Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ПІЗНАВАЛЬНОЇ САМОСТІЙНОСТІ МАЙБУТНІХ АБІТУРІЄНТІВ У СИСТЕМІ ДОВУЗІВСЬКОЇ МАТЕМАТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ

РОЗВИТОК ПІЗНАВАЛЬНОЇ САМОСТІЙНОСТІ МАЙБУТНІХ АБІТУРІЄНТІВ У СИСТЕМІ ДОВУЗІВСЬКОЇ МАТЕМАТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ

Назва:
РОЗВИТОК ПІЗНАВАЛЬНОЇ САМОСТІЙНОСТІ МАЙБУТНІХ АБІТУРІЄНТІВ У СИСТЕМІ ДОВУЗІВСЬКОЇ МАТЕМАТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,91 KB
Завантажень:
306
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М. П. Драгоманова
НЕСТЕРЕНКО Алла Миколаївна
УДК 378.096:51
РОЗВИТОК ПІЗНАВАЛЬНОЇ САМОСТІЙНОСТІ
МАЙБУТНІХ АБІТУРІЄНТІВ У СИСТЕМІ
ДОВУЗІВСЬКОЇ МАТЕМАТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ
13.00.02 – теорія і методика навчання математики
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Черкаському національному університеті імені Богдана
Хмельницького, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
ТАРАСЕНКОВА Ніна Анатоліївна,
Черкаський національний університет
ім. Б. Хмельницького, завідувач кафедри
геометрії та методики навчання математики.
 
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
СЛЄПКАНЬ Зінаїда Іванівна,
Національний педагогічний університет
ім. М. П. Драгоманова, професор кафедри
математики і методики навчання математики;
кандидат педагогічних наук, доцент
КОНОВАЛОВА Катерина Костянтинівна,
Дніпропетровський гірничий університет, доцент
кафедри математичного аналізу.
Провідна установа: Чернігівський державний педагогічний університет
імені Т. Г. Шевченка, Міністерство освіти і науки
України, кафедра педагогіки, психології і методики
викладання математики, м. Чернігів.
Захист відбудеться __8 листопада_ 2005 р. о _1430__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.03 у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педаго-гічного університету імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано “_1_______жовтня_____2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. О. Швець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В умовах розбудови національної системи освіти в Україні, виходу віт-чизняної науки і техніки на світовий рівень, інте-грації у світову систему освіти постає проблема забезпечення високого рівня предметно-практичної підготовки підростаючого покоління, всебічного розвитку учнівської молоді, формування в учнів пізнавальної самостійності (ПС) на основі глибоких і міцних знань. Важливе значення для розв’язання цієї проблеми має забезпечення належного рівня математичної освіти в країні.
Якісна підготовка юнаків і дівчат до їх успішного навчання у вищих закладах освіти (ВЗО) потребує удосконалення не тільки шкільної освіти, але й організації різних форм освітніх послуг, серед яких важливе місце посідає система довузів-ської підготовки майбутніх абітурієнтів при ВЗО, зокрема, з математики.
З кожним роком усе більше непокоїть невідповідність рівня математичної підготовки майбутніх абітурієнтів тим вимогам і рівню складності завдань, які пропонуються на вступних іспитах. Особливо відрізняються недостатньою математичною підготовкою абітурієнти, які проживають у сіль-ській місцевості. Проведений нами аналіз численних даних свідчить про те, що знання багатьох май-бут--ніх абітурієнтів з математики є поверхневими, фрагментарними, формаль----ними, неміцними, рівень їх самостійності залишається невисоким.
Одна з основних причин того криється у традиційній системі організації навчання математики, в якій не приділяється належна увага розвитку ПС учнів. Тому наукового переосмислення потребують питання вдосконалення підготовки майбутніх абітурієнтів у системі довузів-ської математичної підготовки (ДМП) при ВЗО і це вимагає додаткового дослідження.
За останні три роки в Україні впроваджується і набуває поширення зовнішнє сертифікаційне тестування з математики. Однак це не зменшує значущості системи ДМП при ВЗО, тому що її головна мета полягає, насамперед, у підготовці майбутніх абітурієнтів до їх успішного подальшого навчання в обраному ВЗО, а підготовка до кон-курс--них іспитів з математики має виступати як наслідок цього. Отже, в якій би формі не проводились вступні випробування, у системі ДМП при ВЗО проблема розвитку ПС майбутніх абітурієнтів не може нівелюватись сама собою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОЗВИТОК ПІЗНАВАЛЬНОЇ САМОСТІЙНОСТІ МАЙБУТНІХ АБІТУРІЄНТІВ У СИСТЕМІ ДОВУЗІВСЬКОЇ МАТЕМАТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок