Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДРУГИЙ ЗИМОВИЙ ПОХІД В КОНТЕКСТІ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНОЇ БОРОТЬБИ 1917-1921 РОКІВ

ДРУГИЙ ЗИМОВИЙ ПОХІД В КОНТЕКСТІ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНОЇ БОРОТЬБИ 1917-1921 РОКІВ

Назва:
ДРУГИЙ ЗИМОВИЙ ПОХІД В КОНТЕКСТІ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНОЇ БОРОТЬБИ 1917-1921 РОКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,37 KB
Завантажень:
506
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ФАЙЗУЛІН ЯРОСЛАВ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 94(477) 1917/1921
ДРУГИЙ ЗИМОВИЙ ПОХІД В КОНТЕКСТІ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНОЇ БОРОТЬБИ 1917-1921 РОКІВ
Спеціальність – 09.00.12 – українознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі давньої та нової історії України Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: | доктор історичних наук, професор
СЕРГІЙЧУК Володимир Іванович,
професор кафедри давньої та нової історії України Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, професор
БУРАВЧЕНКОВ Анатолій Олександрович, професор кафедри гуманітарних дисциплін Інституту туризму Федерації профспілок України
кандидат історичних наук
КОВАЛЬЧУК Михайло Анатолійович,
науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства імені
М.С. Грушевського НАН України.
Захист відбудеться “10” березня 2008 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.01 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 349).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “09” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук Г.М. Казакевич
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Структура дисертації орієнтована на цілісне, послідовне, взаємопов’язане висвітлення досліджуваних проблем, обумовлена метою і завданнями дослідження. Робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел та літератури (381 позиція). Загальний обсяг дисертації становить 236 сторінок, обсяг основного тексту 200 сторінок.
Актуальність теми дослідження зумовлена необхідністю детального вивчення подій, що пов’язані з українською національно-визвольною революцією 1917-1921 рр. Адже багато з них до нашого часу залишаються малодослідженими. Зокрема, і Другий Зимовий похід Армії УНР, який мав викликати загальнонаціональне збройне повстання і повалення більшовицької влади в Україні.
З поразкою Другого Зимового походу масштаби партизансько-повстанської боротьби, що тривала в Україні, значно зменшилися. Тому загальноприйнятою є думка, що Другим Зимовим походом завершується національно-визвольна революція 1917-1921 років. Однак, незважаючи на значущість цієї події, в історіографії відсутня комплексна українознавча праця, в якій містився б всебічний і об’єктивний аналіз усіх обставин, що пов’язані з Другим Зимовим походом Армії УНР і його впливом на подальшу національно-визвольну боротьбу.
Є потреба в з’ясуванні причин, які викликали проведення антибільшовицького походу і підняття всеукраїнського збройного повстання. Необхідним є детальніше висвітлення перебігу Другого Зимового походу із застосуванням документів, що нині відкрилися для дослідників, оскільки майже всі попередні дослідження у цьому напрямку побудовані, як правило, лише на основі спогадів.
Залучення до наукового обігу нових архівних матеріалів, які раніше зберігалися в радянських спецхранах і до наших днів значна частина яких не використовувалася дослідниками, ще більше актуалізовує і поглиблює дослідження даної теми.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане в контексті розробки науково-дослідної теми історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка "Історія української державності нової та новітньої доби" (Держ. реєстр № 06 БФ 046-01) та в руслі наукової роботи кафедри давньої та нової історії України.
Об’єктом дисертаційного дослідження є Другий Зимовий похід Армії УНР.
Предметом дисертаційного дослідження є діяльність Партизансько-повстанського штабу (ППШ) з підготовки Другого Зимового походу і загальнонаціонального антибільшовицького збройного повстання, участь Подільської, Волинської і Бессарабської повстанських груп у Другому Зимового поході, вплив його поразки на українську національно-визвольну боротьбу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДРУГИЙ ЗИМОВИЙ ПОХІД В КОНТЕКСТІ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНОЇ БОРОТЬБИ 1917-1921 РОКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок