Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОРЕКЦІЯ КЛІМАКТЕРИЧНИХ ПОРУШЕНЬ В ЖІНОК ІЗ ГІПОФУНКЦІЄЮ ЩИТОВИДНОЇ ЗАЛОЗИ

КОРЕКЦІЯ КЛІМАКТЕРИЧНИХ ПОРУШЕНЬ В ЖІНОК ІЗ ГІПОФУНКЦІЄЮ ЩИТОВИДНОЇ ЗАЛОЗИ

Назва:
КОРЕКЦІЯ КЛІМАКТЕРИЧНИХ ПОРУШЕНЬ В ЖІНОК ІЗ ГІПОФУНКЦІЄЮ ЩИТОВИДНОЇ ЗАЛОЗИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,77 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. ДАНИЛА ГАЛИЦЬКОГО
УДК 618.173-08-06:616.441
ТКАЧИК СВІТЛАНА ЯРОСЛАВІВНА
КОРЕКЦІЯ КЛІМАКТЕРИЧНИХ ПОРУШЕНЬ
В ЖІНОК ІЗ ГІПОФУНКЦІЄЮ
ЩИТОВИДНОЇ ЗАЛОЗИ
14.01.01 – акушерство та гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Львів – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК - доктор медичних наук, професор
Вдовиченко Юрій Петрович,
Київська медична академія після-
дипломної освіти ім. П.Л. Шупика
МОЗ України, завідувач кафедри
акушерства, гінекології та перинатології
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ - доктор медичних наук, професор
Хміль Стефан Володимирович,
Тернопільська державна медична
академія ім.І.Я.Горбачевського МОЗ
України, завідувач кафедри акушерства
та гінекології №1 медичного факультету
доктор медичних наук, професор
Юзько Олександр Михайлович,
Буковинська державна медична
академія МОЗ України, завідувач кафедри
акушерства та гінекології з курсом
дитячої та підліткової гінекології
 
ПРОВІДНА УСТАНОВА- Одеський державний медичний університет МОЗ України, кафедра акушерства та гінекології №1, м. Одеса
Захист дисертації відбудеться “25”жовтня 2003 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.600.04 при Львівському національному медичному університеті ім.Данила Галицького МОЗ України (79010, м. Львів, вул. Пекарська, 69).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Львівського національного медичного університету ім.Данила Галицького МОЗ України (79000, м.Львів, вул.Січових Стрільців, 6).
Автореферат розісланий “22”вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук Попович А.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У сучасній демографічній ситуації в Україні збільшується відносна кількість жінок старших вікових груп, що призводить до підвищеної уваги за станом їх здоров'я й активного способу життя (Б.М.Венцківський та співавт., 1999; В.І.Грищенко та співавт., 2001). Серед різних проблем гінекологічної захворюваності одне з головних місць посідає клімактеричний синдром, частота якого залишається відносно високою, а крім того відбувається його омолодження і переобтяження ступеня виразності з боку внутрішніх органів( Т.Ф.Татарчук та співавт., 2001; C.B.Ballinger 1999 ).
Більшість робіт вітчизняних і зарубіжних досліджень щодо проблеми клімактеричного періоду присвячено вивченню ендокринологічних особливостей, а також впливу даної патології на серцево-судинну систему й опорно-руховий апарат (В.В.Поворознюк та співавт., 1999; Н.С.Луценко та співавт., 2001). У зв'язку з цим представляє певний інтерес вивчення взаємозв'язку функціонального стану щитовидної залози в жінок із клімактеричними порушеннями, особливо з огляду на вплив тиреоїдних гормонів на стан гіпоталамо-гіпофізарно-яєчникової активності. Крім того, функціональна напруга щитовидної залози значно збільшується у випадках, коли зростає потреба організму в йоді, у тому числі і при клімактеричному періоді, що частіше призводить до гіпофункції щитовидної залози (Е.М.Вихляєва,1998; В.П.Сметник, 2000). Тиреоїдні гормони підтримують в організмі певний рівень обміну речовин, а вікове їхнє зниження призводить до ряду серйозних метаболічних змін: порушенню ліпідного обміну, атеросклерозу, судинної недостатності й ін. (В.Е.Балан, 1999; F.F.Chou et.al., 1999).
Незважаючи на значну кількість наукових публікацій з проблеми клімактеричного синдрому, не можна вважати всі питання досліджуваної проблеми цілком вирішеними. На нашу думку, в першу чергу це стосується особливостей клінічного перебігу клімактеричних порушень в жінок саме із гіпофункцією щитовидної залози і можливості їх адекватної корекції. Все це, безумовно, свідчить про актуальність обраного наукового напряму.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Виконана науково-дослідна робота є фрагментом науково-дослідної роботи кафедри акушерства, гінекології та перинатології Київської медичної академії післядипломної освіти ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: КОРЕКЦІЯ КЛІМАКТЕРИЧНИХ ПОРУШЕНЬ В ЖІНОК ІЗ ГІПОФУНКЦІЄЮ ЩИТОВИДНОЇ ЗАЛОЗИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок