Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ТЕПЛОМАСООБМІН В ГЛИБОКОВОДНих генераторах водню НА ОСНОВІ ГІДРОРЕАГУЮЧИХ РЕЧОВИН

Загрузка...

ТЕПЛОМАСООБМІН В ГЛИБОКОВОДНих генераторах водню НА ОСНОВІ ГІДРОРЕАГУЮЧИХ РЕЧОВИН / сторінка 6

Назва:
ТЕПЛОМАСООБМІН В ГЛИБОКОВОДНих генераторах водню НА ОСНОВІ ГІДРОРЕАГУЮЧИХ РЕЧОВИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,17 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Досконале експериментальне дослідження тепло- і масообмінних характеристик реакції з водою проводилося для зразків ГРР АГНК і АГН. Перші являли собою пресовану композитну сполуку із порошків алюмінію та гідриду натрію, а другі – хімічну сполуку алюмогідрида натрію NaAlH4. Дослідні зразки мали вигляд таблеток із зовнішнім діаметром 46 мм і масою 2040 г. Досліди проводилися як на лабораторних установках при нормальних умовах, так і на експериментальних установках під великим тиском. На рис. приведена принципова схема однієї з таких установок для дослідження тепломасообмінних характеристик реакції зразків ГРР і моделей генераторів водню під тиском до 30 МПа.
Одержані значення масообмінних параметрів реакції зразків АГНК і АГН з водою і визначена зміна їх за часом реакції (рис.  і ). Помітної залежності показників масообміну малих зразків ГРР від тиску в діапазоні 0,1 –  МПа і початкової температури води в діапазоні 273 –  К в межах помилок дослідів 7не було знайдено.
Обробка даних згідно рівнянню Єрофєєва дозволила визначити значення константи швидкості реакції k і показника п, що характеризує зону протікання реакції, а саме: АГНК–23 – k = ,710-3, n ,32; АГНК–50п/э – k = ,110-3, n ,89; АГН – k = ,710-3, n ,68.
Значення показника п свідчать, що реакція зразків ГРР, які досліджувалися, проходить в зоні зовнішньої дифузії, що також підтверджується відсутністю залежності масообмінних показників реакції від температури води. Заміри температури у різних зонах реакції зразків ГРР з водою дозволили встановити також рівень температур Ts0 реакційної поверхні зразків і значення коефіцієнтів 0 їх тепловіддачі в об'єм води з температурою 1820С під атмосферним тиском, а саме:
АГНК-23  – Тso  К, 0  кВт/м2К;
АГНК-50п/э  – Тso  К, 0  кВт/м2К;
АГН – Тso  К, 0  кВт/м2К.
Основним робочим елементом генератора є вертикальний циліндричний стовпець ГРР, на поверхні якого проходять процеси хімічного кипіння, що супроводжуються вільною конвекцією газоподібних і твердих продуктів реакції під впливом сил тяжіння. Вивчення подібних процесів кипіння рідин на поверхні, що нагрівається, а також пробні досліди дозволили визначити основні фактори, які помітно впливають на параметри тепломасовіддачі при реакції вертикальних стовпців ГРР з рідиною. Такими факторами виявилися: висота стовпця Н; міра обмеженості простору навколо стовпця ks, що відзначалася як відношення площі поперечного перерізу заряду ГРР до площі поперечного перерізу генератора; гідростатичний тиск p; режим роботи генератора, що визначається величиною sг; час роботи .
Дослідження тепломасообміну стовпців ГРР і моделей ГВ під атмосферним тиском проводилися на стенді, який складався з відкритого в атмосферу металевого басейну і систем вимірювання витрати водню і температур в різних точках генератора. Басейн мав прозорі вікна для можливості візуалізації і кіно-фотореєстрації процесів. Дослідження впливу тиску на показники тепломасообміну проводилися на стендових установках високого тиску до 4,0 МПа і до 30 МПа (рис.1).
Моделі генераторів водню мали вигляд циліндрів з прозорого органічного скла і відкритою нижньою частиною, стінки якого були теплоізольовані гумою, а заряд ГРР з АГНК-50п/е являв собою стовпець висотою 0,5000,536 м, набраний з окремих циліндричних елементів діаметром 46 мм.
Результати досліджень свідчить про те, що зменшення зазору між поверхнею стовпця ГРР і стінкою генератору приводить до значного зростання повноти масовіддачі стовпця. Це можливо пояснити підвищенням лужності води, а також посиленням ефектів флотації частинок ГРР, а саме алюмінію, що не прореагували до кінця. Залежність повноти масовіддачі ГРР від коефіцієнту завантаження перетину генератора ним можна описати емпіричним поліномом третього ступеню
.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ТЕПЛОМАСООБМІН В ГЛИБОКОВОДНих генераторах водню НА ОСНОВІ ГІДРОРЕАГУЮЧИХ РЕЧОВИН

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок