Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРІЇ ДЕМОКРАТІЇ В СУЧАСНІЙ АМЕРИКАНСЬКІЙ ПОЛІТИЧНІЙ НАУЦІ

ТЕОРІЇ ДЕМОКРАТІЇ В СУЧАСНІЙ АМЕРИКАНСЬКІЙ ПОЛІТИЧНІЙ НАУЦІ

Назва:
ТЕОРІЇ ДЕМОКРАТІЇ В СУЧАСНІЙ АМЕРИКАНСЬКІЙ ПОЛІТИЧНІЙ НАУЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,26 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
Грозіцька Тетяна Юліївна
 
УДК 321.7.001(73)
ТЕОРІЇ ДЕМОКРАТІЇ В СУЧАСНІЙ АМЕРИКАНСЬКІЙ ПОЛІТИЧНІЙ НАУЦІ
Спеціальність 23.00.01 – теорія та історія політичної науки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Одеса – 2000
 


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському державному університеті ім. І. І. Мечникова Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат філософських наук, професор
Ануфрієв Лев Олександрович,
Одеський державний університет ім. І. І. Мечникова,
завідувач кафедри політології
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор Чередниченко Анатолій Павлович, Одеська державна академія харчових технологій, завідувач кафедри політичної соціології і права;
 
кандидат політичних наук Саханенко Сергій Єгорович, Одеська філія Української Академії державного управління при Президентові України, старший викладач кафедри соціально-політичних наук.
Провідна установа:
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра політології, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “_13__” __вересня__ 2000 р. о _15_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.086.02 в Одеській національній юридичній академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2, ауд. 312.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий “_12_” _серпня_ 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дудченко В. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Процес демократизації набуває все більш глобального характеру. На політичній карті світу час від часу з’являються країни, що прагнуть отримати статус демократичних. В цілому можна констатувати, що головна тенденція світового розвитку полягає в русі до демократії як оптимальної форми організації суспільства.
Розширення меж дії демократії, поява нових її варіацій потребують створення стратегій та інструментарію демократичних перетворень. Задля цього необхідно критично проаналізувати вже існуючі уявлення щодо такого феномену, як демократія; виявити, наскільки адекватно вони відображають стан сучасних демократичних суспільств; визначити можливості їх використання як системи критеріїв для країн, що демократизуються.
Визнаючи той факт, що український народ повинен будувати демократичне суспільство, враховуючи свої національні особливості, необхідно брати до уваги й те, що кожна демократична модель містить наднаціональні елементи.
Протягом ХХ століття американська політична наука посіла провідне місце у світі в галузі розробок проблем, пов’язаних з демократією. Американські вчені-політологи створили велику кількість теорій і концепцій, за допомогою яких вони намагалися проаналізувати стан демократії в різних країнах. Незважаючи на той факт, що було опубліковано чимало наукових праць, в яких піддавались аналізу сучасні американські теорії демократії, рівень вивченості останніх можна визначити як недостатній. По-перше, велика кількість праць, написаних американськими вченими і присвячених дослідженню проблем демократії, залишилася поза увагою критиків. По-друге, існуючі оцінки не завжди адекватно розкривають сутність зазначених теорій. Виходячи з цього, актуальність теми дослідження зумовлена необхідністю комплексного аналізу здобутків американської політичної науки щодо демократії, їх теоретичного переосмислення з урахуванням нових політичних умов.
Дисертація виконана в рамках науково-дослідницької теми Інституту соціальних наук Одеського державного університету ім. І. І. Мечникова “Політична діяльність у демократичному суспільстві” (номер державної реєстрації – 0191002015). У роботі досліджується взаємозв’язок між типом демократичного суспільства і відповідними йому формами політичної діяльності.
Дисертантка є учасницею українсько-канадського проекту “Демократична освіта”, який здійснюється за підтримки Уряду Канади спільно з Міністерством освіти і науки України, пройшла стажування в Центрі вивчення демократії канадського університету Квінз.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТЕОРІЇ ДЕМОКРАТІЇ В СУЧАСНІЙ АМЕРИКАНСЬКІЙ ПОЛІТИЧНІЙ НАУЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок