Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Оптимзаця процесв розкислення мкролегування конструкцйних сталей порошковими дротами з алюмінієм та кальцієм

Оптимзаця процесв розкислення мкролегування конструкцйних сталей порошковими дротами з алюмінієм та кальцієм

Назва:
Оптимзаця процесв розкислення мкролегування конструкцйних сталей порошковими дротами з алюмінієм та кальцієм
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,62 KB
Завантажень:
360
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ПРИАЗОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
Чичкарьов вген Анатолйович
УДК 669.18. 046.516. 2
Оптимзаця процесв розкислення мкролегування конструкцйних сталей порошковими дротами з алюмінієм та кальцієм
Спеціальність 05.16. 02 - Металургія чорних металів
Автореферат дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата технічних наук
Маруполь 1998


Дисертація є рукописом
Робота виконана в Приазовському державному технічному університеті (ПДТУ) Мносвти України
Науковий керівник - доктор технічних наук, старший науковий співробітник Троцан Анатолй ванович, Інститут проблем матералознавства НАН України (м. Київ), зав. відділу
Офіційні опоненти:
Доктор технічних наук, професор Казаков Олексй Олексйович, Донецький науково-дослідний нститут чорної металургії Міністерства промислової політики, зав. конвертерно лабораторі
Кандидат технічних наук Шемякн Анатолй Васильович, науково-виробниче підприємство “Ферро-Сталь” (м. Маруполь), головний технолог
Провдна установа:
Фзико-технологічний інститут металів і сплавів НАН України, м. Київ, лабораторія безперервного розливання стал.
Захист відбудеться _______________ 1998 року в _______ на засіданні спеціалізованої вченої ради К 12.052.01 при Приазовському державному технічному університеті: 341000, м. Маруполь Донецької обл., пер. Республіки. 7.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Приазовського державного технічного університету: 341000, м. Маруполь вул. Апатова, 115.
Автореферат розслано ________ 1998 г.
Вчений секретар
спеціалізованої ради,
доктор технічних наук, професор В. О. Маслов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дисертаційна робота присвячена математичному моделюванню і оптимзац процесів розкислення і модифкування неметалевих включень при обробці стал на установці доводки металу (УДМ) в сталерозливному ковш (СК) і пд час безперервного розливання у проміжному ковш (ПК) машини безперервного лиття заготівок (МБЛЗ).
АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ
Розливання стал на МБЛЗ накладає підвищені вимоги до її технологічних властивостей. Загальновизнаним засобом покращення здатност до розливання стал, розкислено алюмінієм, є обробка кальцієм. В результаті такої обробки досягається, крім того, підвищення пластичності, холодностйкост та зотропност механічних властивостей готового металу при отриманні певного вмісту кальцію в стал.
Корегування стал за хімічним складом пд час позапчно обробки в СК на УДМ, яке широко застосовується, не завжди забезпечує заданий вміст високоактивних елементів (в першу чергу, кальцію і алюмінію) в готовій стал.
Використання ПК в якості самостійної реакційної ємності для комплексної обробки стал в доповнення до позапчно обробки у СК нада ряд переваг при модифкуванн, рафнуванн та мкролегуванн її високоактивними елементами, що вводяться до рдкого металу за допомогою порошкового дроту (ПД).
Підвищення вимог до забезпечення залишкового вмісту кальцію в трубних марках стал і алюмінію в низьколегованих сталях ставить питання про раціональн режими введення кальцію і алюмінію, а також про оптимальний розподіл їх порцйних добавок між стальковшем і промковшем, який забезпечує необхідну концентрацію означених елементів у рдкй стал та готовому металі як з урахуванням процесів вторинного окислювання, так і запобгання затягування сталерозливних стаканв.
Режими введення і витрата ПД з високоактивними елементами на різних етапах позапчно обробки рдко стал (УДМ і ПК МБЛЗ) обираються в основному емпірично, тому їхня оптимзаця на основі термодинамчного аналізу умов розкислення і модифкування, а також математичного моделювання тепло-масообмнних процесів є актуальною.
ЗВ'ЯЗОК РОБОТИ З НАУКОВИМИ ПРОГРАМАМИ, ПЛАНАМИ, ТЕМАМИ. Робота виконувалася в рамках науково - технічної розробки 05.05/01012 Мннауки України 'Комплексна технологія отримання особливо чистих безперервнолитих сталей шляхом рафнування і мкролегування порошковими хімічно активними реагентами”.
Мета ТА ЗАДАЧІ ДОСЛІДЖЕННЯ. Зниження кількості плавок, що перепризначаються через невідповіднсть хімічного складу стал марочним вимогам, стабілізація залишкового вмісту кальцію і алюмінію в готовій стал в заданих межах за рахунок оптимзац режимів обробки стал ПД з алюмінієм і силкокальцм на основі уточнення термодинамчних закономірностей розкислення стал і модифкування неметалевих включень кальцієм, розробки математичної моделі плавлння ПД з різними наповнювачами і засвоєння їхніх компонентів в ПК.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Оптимзаця процесв розкислення мкролегування конструкцйних сталей порошковими дротами з алюмінієм та кальцієм

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок