Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРСПЕКТИВНОЇ СТРУКТУРИ ЗАЙНЯТОСТІ при розробці генеральнихпланів міст

ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРСПЕКТИВНОЇ СТРУКТУРИ ЗАЙНЯТОСТІ при розробці генеральнихпланів міст

Назва:
ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРСПЕКТИВНОЇ СТРУКТУРИ ЗАЙНЯТОСТІ при розробці генеральнихпланів міст
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,70 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
Апостолова-СОССА Любов Олександрівна
УДК 711.11
ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРСПЕКТИВНОЇ СТРУКТУРИ ЗАЙНЯТОСТІ при розробці генеральних
планів міст
05.23.20 - Містобудування та територіальне планування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2002 рік


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
кандидат технічних наук, доцент Осітнянко Андрій Петрович,
Київський національний університет будівництва і архітектури, доцент кафедри міського будівництва та господарства.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Клюшніченко Євген Єлисейович,
Науково-дослідний інститут містобудування, директор;
кандидат архітектури Ксеневич Михайло Якович,
Головне управління містобудування та архітектури, заступник начальника Управління містобудівної документації та кадастру.
Провідна установа:
Український науково-дослідний і проектний інститут по цивільному будівництву, Державний комітет будівництва, архітектури та житлової політики України, м. Київ.
Захист відбудеться 22 березня 2002 р. о 10.00 год. на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д 26.056.09 при Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03037, м. Київ-37, Повітрофлотський просп., 31, а. 466
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03037, м. Київ-37, Повітрофлотський просп., 31.
Автореферат розісланий 12 лютого 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, доцент О.П.Ісаєв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Актуальність дослідження полягає у створенні нових підходів до визначення чисельності і структури зайнятості населення міста та обрання перспективних напрямів розвитку міста при розробці його генерального плану. Тема набула своєї актуальності у зв’язку з переходом економіки країни до ринкових відносин. В період функціонування в країні планової економіки проблема визначення галузевої структури економіки міста і структури його зайнятості не стояла перед фахівцями з містобудування. Чисельність населення міста визначалась у співвідношенні до містоутворюючої групи населення, яка складалася з працівників промислових підприємств, які, в свою чергу, призначались для розміщення в місті директивою “згори” згідно з народногосподарським планом. Питання визначення структури зайнятості в місті не розглядалось на рівні містобудівного аналізу, а планування міста сприймалося як продовження роботи з планування народного господарства – розміщення виробничих сил. Структура зайнятості визначалась основним народногосподарських завданням по зростанню чисельності кадрів містоутворюючих галузей міста, при цьому не враховувалися структурні зміни ні в економіці ні в населенні. В умовах ринкової економіки з багатьма формами власності і вільною конкуренцією директивне призначення місту галузевої структури згідно з народногосподарським планом, як це відбувалося за часів планової економіки, стало неможливим, а отже, стали неможливими і старі методи визначення структури зайнятості населення міста.
Населення міста, з одного боку, є споживачем міських ресурсів, а, з іншого боку, воно є головним ресурсом для розвитку міської економіки у вигляді зайнятих в різних сферах економічної діяльності. З цього випливає, що можна визначити таку структуру міського населення, яка б оптимально відповідала вимогам галузевої структури міста, що найбільше сприятиме його економічному розвитку, і, в той же час, максимально задовольнятиме потреби городян. Тобто, міське населення має за своєю структурою (професійним, освітнім рівнем, кваліфікацією, віком) відповідати вимогам щодо оптимальної, з точки зору економічного розвитку міста, структури видів діяльності, що:
сприяє економічному розвитку міста;
збільшує експорт з міста;
збільшує потенційні можливості управління міським розвитком;
сприяє збільшенню надходжень до бюджету міста;
сприяє росту доходів населення;
сприяє виникненню позитивних зрушень в демографічній ситуації міста.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРСПЕКТИВНОЇ СТРУКТУРИ ЗАЙНЯТОСТІ при розробці генеральнихпланів міст

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок