Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Екологічна культура українського етносу: ментальні джерела та техногенні перспективи

Екологічна культура українського етносу: ментальні джерела та техногенні перспективи

Назва:
Екологічна культура українського етносу: ментальні джерела та техногенні перспективи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,63 KB
Завантажень:
362
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний університет
імЕНІ В. н. каразіна
ТАГЛІНА ЮЛІЯ СЕРГІЇВНА
УДК 130.2 (161.2)
Екологічна культура українського етносу:
ментальні джерела та техногенні перспективи
09.00.12 – українознавство (філософські науки)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: Заслужений діяч науки і техніки України,
доктор філософських наук, професор
Цехмістро Іван Захарович,
Харківський національний університет
імені В. Н. Каразіна,
завідувач кафедри теорії культури та філософії
науки філософського факультету.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Култаєва Марія Дмитрівна,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г. С. Сковороди,
завідувач кафедри філософії;
кандидат філософських наук
Годзь Наталія Борисівна,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
доцент кафедри філософії.
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра української
філософії та культури, м. Київ
Захист відбудеться “ 26 ” жовтня 2005 р. о 15.15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.06 при Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “ 22 ” вересня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Бортник Л. А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Актуальність теми визначається тим, що для сучасної України питання екологічної культури населення стало життєво важливим. Джерела різноманітних проблем, які стоять перед країною, пов’язані з цією сферою, і пошук шляхів їх розв’язання необхідно починати саме з неї. Проблема формування екологічної культури є актуальною як у загальнолюдському плані, так і в контексті розвитку кожного окремого етносу. З’являється необхідність вивчати механізми формування екологічної культури українського етносу в процесі його історичного розвитку й виявляти можливі перспективи екологічної культури в техногенному суспільстві.
Сучасна екологічна ситуація як у світі в цілому, так і в Україні зокрема є предметом постійного інтересу наукових і суспільних кіл. Це пов’язано з тим, що загроза екологічних криз глобального і регіонального масштабу нині стає все більш актуальною. Джерела цих сучасних кризових ситуацій можуть бути в далекому минулому. Екологічна ситуація складалася протягом не тільки останніх років, але й усього існування та розвитку етносів. Можна говорити про те, що виживання етносів багато в чому залежить від того, наскільки зрілою є їхня екологічна культура. Елементи екологічної культури формуються й виявляються в різних сферах життя суспільства: економічній, соціальній, політичній, духовній, моральній. Вивчення генези екологічної свідомості є важливим кроком до розуміння того, у який спосіб можна гармонізувати відносини між людством і перетворюваним ним природним середовищем.
У різних етносів елементи екологічної культури виникали в різний час і набували різноманітних форм, залежно від особливостей природного середовища та способів взаємодії з ним. У цьому кожний етнос є своєрідним і неповторним, оскільки історично формується система складних, динамічних, взаємозалежних відносин між етносом і природним середовищем його проживання. Спостерігаються потужні впливи, з одного боку, природи на етнос, а з другого — етносів на стан довкілля, на екологічну ситуацію. Екологічні кризи характерні не тільки для техногенного суспільства: як свідчать історичні факти, багато цивілізацій, які мали високий рівень розвитку, приходили до різних екологічних криз, що іноді спричиняло їх занепад і руйнування (наприклад, крах ассиро-вавілонської цивілізації після руйнації іригаційної системи в басейні Тигру та Євфрату, що сталось у результаті спроби її істотного розширення).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Екологічна культура українського етносу: ментальні джерела та техногенні перспективи

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок