Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Державний контроль в сучасній Україні (теоретико-правові питання)

Державний контроль в сучасній Україні (теоретико-правові питання)

Назва:
Державний контроль в сучасній Україні (теоретико-правові питання)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,62 KB
Завантажень:
490
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Шестак Валентин Сергійович
УДК 340.12
Державний контроль в сучасній Україні
(теоретико-правові питання)
Спеціальність 12.00.01. – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата юридичних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії та історії держави і права Національного університету внутрішніх справ МВС України
Науковий керівник – | кандидат юридичних наук, доцент
Шульга Анатолій Матвійович, Національний університет внутрішніх справ, доцент кафедри теорії та історії держави і права
Офіційні опоненти: | доктор юридичних наук, професор, академік Академії правових наук України Цвік Марк Веніамінович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, професор кафедри теорії держави і права
кандидат юридичних наук, доцент
Оборотов Юрій Миколайович, Одеська національна юридична академія, завідувач кафедри теорії держави і права
Провідна установа: | Національна академія внутрішніх справ України, Міністерство внутрішніх справ, кафедра теорії держави та права (м. Київ).
Захист відбудеться “ 16 ” березня 2002 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.64.700.03 при Національному університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “ 15 ” лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Є. Кириченко
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження визначається тим значенням, котре має державний контроль в управлінні як атрибутивній функції держави. Це значення завжди посилюється в перехідні періоди, коли відбувається реформування суспільства і держави, а незалежна Україна сьогодні переживає саме такий період свого історичного розвитку. Державний контроль є одним із інструментів свідомого досягнення поточних і перспективних цілей у процесі формування в Україні розвинутого громадянського суспільства, розбудови України як правової, демократичної, соціальної держави. Він має статус істотного чинника ефективності управлінських рішень, котрі приймаються на державному рівні, є необхідною умовою їх реального виконання.
У Конституції України (п.9 Розділу ХV “Перехідні положення”) сформульовано положення про необхідність прийняття законів, що регулюють діяльність державних органів щодо контролю за додержанням законів. Проте вирішення проблеми забезпечення законності шляхом застосування державного контролю повинно розпочатись насамперед з визначення загальнотеоретичних уявлень щодо державного контролю як феномену правової системи, оновлення змісту доктринальних суджень про державний контроль з урахуванням реалій в Україні. Необхідно констатувати, що на сьогодні в юридичній літературі основна увага приділяється лише окремим видам державного контролю, тому об’єктивно виникла потреба у комплексному, монографічному дослідженні узагальнюючого характеру.
Дослідження проблем становлення, функціонування, розвитку державного контролю є однією із нагальних потреб сьогодення України. По-перше, сучасний рівень розвитку юридичної науки зумовлює необхідність теоретичного узагальнення на концептуальному рівні вітчизняних та зарубіжних досягнень в галузі дослідження державного контролю в усій його багатогранності. По-друге, необхідність розробки концептуальних засад щодо державного контролю в Україні актуалізована фактом відсутності Закону “Про державний контроль в Україні”. Спроба Міністерства юстиції України частково заповнити цю прогалину розробкою проекту Закону “Про державний контроль у сфері діяльності органів виконавчої влади та їх посадових осіб” може розцінюватися як тимчасовий захід. Зазначене спричинює необхідність усвідомлення гострої потреби у створенні цілісної національної системи державного контролю, попереднього наукового дослідження відповідних загальнотеоретичних питань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Державний контроль в сучасній Україні (теоретико-правові питання)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок