Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> процес, параметри і режими інкрустаційної обробки насіння зернобобових і зернових культур протруювачем з обертовим конічним робочим органом

процес, параметри і режими інкрустаційної обробки насіння зернобобових і зернових культур протруювачем з обертовим конічним робочим органом

Назва:
процес, параметри і режими інкрустаційної обробки насіння зернобобових і зернових культур протруювачем з обертовим конічним робочим органом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,26 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
львівський державний аграрний університет
Стибель Ігор Володимирович
УДК 632:98:631.331.992
процес, параметри і режими інкрустаційної обробки насіння зернобобових і зернових
культур протруювачем з обертовим конічним робочим органом
05.20.01 – механізація сільськогосподарського
виробництва
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів-2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі механізації вирощування зернових культур Інституту механізації та електрифікації сільського господарства Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, провідний науковий співробітник Тимошенко Степан Петрович, Інститут механізації та електрифікації сільського господарства УААН, завідувач групи.
Офіційні опоненти : доктор технічних наук, професор, академік УААН, РАСГН та АІНУ, заслужений діяч науки і техніки України Погорілий Леонід Володимирович, Український державний центр випробування та прогнозування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва, директор;
кандидат технічних наук Ковалишин Степан Йосипович, Інститут землеробства і тваринництва Західного регіону УААН, завідувач лабораторії землеробства.
Провідна установа: Національний аграрний університет, кафедра сільськогосподарських машин, м.Київ.
Захист відбудеться 25 серпня 2000 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К36.814.03 у Львівському державному аграрному університеті за адресою: 80381, м. Дубляни, Жовківський район, Львівська область.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського державного аграрного університету.
Автореферат розісланий 24 липня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, доцент Чухрай В.Є.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Захист рослин від шкідників, хвороб і бур’янів займає вагому частку в комплексі заходів, спрямованих на забезпечення стабільного врожаю сільськогосподарських культур, і дає не менше половини запланованого збору врожаю. Одне з провідних місць у системі захисту рослин належить процесу знезаражування насіння. Модернізація машин для знезаражування насіння дала можливість в 60-70-х роках перейти від нанесення препаратів на зерно сухим способом, при якому 30-60% препарату осипалось, забруднюючи навколишнє середовище, до вологого знезаражування з обов’язковим введенням в робочу рідину клейких речовин (концентрату сульфітно-спиртової барди, силікатного клею, патоки).
Використання водорозчинних полімерів як клейких речовин, що додаються в суспензії пестицидів (70-80 –ті роки), дозволило розробити більш ефективну технологію знезаражування - інкрустацію насіння, тобто обробку насіння пестицидами з клейкими плівкоутворювальними компонентами. Проте протруювачі, розроблені 20-30 років тому для реалізації, переважно, технології напівсухого протруювання насіння, за своїм технічним рівнем не забезпечують якісної реалізації сучасної технології і вимог інкрустації насіння, особливо зернобобових культур.
Існує гостра потреба в дослідженні і розробці ефективного технологічного процесу і робочого органа для інкрустації насіння зернобобових і зернових культур, оскільки посівні площі тільки гороху в Україні займають 732 тис.га. Використання запропонованого нами протруювача насіння порівняно з серійним дозволить збільшити ефективність процесу інкрустації насіння і виключити травмування останнього.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Робота виконувалась в ІМЕСГ УААН в 1989-1993 роках в рамках тематичних планів науково-дослідних робіт наукової групи механізації знезаражування насіння сільськогосподарських культур за завданням УААН 1.5.1 ”Створити екологічно безпечні технології і технічні засоби знезаражування насіння сільськогосподарських культур, що забезпечують одержання чистої продукції та зменшують на 25-50% або виключають застосування пестицидів“, розділ 19Р.1.5.1.2 “Створити універсальний інкрустатор насіння зернобобових і зернових культур для малих господарств, що виключає травмування насіння та забезпечує зменшення витрати пестицидів“.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: процес, параметри і режими інкрустаційної обробки насіння зернобобових і зернових культур протруювачем з обертовим конічним робочим органом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок