Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛОКАЛЬНІ ЯМР ХАРАКТЕРИСТИКИ ІОНІВ Fe3+ ТА АНІЗОТРОПНІ МАГНІТНІ ВЛАСТИВОСТІ ГЕКСАФЕРИТІВ М ТИПУ

ЛОКАЛЬНІ ЯМР ХАРАКТЕРИСТИКИ ІОНІВ Fe3+ ТА АНІЗОТРОПНІ МАГНІТНІ ВЛАСТИВОСТІ ГЕКСАФЕРИТІВ М ТИПУ

Назва:
ЛОКАЛЬНІ ЯМР ХАРАКТЕРИСТИКИ ІОНІВ Fe3+ ТА АНІЗОТРОПНІ МАГНІТНІ ВЛАСТИВОСТІ ГЕКСАФЕРИТІВ М ТИПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,70 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКIВСЬКИЙ НАЦIОНАЛЬНЫЙ УНIВЕРСИТЕТ
iм. В.Н. КАРАЗIНА
На правах рукопису
КУНЦЕВИЧ Станiслав Петрович
УДК 548:537.611.46
ЛОКАЛЬНІ ЯМР ХАРАКТЕРИСТИКИ ІОНІВ Fe3+ ТА АНІЗОТРОПНІ МАГНІТНІ ВЛАСТИВОСТІ ГЕКСАФЕРИТІВ М ТИПУ
01.04.11 - магнетизм
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Харків 2001


Дисертація є рукописом.
Робота виконана у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна
Офіційні оппоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Бержанський Володимир Наумович, проректор з наукової роботи Таврійського національного університету ім.В.І. Вернадського
доктор фізико-математичних наук, професор,
Єрьоменко Віктор Валентинович, директор Фізико-технічного інституту низьких температур ім.Б.І.Вєркіна НАН України
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник, доцент
Равлік Анатолій Георгійович, професор кафедри фізики металів та напівпровідників Харківського державного політехнічного університету
Провідна установа: Донецький національний університет Міносвіти і науки НАН України, кафедра фізики твердого тіла
Захист відбудеться 7грудня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.051.03 Харківського національного університету ім.В. Н. Каразіна (61077, м.Харків, пл. Свободи, 4. Ауд. ім. К. Д. Синельникова)
З дисертацією можна ознайомитися в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4)
Автореферат розісланий 5листопада 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. П. Пойда


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Термін гексаферити охоплює широкий клас окисних сполук з гексагональною кристалічною структурою. Гексаферити структурного типу М мають хімічну формулу (Me=Pb2+, Ba2+, Sr2+, Ca2+) і утримують тільки один тип магнітоактивних іонів – Fe3+.. Ферити цього типу мають на два порядки більші величини констант енергії анізотропії у порівнянні з феритами-шпінелями і феритами-гранатами, які мають у своєму складі також тільки іони Fe3+. Високоанізотропні властивості М феритів зумовлюють їх широке технічне застосування як постійних магнітів, носіїв інформації при вертикальному магнітному запису, функціональних елементів НВЧ пристроїв. Ці ферити мають багатопідграткову структуру, дозволяють широку варіацію складу і магнітних властивостей при ізоморфних заміщеннях.
Для цілеспрямованого створення матеріалів з визначеним комплексом властивостей необхідно знати природу явищ та фізичні механізми, що визначають магнітні властивості. Відомо, що внески магнітоактивних іонів у анізотропні властивості залежать від розподілу зарядової та спінової електронної густини в кристалі. Цей же розподіл задає локальні поля на ядрах та їх анізотропію для магнітоактивних іонів.
Локальні поля на ядрах та їх анізотропія можуть бути визначені з достатньо високою точністю методом ЯМР. Крім того, передача ядерних збуджень фононам відбувається здебільшого через електронну підсистему, а релаксаційні характеристики ядерної підсистеми дають інформацію про величину спін-граткового зв’язку для електронної підсистеми.
У кінці шестидесятих років вперше вдалося спостерігати ЯМР на ядрах 57Fe у багатопідграткових гексаферитах М типу і стала актуальною задача комплексного дослідження анізотропних магнітних властивостей і локальних характеристик магнітоактивних іонів методом ЯМР. Однак проведені у сімдесятих роках дослідження ЯМР мали фрагментарний характер, були виконані в основному на полікристалічних зразках. Зразки, які використовувались для досліджень, мали природну кількість ізотопу 57Fe (2,25%), що, враховуючи багатопідграткову структуру М феритів, різко знижує можливості при експериментальних дослідженнях.
Тому комплексні дослідження локальних ЯМР характеристик та анізотропних магнітних властивостей гексаферитів М типу з метою встановлення природи високоанізотропних магнітних властивостей гексаферитів М типу є актуальною науковою проблемою.
Зв’язок з науковими програмами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЛОКАЛЬНІ ЯМР ХАРАКТЕРИСТИКИ ІОНІВ Fe3+ ТА АНІЗОТРОПНІ МАГНІТНІ ВЛАСТИВОСТІ ГЕКСАФЕРИТІВ М ТИПУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок