Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ВИЇМКОВИХ ПОЛІВ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ У СКЛАДНИХ ГІДРОГЕОЛОГІЧНИХ УМОВАХ

ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ВИЇМКОВИХ ПОЛІВ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ У СКЛАДНИХ ГІДРОГЕОЛОГІЧНИХ УМОВАХ

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ВИЇМКОВИХ ПОЛІВ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ У СКЛАДНИХ ГІДРОГЕОЛОГІЧНИХ УМОВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,25 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДЕМЧЕНКО ЮРІЙ ІВАНОВИЧ
УДК 622.272.5/.6
ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ВИЇМКОВИХ
ПОЛІВ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ У СКЛАДНИХ
ГІДРОГЕОЛОГІЧНИХ УМОВАХ
Спеціальність: 05.15.02 – Підземна розробка родовищ
корисних копалин
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ - 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі підземної розробки родовищ Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор,
завідувач кафедри гідрогеології та інженерної геології Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України
(м. Дніпропетровськ) | САДОВЕНКО
Іван
Олександрович
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу охорони надр і зрушення земної поверхні Українського державного науково-дослідного і проектно-конструкторського інституту гірничої геології, геомеханіки і маркшейдерської справи НАН України (м. Донецьк) |
ПІТАЛЕНКО
Євген
Іванович
кандидат технічних наук, директор шахти «Степова» ВАТ «Павлоградвугілля»
Міністерства вугільної промисловості
України (м. Павлоград) |
ВАСИЛЬЄВ
Віталій
Євгенович
Захист відбудеться «16» травня 2008 р. о 12-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.03 із захисту дисертацій при
Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки
України за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, просп. К.Маркса,19,
тел.(0562)47-24-11.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України.
Автореферат розісланий «16» квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 08.080.03,
кандидат технічних наук, доцент В.І. Тимощук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми. В більшості діючих шахт України розробляються вугільні родовища в складних гідрогеологічних умовах. Це стосується Західного Донбасу, Львівсько-Волинського басейну, східної частини Донбасу. Закриття шахт Центрального району Донбасу в Донецькому басейні призвело до того, що цей район потрібно віднести до найбільш складних за гідрогеологічними факторами в зв'язку з затопленням шахт. Зафіксовані ускладнення й аварії в гірничих виробках, що обумовлені водопроявленнями, склали за 2007 рік понад 60 випадків. В останні роки в гірничій справі в зв'язку з цим вживається поняття «гідробезпека гірничих робіт». Дуже істотно, що водопритоки в шахти й особливо випадки водопроявлень з аномально великими водопритоками (до 200 м3/год в окремі виробки) обумовлені гамою природно-технологічних умов, що визначають поєднання технічних і екологічних аспектів вуглевидобутку.
На даний час є актуальною задача уточнення й удосконалення науково-методичної основи, що поєднує комплекс гідрозахисних технологічних заходів, необхідних для розвитку підземної розробки вугільних пластів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в рамках досліджень кафедри підземної розробки родовищ і кафедри гідрогеології та інженерної геології Національного гірничого університету і є складовою частиною держбюджетних і договірних НДР (номера держреєстрації 0103U001286, 0104U000785, 0105U000513).
Мета роботи полягає в обґрунтуванні параметрів виїмкових полів при підземній розробці вугільних пластів, що забезпечують гідрозахист гірничих виробок шляхом управління фільтрацією в масиві шахтного поля.
Задачі дослідження полягають у наступному.
1. Встановити закономірності динаміки підземних вод у масиві шахтного поля і на його поверхні під впливом процесів зрушення гірських порід.
2. Обґрунтувати параметри управління водопритоками в шахти з урахуванням впливу технологічних схем підземної розробки вугільних пластів.
3. Установити додаткові резерви водозахисних властивостей масиву, що підроблюється, для збільшення повноти виїмки запасів вугілля.
4. Обґрунтувати й апробувати на реальних об'єктах технологічні рекомендації з гідрозахисту шахт при підземному видобутку вугілля.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ВИЇМКОВИХ ПОЛІВ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ У СКЛАДНИХ ГІДРОГЕОЛОГІЧНИХ УМОВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок