Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ АНТАГОНІСТІВ КАЛЬЦІЮ ФОРИДОНУ ТА ФЕНІГІДИНУ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ПЕРЕБІГУ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБИ СЕРЦЯ (КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ АНТАГОНІСТІВ КАЛЬЦІЮ ФОРИДОНУ ТА ФЕНІГІДИНУ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ПЕРЕБІГУ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБИ СЕРЦЯ (КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ АНТАГОНІСТІВ КАЛЬЦІЮ ФОРИДОНУ ТА ФЕНІГІДИНУ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ПЕРЕБІГУ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБИ СЕРЦЯ (КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,09 KB
Завантажень:
216
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФАРМАКОЛОГІЇ ТА ТОКСИКОЛОГІЇ
СОРОКІНА Інна Олександрівна
УДК 615.015.23:546.41:616.13/.14:577.1:616.12-005.4
ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ АНТАГОНІСТІВ КАЛЬЦІЮ ФОРИДОНУ ТА ФЕНІГІДИНУ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ПЕРЕБІГУ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБИ СЕРЦЯ (КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
14.01.28 – клінічна фармакологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фармакології та токсикології АМН України.
Науковий керівник
доктор медичних наук, професор Мохорт Микола Антонович, Інститут фармакології та токсикології АМН України, завідувач відділу фармакології серцево-судинних засобів.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Вікторов Олексій Павлович, Інститут кардіології АМН України ім. М.Д. Стражеско, завідувач відділу клінічної фармакології;
доктор медичних наук, професор Степанюк Георгій Іванович, Вінниць-кий Національний медичний університет ім. М.І. Пирогова МОЗ України, завідувач кафедри фармакології з курсом клінічної фармакології.
Провідна установа
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, кафедра фармакології, МОЗ України, м. Київ
Захист відбудеться “_15___”___жовтня_____ 2003 р. о _15-00_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.550.01 при Інституті фармакології та токсикології АМН України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фармакології та токсикології АМН України за адресою: 03057, вул. Ежена Потьє, 14.
Автореферат розісланий “_14___”___вересня______ 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук ДАНОВА І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серцево-судинні захворювання – ішемічна хвороба серця (ІХС), артеріальна гіпертензія (АГ) займають одне з чільних місць серед причин інвалідності та смертності населення у всіх економічно розвинутих країнах, в тому числі і в Україні. Майже 57% па-ці-єнтів страждають і помирають як хворі з патологією серцево-судинної системи Е.Н. Амосова, 2001; Д.М. Аронов, 2000; Е.И. Чазов, 1984.
Під час ішемії міокарду спостерігається значне надходження Са2+ в клітину, що веде до перенавантаження кардіоміоцитів кальцієм.
Антагоністи кальцію (АК) є однією з найвідоміших груп лікар-ських засобів, які використовуються при лікуванні ішемічної хвороби серця (ІХС) та артеріальної гіпертензії, механізм дії яких полягає в зменшенні впливу іонізованого кальцію на клітини шляхом блокади (гальмування) проникнення його всередину кардіоміоцитів чи м’язів судин через спеціальні канали І.В. Ніженковська, 1997; R.M. Calif, 1996; P. Yeng, 1994; S. Zankford, 1995.
І хоча сьогодні медицині відомо безліч АК, пошуки нових препаратів та розробка більш доцільних лікарських форм відомих представників активно проводиться як в зарубіжних країнах, так і у нас.
Для експериментального та клінічного досліджень були відібрані фенігідин та форидон не випадково, а з урахуванням наступних міркувань. Фенігідин (ніфедипін) – класичний представник ряду дигідропіридинів є досить ефективним препаратом, але ті лікарські форми, які були розроблені та впроваджені в клінічну практику до 90-х років не задовольняли клініцистів та фармакологів із-за нестійкості препаратів в оточуючому середовищі та прояву побічної дії. В зв’язку з цим в Інституті фармакології та токсикології АМН України була розроблена нова лікарська форма похідних дигідропіридинів – таблетки фенігідину, вкриті оболонкою, для якої характерна висока стабільність, відсутність різко вираженого негативного інотропного ефекту, прояв м’якої гіпотензивної дії Н.М. Серединська, 1998. Досвід використання фенігідину в зазначеній лікарській формі відсутній, особливості його дії не описані в літературі.
Форидон використовувався в експериментальних та клінічних дослідженнях як єдиний представник дигідропіридинового ряду, особливістю якого є присутність фтористого радикала в структурі молекули, що може, очевидно, обумовлювати певні особливості його впливу на серцево-судинну систему.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ АНТАГОНІСТІВ КАЛЬЦІЮ ФОРИДОНУ ТА ФЕНІГІДИНУ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ПЕРЕБІГУ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБИ СЕРЦЯ (КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок