Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ПРЕЦИЗIЙНІ ФОРМУВАЧІ ЧАСОВИХ ІНТЕРВАЛІВ З КЕРУЮЧИМИ ЗАПАМ’ЯТОВУЮЧИМИ ПРИСТРОЯМИ

Загрузка...

ПРЕЦИЗIЙНІ ФОРМУВАЧІ ЧАСОВИХ ІНТЕРВАЛІВ З КЕРУЮЧИМИ ЗАПАМ’ЯТОВУЮЧИМИ ПРИСТРОЯМИ / сторінка 5

Назва:
ПРЕЦИЗIЙНІ ФОРМУВАЧІ ЧАСОВИХ ІНТЕРВАЛІВ З КЕРУЮЧИМИ ЗАПАМ’ЯТОВУЮЧИМИ ПРИСТРОЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,63 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 

В запропонованому прецизійному багатоканальному формувачі з комутатором послідовного (часового) типу, в обох випадках, коли і-тий програмний двійковий код часу перетворюється в кінець часового інтервалу на одному, або синхронно на n- виходах, величина інструментальної динамiчної похибки 'Бnі завжди менша, нiж у існуючих, і визначається по одній і тій же формулі (9):
Бnі = ГТІ + БС + ДЧ +ДТ (9)
У формулах (5...9) ГТІ, БС, ДЧ, ДТ, СПК, Ліч, БК, ОЗП2, КБ – величини інструментальних динамiчних похибок відповідно блоків ГТІ, БС, ДЧ, Д- тригера з динамічним синхровходом, СПК, лічильника, БК, ОЗП2, КБ. Формула (9) випливає із розробленого алгоритму перетворення кодів в часові інтервали, який є підгрунтям принципу роботи запропонованого комутаторного багатоканального формувача (рис.5).
Рис.4
З рис. 4 видно, що особливістю запропонованих структурних схем комутаторних багатоканальних формувачів часових інтервалів є використання удосконаленої схеми СПК, а також включення подвійної пам’яті на кожен вихід КБ (демультиплексор). Вона складається із двох послідовно ввімкнених Т і Д- тригерів з динамічним синхровходом. При цьому синхровходи Д- тригерів об’єднані і ввімкнені в ланцюг «вихід ДЧ- вхід лічильника».
Наведемо алгоритм роботи запропонованого багатоканального (чотирьохканального) формувача (рис.5). Попередньо сигналом “Скидання”- в початковий стан встановлюються відповідні цифрові елементи узагальненої схеми комутаторного багатоканального формувача. Виконується запис кодів часу, виключаючи код числа нуль, а також приписаних їм груп кодів номерів каналів в порядку зростання та в довільному порядку, відповідно в ОЗП1 і ОЗП2. При цьому кварцевий ГТІ формує неперервну послідовність прямокутних імпульсів еталонної частоти. При надходженні сигналу “Пуск” програмний двійковий код часу читається з ОЗП1, зменьшується на одиницю молодшого розряду в СПК і порівнюється з двійковими кодами реальних моментів часу, що виробляються лічильником. В момент рівності кодів на виході СПК формується часовий інтервал у вигляді потенціалу, положення заднього фронту якого відповідає положенню попереднього імпульсу ГТІ (який не програмується). Задній фронт часового інтервалу одночасно поступає на керуючі входи КБ і БК. При цьому з ОЗП2 читається перша група кодів номерів каналів (чи один код) з частотою ГТІ (при читанні останього кода групи ознакою “1” здійснюється занулення виходів ОЗП2) з послідовним записуванням їх в Т- тригери заданих каналів. З наступним імпульсом ГТІ, що відповідає програмному коду часу, формується фронт яким задається кінець часового інтервалу одночасно на ряді виходів (чи на одному виході) запропонованого багатоканального формувача.
Рис.5
На основі запропонованого прецизійного формувача часових інтервалів можна розробляти паралельні та комутаторні багатоканальні пристрої перетворення кодів у часові інтервали з покращеними метрологічними характеристиками.
При цьому величина динамічної похибки 'Бnі, розробленого паралельного багатоканального пристрою є величиною динамичної похибки 'nі одноканального формувача. Величина ж динамічної похибки 'Бnі розробленого комутаторного багатоканального пристрою (рис.4) у 3…10 разів менш, а, ніж у відомих і визначається по формулі (9) у випадках виконання перетворення одного коду часу по одному чи одночасно у ряд каналів.
Крім того, момент формування кінця часового інтервала в розроблених одно- та багатоканальних формувачах відзначається високою стабільністю вихідних параметрів Д- тригера по відношенню до моменту надходження переднього фронту високостабільного імпульсу ГТІ на динамічний синхровход Д- тригера. Тому подальше покращення вихідних характеристик запропонованих одно- і багатоканальних формувачів виявляється можливим, без зміни їх загальних алгоритмів роботи, тільки шляхом заміни класичного Д- тригера з динамічним синхровходом на елементи пам’яті з більш простою структурою, наприклад, на Д- тригер з потенціальним синхровходом, Д- тригер Ерла з парафазним потенціальним синхровходом чи цифрові елементи кон'юктори, диз'юктори.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: ПРЕЦИЗIЙНІ ФОРМУВАЧІ ЧАСОВИХ ІНТЕРВАЛІВ З КЕРУЮЧИМИ ЗАПАМ’ЯТОВУЮЧИМИ ПРИСТРОЯМИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок