Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКУ МОЛОКА

ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКУ МОЛОКА

Назва:
ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКУ МОЛОКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,81 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
харківський національний аграрний університет
імені В.В. ДОКУЧАЄВА
МИКУЛЯК НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 338.439.5:637.1
ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКУ МОЛОКА
Спеціальність 08.07.02 - економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук
Харків - 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Подільському державному аграрно-технічному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України,
Доманчук Дмитро Потапович,
Подільський державний аграрно - технічний університет, завідувач кафедри організації виробництва і бізнесу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Пархомець Микола Кирилович,
Тернопільський інститут агропромислового виробництва УААН,
зав. відділом економіки
кандидат економічних наук, доцент
Шелудько Руслан Миколайович,
Харківський національний аграрний
університет ім. В.В. Докучаева,
доцент кафедри виробничого менеджменту
та агробізнесу
Провідна установа: Державний агроекологічний університет,
Міністерство аграрної політики України,
кафедра ЗЕД підприємств, м. Житомир
Захист відбудеться 11.10.2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.803.01 у Харківському національному аграрному університеті
ім. В.В. Докучаева за адресою : 62483, Харківська область, Харківський район, п/в "Комуніст-1", навчальне містечко ХНАУ, корпус 1, аудиторія 213.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаева за адресою: 62483, Харківська область, Харківський район, п/в "Комуніст-1", навчальне містечко ХНАУ, корпус 1.
Автореферат розісланий 09.09. 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради А.В. Македонський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вирішення продовольчої проблеми, формування і розвиток продовольчого ринку вимагають значних перетворень в агропромисловому комплексі країни. Складовою частиною аграрного ринку є ринок молока і молокопродуктів. Внаслідок впливу загальноекономічних і внутрігалузевих чинників протягом останнього десятиріччя в молочній галузі спостерігаються негативні процеси: зменшення обсягів виробництва молочної продукції, зростання різниці між закупівельними і роздрібними цінами, нерозвиненість ринкової інфраструктури і відносин між виробниками та переробниками молока, зниження рівня споживання молока і молочних продуктів.
Молочна галузь нині розвивається екстенсивним шляхом, її роз-виток ускладнюється дією багатьох обмежень, найбільший вплив серед яких здійснюють сировинні, фінансові і споживчого попиту. Серед країн-виробників молока ще на початку 90-х років минулого століття Україна займала одне з провідних місць у світі. Але економічна криза не обминула молочного підкомплексу, результатом чого стало скорочення обсягів виробництва більшості молочних продуктів нижче рівня 1960р., а їх споживання зменшилося наполовину.
У зв'язку з реформуванням економічних відносин, зміни, що відбуваються в країні, вимагають формування економічного меха-нізму нового типу. В умовах ринкової економіки нагальною є потреба у створенні механізму, який би стимулював розвиток молочної галузі АПК, включаючи нові механізми взаємодії державних методів регу-лювання та ринкових сил.
Проблема розвитку ринкової економіки країни та формування економічних механізмів функціонування окремих галузей в ринкових умовах постійно знаходиться в центрі уваги науковців і досліджувалась в роботах Андрійчука В.Г., Березівського П.С., Бойка В.І., Гайдуцького П.І., Гарасима П.М., Дем'яненка М.Я., Доманчука Д.П., Макаренка П.М., Македонського А.В., Мартьянова В.П., Мостенської Т.Л., Пархомця М.К., Рижкова В.Г., Саблука П.Т., Шелудька P.M., Шияна В.Й., Шпичака О.М. та інших учених. Водночас не всі аспекти формування економічного механізму функціонування ринку молока і молокопродуктів всебічно досліджені. Зокрема, не достатньо опрацьований економічний механізм ринкового регулювання попиту і пропозиції, питання впливу державного регулювання на стан ринкової рівноваги на регіональному ринку молока і молокопродуктів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКУ МОЛОКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок