Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ТЕПЛОМАСООБМІН В ГЛИБОКОВОДНих генераторах водню НА ОСНОВІ ГІДРОРЕАГУЮЧИХ РЕЧОВИН

Загрузка...

ТЕПЛОМАСООБМІН В ГЛИБОКОВОДНих генераторах водню НА ОСНОВІ ГІДРОРЕАГУЮЧИХ РЕЧОВИН / сторінка 7

Назва:
ТЕПЛОМАСООБМІН В ГЛИБОКОВОДНих генераторах водню НА ОСНОВІ ГІДРОРЕАГУЮЧИХ РЕЧОВИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,17 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
(2)
Закономірне зростання з висотою стовпця і з підвищенням коефіцієнту завантаження перерізу газовмісту простору біля реагуючої поверхні стовпця (рис. ) приводить до посилення екранування поверхні стовпця і, таким чином, до зниження швидкості масовіддачі, що і демонструє рис. .
Проведення дослідження залежності vs(Н,s) за двофакторним ортогональним ЦКП і програмна обробка його результатів дозволили одержати регресійну залежність у такому вигляді
(3)
Вимірювання температур поверхні стовпця Тs ГРР, газорідинної емульсії Тст біля внутрішньої стінки моделей, а також температури водню в газовивідному патрубку моделей ГВ дозволили виявити закономірності протікання процесів теплообміну при хімічному кипінні вертикального стовпця ГРР як в необмеженому об'ємі рідини так і в умовах генераторів водню.
Окремі коефіцієнти тепловіддачі від поверхні стовпця ГРР до газорідинної емульсії ст і до водню визначалися згідно формули
де Qрн – теоретична питома кількість тепла хімічної реакції ГРР з рідиною, віднесена до одиниці об'єму газу (для зразків АГНК-50п/е Qрн ,81103 кДж/м3); Т – температура газорідинної емульсії Тст біля внутрішньої стінки моделей ГВ, або температура водню на виході з моделі ГВ.
Параметри теплообміну при експериментальному їх визначенні і аналізі їх зміни розглядалися як безрозмірні величини, масштабами яких були Тs0 і 0.
Програмна обробка результатів експериментів, які ставилися згідно розроблених ортогональних ЦКП, дозволили одержати систему регресивних моделей, що описує процеси теплообміну під час роботи стовпців ГРР в режимах повного їх затоплення:
(4)
Однопараметричні графічні залежності цих величин дозволили проаналізувати вплив тих чи інших факторів на показники теплообміну в режимах повного затоплення стовпця ГРР.
Візуальне вивчення режимів роботи моделей ГВ з частковим затопленням стовпців ГРР дозволило встановити, що чітка межа між поверхнею води і газу в моделях відсутня. Натомість водневі бульки і дрібнодисперсні тверді продукти реакції призводять до того, що барботажний шар газорідинної емульсії поступово переходить до шару рухомої піни. У зв'язку з цим в процесах газоутворення і тепловиділення беруть участь не тільки частини стовпця, які знаходяться в рідині, але й ті, що знаходяться в об'ємі піни і в газовому об'ємі над піною. Останнє пояснюється процесами бризко- і пароутворення.
Таким чином, характеристики рухомої піни, такі як висота, газовміст, розміри газових чарунок і т. ін., в значній мірі впливають на процеси теплобміну. Ці ж характеристики залежать перед усім від таких параметрів роботи моделей, як sг, ks, p, змінюються з висотою стовпця і в часі.
Згідно з результатами експериментів, проведених за ортогональними ЦКП, система регресивних рівнянь, що описує процеси тепловіддачі на режимах часткового затоплення стовпців ГРР, має вигляд:
(5)
де – повний час роботи ГВ на тому, чи іншому режимі, що задається величиною , с.
Аналіз впливу окремих факторів на показники теплообміну на режимах часткового затоплення проводився за однопараметричними графічними залежностями, що приведені на рис. 6 і 7.
Характер одержаних кривих параметрів тепломасообмінних процесів дозволяє зробити загальний висновок, що на ці процеси впливають ефекти екранування поверхні стовпців, перемішування рідини газовими бульками і характеристики газорідинного середовища поблизу реагуючої поверхні, які в свою чергу залежать від міри обмеженості простору навколо стовпця, режиму роботи генератора, тиску і змінюються вздовж висоти стовпця і в часі.
Результати досліджень також свідчать, що в межах їх умов однозначності в генераторах водню відкритого типу не досягається умов теплового вибуху, і що ці результати можна поширити на багатостовпцеві генератори.
Одержані емпіричні залежності (2 – 5) були введені до аналітичної частини методу розрахунку як додаткові і уточнюючі, розроблено алгоритм вирішення методу і програма його реалізації.
Виміри витрат водню на різних режимах роботи моделей і повного часу їх роботи дозволили визначити адекватність розробленого методу розрахунку на рівні відносної похибки 8 – 
Основні характеристики планів експериментів і показники адекватності моделей (2 – ) наведені в додатках до роботи.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ТЕПЛОМАСООБМІН В ГЛИБОКОВОДНих генераторах водню НА ОСНОВІ ГІДРОРЕАГУЮЧИХ РЕЧОВИН

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок