Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ СПЕКТРІВ ЗІР ПІЗНІХ СПЕКТРАЛЬНИХ КЛАСІВ

МОДЕЛЮВАННЯ СПЕКТРІВ ЗІР ПІЗНІХ СПЕКТРАЛЬНИХ КЛАСІВ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ СПЕКТРІВ ЗІР ПІЗНІХ СПЕКТРАЛЬНИХ КЛАСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,33 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОВНА АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
ЛЮБЧИК ЮРІЙ ПЕТРОВИЧ
УДК 524.316.7+4+2.082
МОДЕЛЮВАННЯ СПЕКТРІВ ЗІР ПІЗНІХ
СПЕКТРАЛЬНИХ КЛАСІВ
Спеціальність 01.03.02 – астрофізика, радіоастрономія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
КИЇВ-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Головній астрономічній обсерваторії Національної академії наук України, м.Київ.
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Павленко Яків Володимирович,
Головна астрономічна обсерваторія НАН України, провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор Комаров Микола Сергійович,
Астрономічна обсерваторія ОДУ ім. Мечнікова, завідувач відділу.
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Шавріна Ангеліна Василівна, Головна астрономічна обсерваторія НАН України, старший науковий співробітник.
Провідна установа:
Кримська астрофізична обсерваторія Міністерства освіти і науки України,
с. Наукове, Кримська АР.
Захист відбудеться “ 26 ” квітня 2002 року на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.208.01 при Головній астрономічній обсерваторії НАН України, (03680, м.Київ, вул. Академіка Заболотного, 27, ГАО НАНУ). Початок засідань о 10 годині.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Головної астрономічної обсерваторії НАН України за адресою: 03680, м.Київ, вул. Академіка Заболотного, 27, ГАО НАН України.
Автореферат розісланий “ 25 ” березня 2002 р.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради,
кандидат фізико-математичних наук І.Е.Васильєва
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми. Дослідження зір-карликів пізніх спектральних класів являє безумовний інтерес для сучасної астрофізики. Це обумовлено декількома причинами. По-перше, ці зорі є найбільш поширеними серед зоряного населення Галактики. При цьому холодні зорі-карлики є відносно мало вивченими об'єктами через їх низьку світність. Лише в останні роки з'явилась можливість отримувати спектри цих зір з роздільною здатністю такого ж порядку, як для сонячних спектрів або спектрів найяскравіших зір. Більшість з цих зір – це об'єкти малих мас (М < 2 М), які знаходяться на Головній послідовності. Продукти реакцій горіння водню, які йдуть в надрах цих зір, ще не виносяться на поверхню, і, таким чином, хімічний склад їх атмосфер подібний до сонячного. Але зорі пізніх спектральних типів дозволяють тестувати існуючі гіпотези зоряної еволюції на основі дослідження змін з часом вмісту хімічних елементів в їх атмосферах, що приймають участь в процесах нуклеосинтезу при порівняно низьких температурах (дейтерію, літію, бору, берілію). По-друге, серед пізніх М-зір існує підмножина молодих коричневих карликів - квазізоряних об'єктів, які займають проміжну область на діаграмі Герцшпрунга-Рессела між маломасивними зорями, тобто космічними об'єктами з внутрішніми джерелами енергії, та планетами-гігантами. Дослідження цих об'єктів було розпочато досить недавно.
Прогрес у спостереженнях маломасивних об'єктів Галактики обумовлений в першу чергу тим, що з'явилися спостережувальні дані якісно нового рівня, які отримані на сучасних телескопах (зокрема Кeck в США, VLT в Чілі). Результатом реалізації декількох міжнародних проектів з пошуку коричневих карликів стало відкриття нових типів об'єктів, для яких введено спектральні класи L та T. Але при значних досягненнях спостережувальної астрофізики, теорія будови та еволюції коричневих карликів та споріднених з ними об'єктів ще недостатньо розроблені. Реалізоване в цій роботі моделювання спектрів зір пізніх спектральних класів може бути корисним для дослідження цих об'єктів.
Складності, які виникають при моделюванні та аналізі спектрів зір-карликів пізніх спектральних типів, обумовлені особливостями фізичного стану речовини в їх атмосферах. Низькі температури та високий тиск роблять можливим існування речовини одночасно у вигляді газу, який складається з нейтральних та іонізованих атомів та молекул, а також, при температурах нижче за 3000К, пилу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ СПЕКТРІВ ЗІР ПІЗНІХ СПЕКТРАЛЬНИХ КЛАСІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок