Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: МОДЕЛЮВАННЯ СПЕКТРІВ ЗІР ПІЗНІХ СПЕКТРАЛЬНИХ КЛАСІВ

МОДЕЛЮВАННЯ СПЕКТРІВ ЗІР ПІЗНІХ СПЕКТРАЛЬНИХ КЛАСІВ / сторінка 6

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ СПЕКТРІВ ЗІР ПІЗНІХ СПЕКТРАЛЬНИХ КЛАСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,33 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 

На рис.2.б наведені результати порівняння спостережень з розрахованими спектрами для моделей атмосфер Цудзі [17], які враховують пил. В цьому випадку ми отримуємо Т=2600150К.
При розрахунках синтетичних спектрів зір пізніх спектральних класів важливу роль грає точність врахування молекулярного поглинання. В ході роботи ми порівнювали різні методики його врахування – "ліній, що повністю перекриваються" та "лінія за лінією" для списків ліній TiO Плеза [14] та Швенке [16]. Для дослідження цих методик були вибрані наступні ділянки спектру : 6680-6720А, 8105-8145А та 7680-7720А. Це ділянки навколо резонансного (6708А) та субординатного (8126А) дублетів літію, що цікаві для задачі визначення вмісту літію в атмосферах зір, та ділянка навколо однієї з ліній резонансного дублету калію (7699А), аналіз якої цікавий для визначення прискорення сили тяжіння в атмосферах М-зір. Ми отримали, що для ділянок в околицях 6708А та 7699А відповідність розрахунків з різними наближеннями молекулярної непрозорості досить задовільна. А для ділянки навколо 8126 А відмінності сягають приблизно 20%. В останньому випадку моделюються відносно слабкі молекулярні смуги для яких наближення "ліній, що повністю перекриваються" дає дещо більші непрозорості. Також ці розбіжності свідчать про відмінні сили осциляторів ліній на цій ділянці, використаних Плезом та нами.
Були також проведені порівняння списків ліній TiO Плеза [14] та Швенке [16] і знайдено, що ці списки приблизно однаково описують спектри М-зір, хоч списки ліній Швенке більш повні.
Ми розглянули можливість моделювання спектрів молодих зір пізніх спектральних класів, які ще не вийшли на головну послідовність.
Внаслідок того, що в атмосферах зір відбуваються швидкі еволюційні зміни, а також внаслідок відмінностей на початкових стадіях їх формування та еволюції ( кратність, обертання, магнітне поле та ін. ), досить складно описати їх спектри. Гарною перевіркою теоретичних моделей зір, які ще не вийшли на Головну послідовність, може бути аналіз лінії літію 6708А. В декількох роботах (див., напр., [8]) було показано, що вміст літію в атмосферах молодих маломасивних зір типу T Tau залежить від віку і від маси зорі.
Спектри з високою роздільною здатністю ( 0.1А ) двох молодих зір V927 Tau (M5.5IV) та FN Tau (M5IV), які ще не вийшли на Головну послідовність, були отримані Опенгеймером та ін. на телескопі Кeck I. Особливістю спостережуваних спектрів є асиметрія сильних ліній, що може бути обумовлено великомасштабними рухами в їх атмосферах.
Для розрахунків синтетичних спектрів використовувались моделі атмосфер з [6]. Молекулярне поглинання розраховувалось за методикою "лінія за лінією" із списком ліній молекули TiO Швенке [16]. Для відтворення спостережуваних спектрів, синтетичні спектри згорталися з профілем обертання vsini = 13км/с для FN Tau та 22км/с для V927 Tau.
Було знайдено, що залежність профілю лінії нейтрального калію 7699А від lg(g) досить сильна. Ми визначили значення прискорення вільного падіння в обох зорях для ефективної температури T=3100 К: lg(g) = 4.0 для V927 Tau та lg(g) = 3.5 для FN Tau.
Резонансна та субординатні лінії літію в спектрах холодних М-зір блендовані молекулярними лініями, причому більш слабка субординатна лінія 8126 А розташована в області, де в спектрах зір кисневої послідовності молекулярне поглинання не дуже значне. Цим, мабуть, і пояснюються деякі відмінності в значеннях вмісту літію, які були отримані за різними лініями літію. Для зорі V927 Tau вміст літію, визначений за лінією 6708А, становить logN(Li) = 2.50.2 , за лінією 8126A – logN(Li) = 2.70.2. Для зорі FN Tau аналогічні значення – 3.20.3 та 3.30.4, відповідно.
ВИСНОВКИ.
В даній Дисертації представлені результати чисельного моделювання та кількісного аналізу спектрів зір пізніх спектральних класів. В ході роботи були проведені дослідження впливу різних наближень та вхідної їнформації на результати моделювання спектрів зір.
В результаті роботи було отримано наступні результати.
·
Проведено порівняння синтетичних спектрів, розрахованих для списків ліній молекули TiO Плеза [14] і Швенке [16].

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ СПЕКТРІВ ЗІР ПІЗНІХ СПЕКТРАЛЬНИХ КЛАСІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок