Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНФОРМАЦІЙНА ТЕЛЕВІЗІЙНА ПРОГРАМА: ТИПОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА, ПАРАМЕТРИ ДІЯЛЬНОСТІ ЖУРНАЛІСТА

ІНФОРМАЦІЙНА ТЕЛЕВІЗІЙНА ПРОГРАМА: ТИПОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА, ПАРАМЕТРИ ДІЯЛЬНОСТІ ЖУРНАЛІСТА

Назва:
ІНФОРМАЦІЙНА ТЕЛЕВІЗІЙНА ПРОГРАМА: ТИПОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА, ПАРАМЕТРИ ДІЯЛЬНОСТІ ЖУРНАЛІСТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,12 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ІНСТИТУТ ЖУРНАЛІСТИКИ
ГОЯН Віта Володимирівна
УДК 070:621.397.6
ІНФОРМАЦІЙНА ТЕЛЕВІЗІЙНА ПРОГРАМА:
ТИПОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА,
ПАРАМЕТРИ ДІЯЛЬНОСТІ ЖУРНАЛІСТА
Спеціальність 10.01.08 - журналістика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ - 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті журналістики Київського університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник
кандидат філологічних наук, доцент
ЩЕРБАТЮК Тамара Володимирівна,
Інститут журналістики Київського університету імені Тараса Шевченка, кафедра телебачення і радіомовлення.
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор
ШКЛЯР Володимир Іванович,
Інститут журналістики Київського університету імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри міжнародної журналістики;
кандидат філологічних наук, професор
ІВАНЮК Сергій Семенович,
Національний університет “Києво-Могилянська академія”,
ректор.
Провідна установа
ЛЬВІВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА.
Захист відбудеться 17 грудня 1999 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34 при Київському університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 254119, Київ-119, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка за адресою: 252033, Київ-33, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 15 листопада 1999 року.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор філологічних наук, професор |
В.Ф.ІВАНОВ
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Історія змін та реорганізацій у структурі українського телебачення, становлення та розвиток інформаційних телепрограм в Україні - це реальне відображення розвитку суспільства, яке прагнуло, з одного боку, контролювати поширення інформації, з іншого - самому видозмінюватися під впливом інформації. Для українських інформаційних телепрограм протягом першої половини 90-х років завжди було властивим те, що їх об”єднувало, а саме: ідея незалежності та національної атрибутики, яка поступово перейшла від культурно-сценічного “загравання” до дійсного мовно-політичного статусу. Також типовим було те, що вони, існуючи в єдиній системі ЗМІ, відзначалися особливою методикою подачі матеріалу, пошуком та втіленням нових комунікативних ідей або адаптацією запозичених із досвіду світового телебачення. Таким чином, хронологічні рамки дослідження обумовлені періодом із серпня 1991 року по грудень 1996 року, коли з прийняттям “Акту проголошення незалежності України” засоби масової інформації України отримали новий статус національних, що засвідчувало самодостатність і незалежність від колишніх союзних джерел фінансування, розвиток мас-медіа в системі світового інформаційного простору, взаємозв”язок нової держави і ЗМІ. Протягом цих років виникали нові політичні та економічні структури, нові суб”єкти і об”єкти телеринку - всі ці чинники здійснювали неабиякий вплив на загальну структуризацію інформаційного телебачення в Україні. Наприкінці 1996 року, завдяки прийняттю ряду законів, що регламентують діяльність ЗМІ України, проведенню централізованої системи ліцензування була сформована структура українського телебачення, до якої увійшли державні і недержавні, а згодом - і суспільні телеорганізації. Відбулися також позитивні зрушення в системі українських ЗМІ. До них варто віднести нове розуміння “свободи слова та інформації”, сконцентрованість на політичному, економічному та культурологічному розвитку суверенної держави, становлення і розвиток незалежних мас-медіа.
Спостерігалися перебудовні зміни в інформаційному телемовленні, а саме: реорганізація програм, включаючи такий важливий аспект, як перехід від дикторського до журналістського (авторського) телебачення; створення програм нового типу з новими візуально-вербальними характеристиками. Протягом цього періоду інформаційне телебачення в Україні отримало нові змістові та формотворчі характеристики, які не відображені в сучасній теорії української журналістики. Тому цілком логічним є застосування типологічної характеристики як методу наукового дослідження предмета, що передбачає, з одного боку, вивченння типів програм, що реально діють, закономірностей їхнього функціонування, з іншого - розробку оптимальних моделей для їхнього більш чіткого спрямування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ІНФОРМАЦІЙНА ТЕЛЕВІЗІЙНА ПРОГРАМА: ТИПОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА, ПАРАМЕТРИ ДІЯЛЬНОСТІ ЖУРНАЛІСТА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок