Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ІНСТИТУАЛІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ВЛАДИ В УКРАЇНІ

ОСОБЛИВОСТІ ІНСТИТУАЛІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ВЛАДИ В УКРАЇНІ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ІНСТИТУАЛІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ВЛАДИ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,05 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
ДОВГИЙ Сергій Вікторович
УДК 242.7:316.37
ОСОБЛИВОСТІ ІНСТИТУАЛІЗАЦІЇ
ПОЛІТИЧНОЇ ВЛАДИ В УКРАЇНІ
23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Одеса – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі соціальних відносин та громадянського суспільства в Національному інституті стратегічних досліджень.
Науковий керівник: доктор політичних наук
Барков Валерій Юрійович
Національний інститут стратегічних досліджень,
завідувач відділу соціальних відносин
та громадянського суспільства
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Гансова Емма Августівна,
Одеський національний університет
ім. І.І.Мечникова, професор кафедри соціології
кандидат політичних наук
Петракова Євгенія Робертівна,
Одеська національна академія харчових
технологій, доцент кафедри політичної
соціології і права
Захист відбудеться 23 листопада 2007 року о 16 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.086.02 в Одеській національній юридичній академії за адресою: 65 , м. Одеса, вул.Піонерська, 2, ауд.513.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: 65 , м. Одеса, вул.Піонерська, 2.
Автореферат розісланий “22” жовтня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Єфтєні Н.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Подальший розвиток демократії і становлення демократичної, соціальної, правової держави та громадянського суспільства в Україні потребують ретельного наукового аналізу сучасного стану та перспектив інституалізації політичної влади в Україні. Для сталого та динамічного розвитку України необхідне постійне інституційне оновлення політичної системи і, насамперед, реформування інститутів влади, що дозволило б подолати їхню розпорошеність, дублювання функцій і нестаток прозорості, а також привести їх у відповідність до ринкових умов. Це також сприятиме розширенню поля точок збігу владних інтересів з інтересами інститутів громадянського суспільства через розробку засобів профілактики та ефективного подолання суперечностей, які тут виникають.
Особливої уваги як у теоретичному, так і у практичному аспектах заслуговують особливості впливу посттоталітарної спадщини на розвиток владних інститутів, засоби досягнення балансу між легалізацією та легітимацією влади за допомогою оперативного вирішення посттоталітарних суперечностей. Теоретична та практична актуальність теми обумовлюється ще й тим, що визначення закономірностей поширення впливу інститутів громадянського суспільства на систему влади поглиблює прогнозний потенціал політології і допомагає знайти оптимум у відносинах структур влади, бізнесу та громадських організацій. Нарешті, особливого статусу у нинішніх конкретно-історичних умовах набуває визначення сучасних тенденцій розвитку партійного сегменту влади та суспільства як чинника демократичної інституалізації українського соціуму.
Реалізація подібних планів з використанням досвіду країн Європейського Союзу дозволить вирішити питання вдосконалення системи управління державою, забезпечення стабільності та ефективності влади та сприятиме здійсненню стратегічного реформування в Україні, забезпечить розвиток демократії у відповідності з міжнародними стандартами.
Про те, що процес інституалізації влади в Україні стає об’єктом копіткого науково-теоретичного аналізу свідчать роботи В.Андрущенка, О.Бабкіної, А.Гальчинського, Л.Губерського, О.Даніл’яна, Л.Кормич, В.Кременя, І.Кураса, Ю.Левенця, С.Наумкіної, Ф.Рудича, Ю.Шемшученка.
Неабияке значення мають дослідження, присвячені розкриттю окремих аспектів взаємодії владних та громадянських інститутів, підвищенню ролі останніх у коригуванні курсу інституційного владотворення. Серед таких доцільно виокремити роботи В.Баркова, Е.Гансової, А.Єрмоленка, Г.Зеленько, А.Карася, С.Кириченка, І.Кресіної, А.Кудряченка, В.Ребкала, Т.Розової, А.Сіленко, М.Степика та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ІНСТИТУАЛІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ВЛАДИ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок