Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕМОЦІЙНО-ВОЛЬОВИЙ ОБРАЗ “Я” СТУДЕНТІВ, ЩО ЗАЙМАЮТЬСЯ РІЗНИМИ ВИДАМИ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

ЕМОЦІЙНО-ВОЛЬОВИЙ ОБРАЗ “Я” СТУДЕНТІВ, ЩО ЗАЙМАЮТЬСЯ РІЗНИМИ ВИДАМИ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

Назва:
ЕМОЦІЙНО-ВОЛЬОВИЙ ОБРАЗ “Я” СТУДЕНТІВ, ЩО ЗАЙМАЮТЬСЯ РІЗНИМИ ВИДАМИ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,03 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ К.Д. УШИНСЬКОГО (м. Одеса)
ТОДОРОВА Валентина Георгіївна
УДК:152.32+154.2+154.7+378.14
ЕМОЦІЙНО-ВОЛЬОВИЙ ОБРАЗ “Я” СТУДЕНТІВ,
ЩО ЗАЙМАЮТЬСЯ РІЗНИМИ ВИДАМИ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
ОДЕСА - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського (м. Одеса), Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор психологічних наук, професор,
дійсний член АПН України
ЧЕБИКІН Олексій Якович,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет імені К.Д.Ушинського (м. Одеса),
ректор, завідувач кафедри теорії та
методики практичної психології
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор,
заслужений діяч науки та техніки України
ЛОЖКІН Георгій Володимирович,
Національний університет фізичного
виховання і спорту України,
завідувач кафедри психології та педагогіки (м. Київ)
кандидат психологічних наук, доцент
КОЛОТ Світлана Олександрівна,
Одеський національний
політехнічний університет,
завідувач кафедри соціології та психології.
Провідна установа - Інститут психології імені Г.С. Костюка
АПН України (м. Київ).
Захист відбудеться “16” грудня 2005 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.41.053.03 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського за адресою: 65008, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського (м. Одеса) за адресою: 65008, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий “15”листопада 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Цибух


ЗАГАЛЬНА хАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми. Проблема дослідження формування емоційно-вольового образу “Я” у студентів є однією з найактуальніших як у теоретичному, так і в практичному аспекті.
Спираючись на дослідження, спрямовані на вивчення емоційно-вольової сфери особистості (О.В. Шашкевич, П.О.Жоров, Ю.Є.Зільберман, В.А.Іванніков, Є.П.Ільїн, В.К.Калін, О.П.Саннікова, В.І. Селіванов та ін.), емоційно-вольової регуляції різних видів діяльності (Л.Г.Авдоніна, О.В. Алексеєв, В.С. Астаф’єв, О.В.Биков, Л.Г. Дікая, В.О. Кабачков, Г.В. Ложкін, Н.П. Слободянік, А.Ц. Пуні, О.Я. Чебикін, О.А. Чернікова та ін.), змісту та структури образу “Я” особистості (В.С.Агапов, І.Д. Бех, Н.Д. Завалова, С.Д.Максименко, С.В. Малишева, Т.О. Ольхова, С.Л. Петер, С.Г. Спєвакова, Л.Г. Уляєва та ін.), можна відзначити, що емоційно-вольовий образ “Я” неоднозначно розглядається фахівцями, що суттєво ускладнює його пізнання.
Водночас, дані В.Л. Марищука, В.І. Євдокімова, А.Б.Леонової, О.С. Кузнєцової, В.І. Осьодло та інших авторів засвідчують, що формування емоційно-вольового образу “Я” може залежати не тільки від умов, у яких перебуває людина, але й від її особистісних якостей і властивостей. При цьому, особливого значення ця проблема набуває для тих видів діяльності, де емоції та воля максимальним ступенем зумовлюють її результат. Ідеальною моделлю реалізації емоційно-вольових зусиль, на думку багатьох фахівців (М.П.Аралової, О.О.Гужаловського, Є.Н. Ворсіна, Г.В. Ложкіна, О.І. Лука, Н.Б. Пасинкова, Ю.О. Самарина, В.І. Сивакова, Дж. Спалдігна, М.І. Станкіна, А.І. Фукина, J.S. Raglin, W.R. Morgan та ін.), є спорт, військова, інженерна, авіційна діяльність, тобто такі види, де людині доводиться долати значні екстремальні, напружені стресові ситуації, досягаючи своїх цілей.
У той же час, як свідчать дані фахівців (Л.О. Александрова, Н.Є. Герасімова, Г.І. Загревська, В.Я. Колесник, Н.І. Коритченкова, В.В. Луніна та ін.), у сучасної молоді є істотні проблеми, пов'язані з неготовністю долати багато життєвих ситуацій, що потребують емоційно-вольових зусиль. Саме ці обставини зумовили вибір теми дисертаційного дослідження “Емоційно-вольовий образ “Я” студентів, що займаються різними видами фізичної культури” та визначили ії актуальність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕМОЦІЙНО-ВОЛЬОВИЙ ОБРАЗ “Я” СТУДЕНТІВ, ЩО ЗАЙМАЮТЬСЯ РІЗНИМИ ВИДАМИ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок