Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ТЕПЛОМАСООБМІН В ГЛИБОКОВОДНих генераторах водню НА ОСНОВІ ГІДРОРЕАГУЮЧИХ РЕЧОВИН

ТЕПЛОМАСООБМІН В ГЛИБОКОВОДНих генераторах водню НА ОСНОВІ ГІДРОРЕАГУЮЧИХ РЕЧОВИН / сторінка 4

Назва:
ТЕПЛОМАСООБМІН В ГЛИБОКОВОДНих генераторах водню НА ОСНОВІ ГІДРОРЕАГУЮЧИХ РЕЧОВИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,17 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Майже всі розроблені і запатентовані генератори водню мають герметичний міцний корпус, що приводить до значного збільшення маси системи при використанні на великих глибинах. Результати розрахунків їх питомої підйомної сили, яку створює одиниця об'єму генератора з корпусом у вигляді сталевої кулі, свідчать про те, що такі генератори з ГРР на основі активованого алюмінію будуть мати максимально можливу глибину використання 3410 м, якщо продукти реакції ГРР з водою не видаляються з об'єму генератора і 7130 м в разі, якщо останні видаляються. Генератори ж водню з негерметичним корпусом не мають обмежень щодо використання у межах існуючих глибин Світового океану, а їх питома підйомна сила на глибині 2000 м в 1,25 разів більша ніж підйомна сила генераторів з герметичним корпусом і видаленням продуктів реакції, або в 7 разів – на глибині 6000 м.
Розвантаження корпусу ГВ від зовнішнього гідростатичного тиску можливо, якщо його виконати за схемою "колокол" з відкритою в навколишнє середовище нижньою частиною.
Аналіз способу розміщення заряду ГРР в об'ємі такого розвантаженого ГВ, а також результати пробних дослідів з вивчення механізму реакції ГРР з водою дозволили зробити висновок, що найбільш доцільним, з точки зору повноти його використання і забезпечення можливості керування процесом генерації водню, є розміщення заряду ГРР у вигляді вертикальних циліндричних стовпців
Огляд і аналіз літератури з масо-і теплообмінних процесів, які супроводжують хімічні реакціі в системах “тверде тіло-рідина” з газоутворенням, а також методів розрахунку основних параметрів роботи апаратів, в яких здійснюються ці реакціі, показав, що на сьогоднішній день відсутній метод розрахунку генераторів водню з такими системами.
Майже всі існуючі роботи присвячені вивченню взаємодії малих зразків твердої речовини з рідиною, переважно з кислотами і лугами, в кінетичній зоні. Тепломасообмін великих зразків твердого реагенту, тим більше, сформованих в циліндричні стовпці з вертикальним розташуванням, які реагують з рідиною з газоутворенням в зоні зовнішньої дифузії, не вивчався. Відсутні також відомості про дослідження впливу на процеси тепломасообміну ступіня обмеження простору навколо реагуючого твердого тіла і тиску. Не існує методів розрахунку тепломасообмінних характеристик генераторів водню відкритого типу на основі ГРР з подачею води до нижнього торця заряду.
В розділі приведена блок-схема загальної методики досліджень.
В другому розділі розроблено аналітичну частину методу розрахунку СЗПВ з генераторами водню відкритого типу, який дозволяє визначити основні масообмінні параметри процесів і характеристики роботи системи. Метод розроблено з припущеннями щодо квазістаціонарної роботи генератора, а також, що такі параметри роботи системи як швидкості масообміну vs і vл, питоме газоутворення Vуд і температура Т водню, що генерується, не змінюються в часі і не залежать від інших факторів, тобто в аналітичній частині методу вони приймалися як постійні осереднені величини.
Вихідним рівнянням, яке пов'язує гідродинамічні, теплофізичні і масообмінні процеси, що протікають в системі під час її роботи є
(1)
де  – коефіцієнт витрати; sг – площа прохідного перерізу витратного отвору, м2; Н – різниця рівнів води в порожнечах ГВ і об’єму, що продувається (ПО), м; в – густина води, кг/м3; K тг/г – коефіцієнт стискування водню; R – питома газова постійна водню, Дж/кгК; Т – температура водню, що генерується, К; р – тиск на рівні поверхні води в генераторі, Па; vs – швидкість масовіддачі ГРР по газу з одиниці поверхні, м/с; Sзр – площа реагуючої поверхні заряду ГРР, м2; VгГВ – об'єм газу в порожнечі ГВ, м3;  – час , с.
На підставі рівняння (1) одержано математичні залежності щодо параметрів роботи системи на торцевому режимі роботи генератора водню (), для режиму повного затоплення заряду () і режиму часткового затоплення заряду ГРР ().

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ТЕПЛОМАСООБМІН В ГЛИБОКОВОДНих генераторах водню НА ОСНОВІ ГІДРОРЕАГУЮЧИХ РЕЧОВИН

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок