і мов Азії та Африки. Виникає і стрімко розвивається нова галузь знань – сходознавство. Відкриття культурних залишків давньосхідних цивілізацій, освоєння глибинних районів Азії та Африки, накопичення й аналіз великого лінгвістичного і етнографічного матеріалу, переклад шедеврів східної літератури та інші досягнення сходознавчих наук фактично заново відкривають Схід для Європи, дозволяючи в повній мірі оцінити унікальність і культурне значення даного реґіону світової цивілізації.
Ці процеси активно проходили і в Російській імперії, яка в кінці ХІХ ст. перетворилася на одного з визнаних лідерів світового сходознавства. Становлення орієнталістики чи не в першу чергу торкнулося російських університетів, які відігравали в імперії роль провідних центрів науки та освіти. В цьому контексті дуже актуальним уявляється дослідження історії вивчення Сходу в Харківському імператорському університеті (1805-1917 рр.) та визначення внеску його представників у становлення вітчизняного й світового сходознавства. На відміну від петербурзького, московського і казанського наукових центрів, харківське університетське сходознавство дожовтневої доби слабо висвітлено в науковій літературі; навіть фахівці з історії вивчення Сходу мають про нього нечітке уявлення. Дана дисертаційна робота, таким чином, допоможе ліквідувати існуючу в історіографії прогалину і суттєво доповнити загальну картину розвитку орієнталістики у Російській імперії.
Дослідження набуває актуальності й у контексті вивчення історії сходознавства в Україні, адже Харківський університет протягом більшої частини ХІХ ст. був головним осередком сходознавчої освіти та науки на терені українських губерній. Не менш значним вивчення харківської університетської орієнталістики дожовтневої доби є для відновлення історії Харківського університету. Протягом тривалого часу сходознавча освіта була тут невід’ємною частиною навчального процесу, а орієнтальна тематика займала провідне місце в творчості десятків вчених. Тому з наближенням 200-річного ювілею університету комплексне глибоке вивчення історії харківського університетського сходознавства є важливим та актуальним завданням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СХОДОЗНАВСТВО В ХАРКІВСЬКОМУ УНІВЕРСИТЕТІ (1805 – 1917 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок