Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕВОЛЮЦІЯ МЕТАСТАБІЛЬНИХ СТАНІВ У НЕСПІВМІРНИХ ФАЗАХ НЕВЛАСНИХ СЕГНЕТОЕЛЕКТРИЧНИХ ТА СЕГНЕТОЕЛАСТИЧНИХ КРИСТАЛІВ

ЕВОЛЮЦІЯ МЕТАСТАБІЛЬНИХ СТАНІВ У НЕСПІВМІРНИХ ФАЗАХ НЕВЛАСНИХ СЕГНЕТОЕЛЕКТРИЧНИХ ТА СЕГНЕТОЕЛАСТИЧНИХ КРИСТАЛІВ

Назва:
ЕВОЛЮЦІЯ МЕТАСТАБІЛЬНИХ СТАНІВ У НЕСПІВМІРНИХ ФАЗАХ НЕВЛАСНИХ СЕГНЕТОЕЛЕКТРИЧНИХ ТА СЕГНЕТОЕЛАСТИЧНИХ КРИСТАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,23 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство освіти і науки України
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ПАНКІВСЬКИЙ
ЮРІЙ ІВАНОВИЧ
УДК 537.94; 548.0:535
ЕВОЛЮЦІЯ МЕТАСТАБІЛЬНИХ СТАНІВ У НЕСПІВМІРНИХ
ФАЗАХ НЕВЛАСНИХ СЕГНЕТОЕЛЕКТРИЧНИХ ТА
СЕГНЕТОЕЛАСТИЧНИХ КРИСТАЛІВ
01.04.10. – фізика напівпровідників і діелектриків
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Львів – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі нелінійної оптики Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук, професор
Половинко Ігор Іванович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри нелінійної оптики
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Болеста Іван Михайлович,
завідувач кафедри радіофізики Львівського національного університету імені Івана Франка
доктор фізико-математичних наук, професор
Трубіцин Михайло Павлович,
професор кафедри фізики твердого тіла Дніпропетровського національного університету
Провідна установа: Ужгородський національний університет, кафедра фізики напівпровідників, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “ 08 ” листопада 2006 року о 1530 год на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д .051.09 при Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Кирила і Мефодія, 8, Велика фізична аудиторія.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий “ 26 ” вересня 2006 року.
Учений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
професор Павлик Б. В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність дисертаційної теми. Розвиток квантової електроніки стимулював пошук і дослідження нових матеріалів, тому з кожним роком кількість речовин, у яких виявлено новий тип модульованої структури – неспівмірну надструктуру збільшується. У таких сполуках за певних умов існують дві або більше періодичностей, відношення періодів яких є числом ірраціональним, тобто період не кратний періоду основної ґратки і змінюється під впливом зовнішніх чинників. Отже, періоди є неспівмірними один щодо одного, звідси і походить назва фаз.
Загальні властивості неспівмірних структур є універсальними. До них варто віднести: гістерезис температурних залежностей хвильового вектора, діелектричних і оптичних параметрів; ефекти термічної пам’яті; кінетику фізичних параметрів; залежність фізичних параметрів кристала від передісторії тощо. На еволюцію модульованої структури впливають домішки, дефекти і дислокації.
Детальний аналіз так званої “чортової драбини” за феноменологічним підходом показує, що у неспівмірній фазі існують довгоперіодичні співмірні області зі сталою амплітудою і фазою параметра порядку, розділені регулярно розміщеними солітонами, де фаза змінюється різко. Ефекти, притаманні неспівмірній структурі, пояснюються динамікою солітонної структури, зокрема, процесами зародження й анігіляції солітонів у разі зміни температури. Завдяки процесам нуклеації кристалічна структура проходить проміжні метастабільні стани, які відрізняються між собою густиною солітонів. Такі стани можна вважати сукупністю фрагментів співмірних структур з різними періодами. Під дією зовнішніх чинників (електричного поля, механічного напруження) змінюється густина солітонів, зсуваються температури фазових переходів. Кристал перебуває у нестійкому метастабільному стані, що викликає наступну релаксацію неспівмірної структури до рівноважного стану через проміжні метастабільні стани, що відповідно зумовлює аномалії фізичних величин, кінетичних залежностей та гістерезисних явищ.
Вивченню неспівмірно впорядкованих систем присвячена велика кількість експериментальних та теоретичних праць. Разом з тим, природа цього незвичайного псевдокристалічного стану є складна і в багатьох аспектах далека від глибокого розуміння.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕВОЛЮЦІЯ МЕТАСТАБІЛЬНИХ СТАНІВ У НЕСПІВМІРНИХ ФАЗАХ НЕВЛАСНИХ СЕГНЕТОЕЛЕКТРИЧНИХ ТА СЕГНЕТОЕЛАСТИЧНИХ КРИСТАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок