Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗЕМЕЛЬНІ ПРАВОВІДНОСИНИ У СЕЛЯНСЬКИХ (ФЕРМЕРСЬКИХ) ГОСПОДАРСТВАХ

ЗЕМЕЛЬНІ ПРАВОВІДНОСИНИ У СЕЛЯНСЬКИХ (ФЕРМЕРСЬКИХ) ГОСПОДАРСТВАХ

Назва:
ЗЕМЕЛЬНІ ПРАВОВІДНОСИНИ У СЕЛЯНСЬКИХ (ФЕРМЕРСЬКИХ) ГОСПОДАРСТВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,66 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Львівський національний університет
імені Івана Франка
ВАЩИШИН
МАРІЯ ЯРОСЛАВІВНА
УДК349.4(477)
ЗЕМЕЛЬНІ ПРАВОВІДНОСИНИ У СЕЛЯНСЬКИХ
(ФЕРМЕРСЬКИХ) ГОСПОДАРСТВАХ
Спеціальність 12.00.06 – земельне право; аграрне право; екологічне право;
природоресурсове право
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Львів – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі трудового, аграрного та екологічного права юридчиного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор,
Титова Ніна Іванівна
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондант Академії правових наук України
Погрібний Олексій Олексійович, завідувач кафедри
аграрного, екологічного та природоресурсового
права Одеської національної юридичної академії.
кандидат юридичних наук, старший науковий
співробітник
Проценко Тамара Павлівна, старший науковий
співробітник Інституту держави і права імен
В.М.Корецького НАН України
Провідна установа: Національна юридична академія України імені
Ярослава Мудрого, м.Харків
Захист відбудеться “23” вересня 2000 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.051.03. у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79002, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 14 (зал засідань юридичного факультету, Г-409).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79002, м. Львів, вул. Драгоманова , 5).
Автореферат розісланий “22” серпня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор юридичних наук, професор В.М.Коссак


Загальна характеристика роботи
АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ ДОСЛІДЖЕННЯ. Селянське (фермерське) господарство Надалі СФГ. є одним з найяскравіших суб‘єктів аграрного підприємництва, що виник у процесі реалізації аграрної реформи в Україні. СФГ почали зароджуватися ще при старому економічному укладі (в 1989-90 р.р.) у зв‘язку з виникненням можливості запровадження орендних та підрядних формувань та новими економічними потребами.
Земельна реформа, яка розпочалася з прийняттям Верховною Радою України 18 грудня 1990р. відповідної постанови, започаткувала першочерговий порядок надання земель громадянам для організації селянських (фермерських) господарств.
Одним з перших нормативно-правових актів, присвячених земельній і аграрній реформам був Закон України “Про селянське (фермерське) господарство” від 20 грудня 1991р., який діє зараз в редакції Закону від 22 червня 1993р. “Про внесення змін і доповнень до Закону України “Про селянське (фермерське) господарство” Відомості Верховної Ради України. – 1993. - №32..
Наступне законодавство, зокрема Земельний кодекс України, земельним відносинам у СФГ відвело пріоритетну роль порівняно з іншими суб‘єктами аграрних ринкових відносин, які уособлюють приватновласницькі засади землевикористання. Прискоренню цього процесу на сучасному етапі сприяє Указ Президента України від 3 грудня 1999р. “Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки” Урядовий кур‘єр. – 1999. – 8 грудня..
Станом на 1 липня 1999р. кількість селянських (фермерських) господарств в Україні становила 35,5 тисяч. У їх користуванні було 1117,3 тис. га сільськогосподарських угідь, з них – 1039,6 тис. га ріллі. Зараз існує тенденція до поступового збільшення загальної площі земель, які використовуються у сільських (фермерських) господарствах. Указом Президента України від 03.12.99 року створено реальні умови для колишніх членів КСП організовувати господарства на основі їх земельних і майнових паїв. Це сприяє збільшенню загальної кількості СФГ в Україні. Так, станом на 9 червня 2000 року лише у Львівській області виникли 55 селянських (фермерських) господарств, створених на базі реформованих КСП.
Створення та функціонування СФГ безпосередньо пов‘язано, насамперед, з земельними відносинами, з використанням земель сільськогосподарського призначення, які є “основним національним багатством” (ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ЗЕМЕЛЬНІ ПРАВОВІДНОСИНИ У СЕЛЯНСЬКИХ (ФЕРМЕРСЬКИХ) ГОСПОДАРСТВАХ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок