Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ СПЕКТРІВ ЗІР ПІЗНІХ СПЕКТРАЛЬНИХ КЛАСІВ

МОДЕЛЮВАННЯ СПЕКТРІВ ЗІР ПІЗНІХ СПЕКТРАЛЬНИХ КЛАСІВ / сторінка 3

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ СПЕКТРІВ ЗІР ПІЗНІХ СПЕКТРАЛЬНИХ КЛАСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,33 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 

Практичне значення отриманих результатів.
·
Показано, що спискі ліній TiO Плеза [14] та Швенке [16] майже рівноцінні, тобто вони дають спектри близькі за своєю структурою та інтенсивностями, хоча список TiO Швенке більш повний.
· Зроблено висновок, що спрощена методика розрахунку молекулярної непрозорості JOLA ( наближення повністю перекриваючихся ліній ) може бути використана для аналізу спектрів М-карликів, отриманих з низькою та помірною роздільною здатністю. При цьому вона скорочує час розрахунків синтетичних спектрів на два-три порядки.
· Показана можливість використання профілю лінії K I
7699А для визначення прискорення вільного падіння в атмосферах М-зір.
· Відпрацьована методика порівняння високодисперсійних спектрів F - G зір з синтетичними спектрами, основана на варіаційних принципах.
· Отримано вміст літію в спетрах двох пар зір спектральних класів F, G та двох молодих зір, які ще не вийшли на Головну послідовність.
Результати даної роботи можуть бути використані в подальших розрахунках та аналізі синтетичних спектрів зір пізніх спектральних типів.
Особистий внесок автора. П'ять опублікованих робіт були виконані в співавторстві. Дисертантом були використані комплекси програм для розрахунків синтетичних спектрів зір пізніх спектральних класів WITA та ABEL8 (Павленко Я.В.), а також програмний комплекс обробки ешельних спектрів зір DECH20 (Галазутдинов Г.А.).
Розрахунки синтетичних спектрів та обробка й аналіз спостережувальних матеріалів автором проводилися самостійно. Був написаний ряд сервісних програм для вирішення конкретних задач обробки та порівняння спектрів.
Апробація результатів дисертації. Результати, які ввійшли в дисертацію, доповідалися на міжнародних конференціях :
·
"The Universe of Gamov: Original Ideas in Astrophysics and Cosmology" ( 1999р., м.Одеса ),
· "Astronomy in Ukraine 2000 and beyond (impact of international cooperation)" ( 2000р., м.Київ ),
· "Всероссийская Астрономическая Конференция – 2001" ( 2001, г.Санкт-Петербург ),
· "Variable Stars – 2001" ( 2001, м.Одеса ),
· XIII Winter School of Astrophysics "Cosmochemistry. The melting pot of elements" ( 2001, Puerto de la Cruz ),
та на семінарах Відділів фізики зір та галактик та фізики Сонця ГАО НАН України, а також семінарі КрАО .
Публікації. Основні результати дисертації опубліковані в п'яти роботах - чотири статті в наукових журналах й одна в матеріалах конференції.
Структура та обсяг дисертації. Робота складається з вступу, чотирьох розділів, висновку та списку використаної літератури ( 136 найменувань ). Загальний обсяг роботи 138 сторінок. У роботі представлено 12 таблиць та 35 рисунків.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ.
 
У вступі обгрунтовано актуальність теми досліджень, показано наукову новизну отриманих результатів та практичне значення роботи.
У першому розділі розглянуто основні методи, які використовуються для визначення хімічного складу зоряних атмосфер - методи кривих росту, моделей атмосфер та синтетичних спектрів. Коротко описано процеси формування спектральних ліній та наближення, які використовуються в розрахунках. Приведено огляд сіток існуючих моделей атмосфер та розглянуті різні методики врахування молекулярної непрозорості, які використовуються при розрахунках спектрів зір пізніх спектральних класів. Проведено огляд існуючих на сьогодняшній день атомних та молекулярних списків ліній.
В другому розділі описані програми розрахунку синтетичних спектрів зір пізніх спектральних класів, а також наявні спостережувальні дані. Визначено задачі, які можуть бути вирішені, виходячі з якості цих спостережених спектрів.
Синтетичні спектри розраховувались в класичних наближеннях :
а) атмосфера є стаціонарною;
б) потік енергії постійний з глибиною в атмосфері, тому що джерело енергії знаходиться глибоко під фотосферою, а ззовні енергія не надходить;
в) атмосфера тонка у порівнянні з радіусом зорі, і можна її розглядати в наближенні плоско-паралельних шарів;
г) атмосфера однорідна в горизонтальних площинах, таким чином з розгляду усуваються гранули, спікули, плями та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ СПЕКТРІВ ЗІР ПІЗНІХ СПЕКТРАЛЬНИХ КЛАСІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок