Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: МОДЕЛЮВАННЯ СПЕКТРІВ ЗІР ПІЗНІХ СПЕКТРАЛЬНИХ КЛАСІВ

МОДЕЛЮВАННЯ СПЕКТРІВ ЗІР ПІЗНІХ СПЕКТРАЛЬНИХ КЛАСІВ / сторінка 2

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ СПЕКТРІВ ЗІР ПІЗНІХ СПЕКТРАЛЬНИХ КЛАСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,33 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Всі ці компоненти необхідно враховувати при розв'язанні системи рівнянь іонізаційно-дисоціативної рівноваги. Ще однією особливістю моделювання спектрів зір пізніх спектральних типів є необхідність врахування хромосфер, наявність яких в деяких зорях підтверджується присутністю емісійних ліній в спостережуваних спектрах. Розрахунок моделей атмосфер, які необхідні для моделювання спектрів зір пізніх типів, передбачає врахування одночасно конвективного та радіаційного механізмів переносу енергії та поглинання випромінювання різними складовими газо-пилової суміші.
Переважна більшість карликів Галактики є зорями кисневої послідовності, тобто з O/C > 1. При T < 4000 K вигляд спектрів цих зір в оптичному діапазоні головним чином формується поглинанням смуг молекули TiO. Довгі роки дослідження цих об'єктів гальмувалося відсутністю добрих списків ліній цієї молекули. Але наприкінці 90-х років Плезом [14] та Швенке [16] були розраховані досить повні списки ліній молекули TiO, які дозволяють значно точніше розраховувати структуру атмосфер та спектри зір пізніх спектральних класів. З'явилися також досить повні та точні списки атомних ліній. Також в останні роки відбувається значний прогрес в розвитку комп'ютерної техніки, що робить можливим використання в розрахунках не наближених методів врахування поглинання в чисельних атомних і молекулярних лініях, а прямих обчислень коефіцієнтів поглинання мільйонів атомних та молекулярних ліній.
Відомо, що результати, отримані шляхом спектрального синтезу, залежать від прийнятих наближень та вхідних даних. Тому в дисертації приділено досить багато уваги дослідженню впливу вхідних даних і прийнятих при розрахунках спрощень на якість отриманих результатів.
В Головній астрономічній обсерваторії НАН України на протязі багатьох років розвивається напрямок дослідження зір пізніх спектральних класів. За цей час був накопичений багатий досвід і, зокрема, розроблено апарат для розрахунків спектрів зір пізніх спектральних типів та кількісного аналізу їх атмосфер. Дана робота продовжує розвиток цього напрямку.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження, виконані в дисертації, виконувалися за планом науково-дослідної теми Відділу фізики зір та галактик ГАО НАН України "Процеси формування та еволюції галактик, галактичних структур і фізичні характеристики галактичного зоряного населення" 1.4.6/2-183B.
Мета і задачі досліджень. Мета і задачі представленої роботи наступні :
·
порівняння та аналіз різних методик врахування молекулярної непрозорості, які використовуються при розрахунках спектрів зір;
· порівняння та аналіз синтетичних спектрів, розрахованих з використанням найбільш достовірних на сьогоднішній день списків ліній молекули TiO;
· чисельне моделювання та кількісний аналіз спектрів зір-карликів, субгігантів пізніх спектральних типів та коричневого карлика Teide1 на основі сучасних даних;
· визначення вмісту хімічних елементів в атмосферах подвійних зір сонячного типу методом синтетичного спектру.
Наукова новизна отриманих результатів.
В роботі були:
·
досліджені різні методики врахування молекулярної непрозорості при розрахунках синтетичних спектрів зір пізніх спектральних типів кисневої послідовності.
· Вперше проведені порівняння і аналіз синтетичних спектрів, роз-рахованих з використанням списків ліній молекули TiO Плеза [14] та Швенке [16].
· Визначено вміст літію та ряду інших елементів в атмосферах двох пар зір спектральних класів F та G із околиць Сонця.
· Отримано задовільний опис спектрів двох пізніх М-карликів GJ1111(М6.5 V) та GJ51(M5 V), а також коричневого карлика Teide1(M8). Цим підтверджена можливість використання нашої методики для розрахунків спектрів зір пізніх спектральних класів та квазізоряних об'єктів. Із порівняння розрахованих та спостережуваних спектрів визначені ефективні температури та прискорення вільного падіння в атмосферах цих об'єктів.
· Розраховані детальні спектри двох молодих М-зір, V927 Tau (M5.5 IV) и FN Tau (M5 IV), які ще не вийшли на Головну послідовність, та визначений вміст літію в цих зорях.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ СПЕКТРІВ ЗІР ПІЗНІХ СПЕКТРАЛЬНИХ КЛАСІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок