Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МЕТОДІВ ПРОГНОЗУВАННЯ І ПОПЕРЕДЖЕННЯ ЗСУВІВ В УКОСАХ НА ПІДРОБЛЮВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

РОЗРОБКА МЕТОДІВ ПРОГНОЗУВАННЯ І ПОПЕРЕДЖЕННЯ ЗСУВІВ В УКОСАХ НА ПІДРОБЛЮВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Назва:
РОЗРОБКА МЕТОДІВ ПРОГНОЗУВАННЯ І ПОПЕРЕДЖЕННЯ ЗСУВІВ В УКОСАХ НА ПІДРОБЛЮВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,90 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ Гідромеханіки
Кугель Мирослав
УДК 622.083+721.011
РОЗРОБКА МЕТОДІВ ПРОГНОЗУВАННЯ
І ПОПЕРЕДЖЕННЯ ЗСУВІВ В УКОСАХ
НА ПІДРОБЛЮВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
05.15.09 Механіка ґрунтів та гірських порід
Автореферат дисертації
на здобуття вченого ступеня
кандидата технічних наук
 
Київ 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті гідромеханіки Національної академії наук України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор Вовк Олексій Онуфрійович, Інститут гідромеханіки НАН України, головний науковий співробітник.
Офіційні опоненти – доктор технічних наук, в. о. директора Українського інституту досліджень навколишнього середовища і ресурсів при Раді національної безпеки і оборони України Трофимчук Олександр Миколайович.
- доктор технічних наук, професор, головний науковий співробітник Інституту механіки НАН України ЛУГОВИЙ Петро Захарович
Провідна установа – Національна гірнича академія України
Захист відбудеться 25.04.2002 р. о 14 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.196.01 при Інституті гідромеханіки НАН України за адресою: м. Київ, вул. Желябова, 8/4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту гідромеханіки НАНУ.
Автореферат розісланий 22.03.2002 р.
Учений секретар
Спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук Кріль С.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Як показує аналіз літературних джерел і практики ведення гірських робіт, при розробці корисних копалин відбувається переміщення земної поверхні в горизонтальному і вертикальному напрямах. Осідання земної поверхні виражаються зсувами і деформацією породного масиву, що створюють несприятливі умови для стійкості породного масиву і активно впливають на утворення і розвиток зсувів-потоків. Крім того, на порушення стійкості укосів впливають гірські удари, що викликають сейсмічні імпульси, які у водонасиченому ґрунтовому масиві різко зменшують міцнісні параметри м'якої породи, створюють тиксотропне розрідження і сильно збільшують гідростатичний тиск, що призводить до зсувних явищ в укосах
Недостатня вивченість негативних впливів підземної розробки, сейсмічних імпульсів, що виникають від гірського удару, динамічних впливів від пересування важких транспортних засобів, різкого зменшення міцнісних параметрів м'якої породи при зливових дощах або штучному зволоженні з втратою стійкості укосів не дають можливості правильно оцінити їх напружено-деформований стан, застосувати раціональні інженерні методи забезпечення стійкості укосів в районах розробки корисних копалин, яка по суті викликає деформації і руйнування житлових будинків, промислових і виробничих споруд.
Вище викладене характеризує актуальність проблеми, яка базується на необхідності проведення наукових досліджень з розробки методів прогнозу та методики розрахунку стійкості укосів на територіях, що підробляються, розробки ефективних протизсувних заходів, що забезпечують стійкість укосів в умовах техногенних впливів.
Зв'язок роботи з науковими програмами і планами. Робота виконана автором згідно з планом НДР Інституту гідромеханіки НАН України 1999-2000 р. “Дослідження взаємодії ударних вибухових хвиль з елементами конструкцій і споруд в породному масиві” та НДР “Розробка методів прогнозування напружено-деформованого стану грунтових схилів та укосів під дією природних і техногенних факторів” (затвердженою вченою радою ІГМ НАНУ, протокол № 12 від 7 листопада 2000 р.), в яких автор приймав участь як виконавець, а також відповідно до договорів з Сілезьким технічним університетом по розробці протизсувних заходів на поверхні шахт Верхньо-Сілезького вугільного басейну 1996-2000 рр. в яких автор брав активну участь.
Мета роботи. На основі комплексних експериментально-теоретичних досліджень розробити наукові основи і методики розрахунку стійкості укосів на територіях, що підробляються, з урахуванням негативних
впливів деформацій від підземних гірничих робіт, сейсмічних імпульсів, що викликаються гірськими ударами, різких змін міцнісних параметрів при зволоженні і розрідженні ґрунтового масиву від циклічних динамічних впливів на поверхні, розробити ефективні інженерні протизсувні заходи щодо забезпечення стійкості укосів в цих умовах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: РОЗРОБКА МЕТОДІВ ПРОГНОЗУВАННЯ І ПОПЕРЕДЖЕННЯ ЗСУВІВ В УКОСАХ НА ПІДРОБЛЮВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок