Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ УЧНІВ 7-9 КЛАСІВ НА УРОКАХ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНОГО ЦИКЛУ

ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ УЧНІВ 7-9 КЛАСІВ НА УРОКАХ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНОГО ЦИКЛУ

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ УЧНІВ 7-9 КЛАСІВ НА УРОКАХ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНОГО ЦИКЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,63 KB
Завантажень:
255
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ВОЛИНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ
БЄЛЯЄВ Сергій Борисович
УДК 37.02.
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ
АКТИВНОСТІ УЧНІВ 7-9 КЛАСІВ НА УРОКАХ
ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНОГО ЦИКЛУ
13.00.09 – теорія навчання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луцьк - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Веретенко Тетяна Григорівна
Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна,
доцент кафедри педагогіки
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Лісова Світлана Валеріївна,
Міжнародний університет "Рівненський
економіко-гуманітарний інститут",
професор кафедри педагогіки
кандидат педагогічних наук,
Бойчук Петро Миколайович,
Луцький педагогічний коледж,
заступник директора з навчально-виховної
роботи
Провідна установа: Полтавський державний педагогічний
університет імені В.Г. Короленка, кафедра
педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Полтава.
Захист відбудеться 8 квітня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 32.051.04 у Волинському державному університеті імені Лесі Українки за адресою: 43021, м. Луцьк, вул. Винниченка, 30.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Волинського державного університету імені Лесі Українки за адресою: 43021, м. Луцьк, вул. Винниченка, 30а.
Автореферат розісланий 05.03. 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Петрович В.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Розбудова національної системи освіти в Україні, основні напрями якої визначені Конституцією України, Законом України “Про освіту”, спрямована на підвищення інтелектуального потенціалу нації, виховання особистості як громадянина, котрий спроможний брати активну участь у будівництві сучасної держави. Згадані документи визначають всебічний розвиток школяра як необхідну умову удосконалення його інтересів та здібностей, підготовку учня загальноосвітньої школи до майбутньої професійної освіти та трудової діяльності. Впровадження у навчально-виховний процес школи нових концепцій та інновацій, спрямованих на розвиток пізнавальних можливостей учня перебуває у тісному взаємозв’язку з сучасним інформаційним забезпеченням. Педагогічні умови формування пізнавальної активності учнів 7-9 класів на уроках природничо-математичного циклу виступають імперативом як навчальної діяльності (формування узагальненої моделі випускника загальноосвітньої школи), так і наступної – соціалізації (набуття знань, розвитку загальноосвітнього мислення, підготовки підлітків до одержання ґрунтовних наукових знань.
Серед сучасних першочергових завдань, що стоять перед загальноосвітньою школою, особливу актуальність набирає розв’язання суперечностей:
– між абстрактним предметом навчально-пізнавальної діяльності (тексти, знакові системи, програми дій) та реальним процесом засвоєння знань на уроках природничо-математичного циклу;
– між цілісністю змісту загальної освіти та систематичним опануванням його через врахування педагогічних умов, які впливають на якість засвоєння знань учнями;
– між завершеністю змісту навчальної діяльності та використанням у всезростаючій мірі найновішої інформації через технічні засоби навчання.
Актуальність теми дослідження спирається на сучасні технології навчання, які проектують механізм формування пізнавальної активності учнів 7-9 класів на уроках природничо-математичного циклу шляхом використання пізнавально-інструментальної сукупності дій вчителів та учнів, що впливає на ефективне засвоєння знань особистістю. У дослідженні змістовно-інформаційний аспект пізнавальної активності визначається освітніми технологіями, а процесуальний аспект технологіями навчання, які використовуються на уроках природничо-математичного циклу. Розв’язання завдань пізнавальної активності учнів передбачає забезпечення саморозкриття особистості, формування не тільки глибоких та міцних знань, а й самостійного та творчого мислення, уміння збирати, аналізувати інформацію, займатись самоосвітою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ УЧНІВ 7-9 КЛАСІВ НА УРОКАХ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНОГО ЦИКЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок