Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: МОДЕЛЮВАННЯ СПЕКТРІВ ЗІР ПІЗНІХ СПЕКТРАЛЬНИХ КЛАСІВ

МОДЕЛЮВАННЯ СПЕКТРІВ ЗІР ПІЗНІХ СПЕКТРАЛЬНИХ КЛАСІВ / сторінка 4

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ СПЕКТРІВ ЗІР ПІЗНІХ СПЕКТРАЛЬНИХ КЛАСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,33 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
;
д) немає відносних рухів шарів в нормальному напрямку, тобто тиск врівноважує гравітаційне тяжіння;
є) вміст хімічних елементів сталий у всій атмосфері.
Для розрахунків синтетичних спектрів використовувалися програмні комплекси WITA [4] та ABEL8 [5]. Для обробки високодисперсійних ешельних спектрів застосовувалась програма DECH20 [1]. При аналізі спостережуваних спектрів враховувались інструментальний профіль та ефекти розширення спектральних ліній обертанням зорі. Для цього автором були написані допоміжні програми (методика врахування обертання описана в [2]).
Список атомних даних (з константами затухання атомних ліній) був взятий із бази даних VALD [13]. Для деяких ліній в списку VALD відсутні константи затухання, і в цих випадках для їх визначення використовувався підхід описаний в роботі [3]. Список атомних ліній в досліджуваних областях перевірявся за спектром Сонця [11] і для деяких ліній були змінені значення сил осциляторів.
При розрахунках спектрів зір використовувалися моделі атмосфер: Аллард та Хоушілда [6], розраховані для зір пізніх спектральних класів ( F-M ) без врахування впливу пилу на структуру моделі; Цудзі [17] - моделі атмосфер М-карликів з врахуванням пилової компоненти; Куруца [10] - моделі атмосфер для зір спектральних типів F, G, K. Також наведені хімічний склад атмосфер, інформація про джерела непрозорості в континуумі, атомні та молекулярні сталі, які використовувалися в розрахунках.
Був проаналізований вплив варіацій різних параметрів атмосфер зір (T, lg(g), [M/H], v, врахування молекул) на вигляд синтетичних спектрів.
При розрахунках низкодисперсійних спектрів М-карликів ми враховували молекулярну непрозорість в наближенні "ліній, що повністю перекриваються" ( JOLA ). В розрахунки можна включити 30 систем різних молекул, але ми визначили, що суттєвий внесок в формування виду синтетичного спектру в оптичному діапазоні зір кисневої послідовності вносять лише 15 систем полос молекули TiO та 2 системи VO.
Для високодисперсійних спектрів розрахунки молекулярної непрозорості проводились за методикою "лінія за лінією" зі списками молекули TiO Плеза [14] або Швенке [16].
При порівнянні спостережуваних спектрів М-карликів з синтетичними, спектри доводилось нормувати, тобто приводити до рівних величин потоку на обраній довжині хвилі. Було перевірено, що результати майже не залежать від вибору точки нормування.
В третьому розділі наведено результати моделювання та аналізу спектрів зір близьких до Сонця спектральних типів F та G: HD6872A, HD6872B, HD224984 та HD224994, і оцінки вмісту літію та декількох інших елементів в їх атмосферах. Актуальність дослідження вмісту літію в атмосферах зір, що входять до кратних систем, зумовлена тим, що вміст цього елементу в компонентах однієї системи може суттєво відрізнятися [9]. Хоча згідно з існуючими уявленнями про еволюцію в цих системах зір з однаковими масами, віком та хімічним складом вміст літію в компонентах повинен бути однаковий.
Спостереження спектрів подвійних систем з високою роздільною здатністю ( 0.05А ) були виконані в період з лютого 1998 по січень 1999 року на телескопі Lick Hamilton Е.Мартіном та ін.
Для розрахунків синтетичних спектрів використовувалися моделі атмосфер з [10]. Синтетичні спектри розраховувалися з кроком 0.02А, інструментальний профіль та ефекти розширення внаслідок макротурбулентності моделювалися згортанням з гаусіаною напівширини 0.1А. Для зорі HD6872A враховувалось розширення ліній обертанням – vsini=14км/с. Для кожного ЛТР значення вмісту літію ми визначили НЛТР поправки за допомогою сітки кривих росту, наведених в роботі [12]. Обробка високодисперсійних ешельних спектрів проводилася за допомогою програми DECH20 [1]. Вибір ефективних температур та прискорень сили тяжіння для спостережуваних зір проводився за даними астрометричних каталогів (включаючи Hipparcos). Програми та дані були люб'язно надані нам д.ф.-м.н. Н.В.Харченко. Далі, визначені T та lg(g) порівнювались з оцінками інших авторів, посилання на роботи яких були отримані з бази Simbad.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ СПЕКТРІВ ЗІР ПІЗНІХ СПЕКТРАЛЬНИХ КЛАСІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок