Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕПЛОМАСООБМІН В ГЛИБОКОВОДНих генераторах водню НА ОСНОВІ ГІДРОРЕАГУЮЧИХ РЕЧОВИН

ТЕПЛОМАСООБМІН В ГЛИБОКОВОДНих генераторах водню НА ОСНОВІ ГІДРОРЕАГУЮЧИХ РЕЧОВИН

Назва:
ТЕПЛОМАСООБМІН В ГЛИБОКОВОДНих генераторах водню НА ОСНОВІ ГІДРОРЕАГУЮЧИХ РЕЧОВИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,17 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Інститут проблем машинобудування
ім. А. М. Підгорного
Пода Вадим Борисович
УДК 661.96: 66.021: 629.58
ТЕПЛОМАСООБМІН В ГЛИБОКОВОДНих генераторах
водню НА ОСНОВІ ГІДРОРЕАГУЮЧИХ РЕЧОВИН
05.14.06. – технічна теплофізика та промислова теплоенергетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного Національної академії наук України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Соловей Віктор Васильович,
Інститут проблем машинобудування
ім. А.М. Підгорного НАН України,
зав. відділом
Офіційні опоненти: доктор технічних наук,
старший науковий співробітник
Трошенькін Борис Олександрович,
Інститут проблем машинобудування
ім. А.М. Підгорного НАН України,
провідний науковий співробітник
кандидат технічних наук
старший науковий співробітник
Петухов Ілля Іванович
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є. Жуковського “ХАІ”,
доцент
Провідна установа: Національний технічний університет “ХПІ”
кафедра теплотехніки
Захист відбудеться “ 10 ” березня о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .180.02 в Інституті проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України за адресою: 61046 м. Харків, вул. Дм. Пожарського, 2/10.
З текстом дисертації можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України за адресою: 61046 м. Харків, вул. Дм. Пожарського, 2/10.
Автореферат розісланий “ 3” лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.т.н. 0.Е. Ковальський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Помітне зменшення сировинних ресурсів на суші змушує людство все більше звертатися до ресурсів океанів. Вже в найближчий час технологічно розвинуті країни світу планують почати глибоководну промислову розробку метанових газових гідратів, металоносного мулу та залізомарганцевих конкрецій , що залягають на глибинах 40007000 м і займають понад 6070площі поверхні дна Океану Звідси має бути очевидним актуальність для України, яка має вихід до Світового океану, в розробці засобів глибоководної техніки.
Окрім того, проведення будь-яких підводних робіт має бути забезпечене засобами аварійного врятування екіпажів і техніки, які в Україні майже відсутні.
Найбільш важливішими системами підводної техніки, особливо засобів, що плавають, є системи енергопостачання і повернення на поверхню, основними вимогами до яких є мінімально можливі масогабаритні показники, максимально можливі питома підйомна сила і питоме корисне навантаження, висока надійність і енергоємність. Задача розробки підводної техніки і її систем для великих глибин ускладнюється тим, що вони повинні функціонувати під впливом надто високого тиску. Ці вимоги, як показує простий аналіз, майже безальтернативно, можуть бути забезпечені при використанні в цих системах водню як джерела єнергії і робочого тіла.
Майже всі існуючи системи зберігання і подачі водню (СЗПВ), окрім балонних, є масо-і теплообмінними апаратами. В зв'язку з цим, розробка методів їх розрахунку передбачає побудову математичних моделей, що ґрунтуються на теоретичних і експериментальних дослідженнях механізмів і закономірностей процесів масо-і теплопереносу та гідродинаміки. Але в таких масообмінних пристроях ці процеси відбуваються, переважно, в двох- і трьохфазних системах, що ускладнює їх вивчення, особливо, якщо йдеться мова не про поодинокі процеси генерації водню, а про процеси, що відбуваються в натурних генераторах водню СЗПВ.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота ґрунтується на результатах дослідів і розробок галузевої лабораторії теплових двигунів та відділу нетрадеційних енерготехнологій ІПМаш НАН України, що проводилися згідно: держбюджетної НДР “Розробка технології одержання гідрореагуючих швидкореагуючих сполук і принципових схем генераторів водню и видача рекомендацій щодо їх промислового використання”(б/т № ) – державний реєстраційний № від 15.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТЕПЛОМАСООБМІН В ГЛИБОКОВОДНих генераторах водню НА ОСНОВІ ГІДРОРЕАГУЮЧИХ РЕЧОВИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок