Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОНОМАСТИЧНА СИСТЕМА ХУДОЖНЬОЇ ПРОЗИ (на матеріалі французьких романів XIX-XX століть)

ОНОМАСТИЧНА СИСТЕМА ХУДОЖНЬОЇ ПРОЗИ (на матеріалі французьких романів XIX-XX століть)

Назва:
ОНОМАСТИЧНА СИСТЕМА ХУДОЖНЬОЇ ПРОЗИ (на матеріалі французьких романів XIX-XX століть)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,98 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЛИТВИН Людмила Василівна
УДК 81’373.2:821.133.1
ОНОМАСТИЧНА СИСТЕМА ХУДОЖНЬОЇ ПРОЗИ
(на матеріалі французьких романів XIX-XX століть)
Спеціальність 10.02.05 – романські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі французької філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, доцент
Смущинська Ірина Вікторівна,
професор кафедри французької філології
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Корбозерова Ніна Миколаївна,
завідувач кафедри іспанської та італійської філології
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка;
кандидат філологічних наук, доцент
Жалай Василь Якович,
завідувач навчального відділу
Центру наукових досліджень та викладання
іноземних мов НАН України
Провідна установа: Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України,
кафедра французької мови
Захист дисертації відбудеться 21 вересня 2006 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.11 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14).
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська, 58, к. 10).
Автореферат розісланий „19’’ серпня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради доктор філол. наук Н.П.Неборсіна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Імена завжди вважалися необхідним засобом пізнання і спілкування, оскільки, позначаючи, вони пов’язують людську мову з реальним світом. Історія філології як науки бере свій початок з тих далеких часів, коли на терені різних шкіл античної філософії почали обговорюватися важливі питання про походження власних імен: звідки вони беруться, як пов’язані з означуваними суб’єктами та об’єктами, яка природа цього зв’язку – природна чи встановлена людьми.
Не зважаючи на таку давню історію, у наш час оніми продовжують привертати увагу філософів, літературознавців, картографів, географів (В.Г.Белінський, В.В.Виноградов, О.Ф.Лосєв, Є.М.Поспєлов, О.О.Потебня, В.Рубцов, Ю.М.Тинянов). Власні імена у міфології і фольклорі досліджували П.Г.Богатирьов, Т.М.Кондратьєва, В.М.Топоров, А.І.Соболевський, А.Т.Хроленко. Проблемами номінації цікавилися такі відомі вчені як Н.Д.Арутюнова, В.І.Болотов, Л.А.Булаховський, М.Гарі-Прійор, А.Доза, В.А.Ніконов, Н.В.Подольська, О.О.Реформатський, О.В.Суперанська, Л.М.Щетінін та інші. Дослідження онімів художнього тексту (В.М.Калінкіним був запропонований термін “поетонім” для позначення цього особливого художнього феномену) набуває свого розвитку у другій половини ХХ ст. Можна назвати праці Л.Н.Андрєєвої, Л.О.Белея, Є.М.Бєліцької, Л.М.Буштян, В.Б.Дорогої, К.М.Ірісханової, В.М.Калінкіна, Ю.О.Карпенка, Е.Б.Магазаника, В.М.Михайлова, Т.С.Олійник, Є.С.Отіна, О.І.Фонякової. У той же час французька художня онімія все ще залишається недостатньо вивченим явищем. В існуючих працях (І.В.Ляхової, Л.І.Перехової) розглядалися функціонально-стилістичні можливості лише окремих груп французьких поетонімів.
Оніми художнього тексту – це особлива філологічна проблема, оскільки в літературному творі власне ім’я функціонує як важливий та органічний елемент його стилістичної системи, виконуючи активну роль у створенні загальної образності твору. Художній текст є функціонально замкненою системою естетично організованих мовленнєвих засобів, тому власне ім’я в ньому набуває багатьох смислових зв’язків, складних асоціацій і конотацій, які й утворюють його індивідуально-художню семантику, що значно відрізняється від власне мовної. Оцінні, емоційно-експресивні конотації, що йдуть від системи мови і мовленнєвого узусу, зазнають значної трансформації в художньому тексті і стають текстуальними під впливом системних зв’язків власного імені з парадигматичним (тематичним) і синтагматичним (мовленнєвим) контекстом твору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ОНОМАСТИЧНА СИСТЕМА ХУДОЖНЬОЇ ПРОЗИ (на матеріалі французьких романів XIX-XX століть)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок