Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОНЯТТЯ І ПРИНЦИПИ АДМІНІСТРАТИВНОГО ПРОЦЕСУ: ПИТАННЯ ТЕОРІЇ

ПОНЯТТЯ І ПРИНЦИПИ АДМІНІСТРАТИВНОГО ПРОЦЕСУ: ПИТАННЯ ТЕОРІЇ

Назва:
ПОНЯТТЯ І ПРИНЦИПИ АДМІНІСТРАТИВНОГО ПРОЦЕСУ: ПИТАННЯ ТЕОРІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,71 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого
Перепелюк Володимир Григорович
УДК 342. 92
ПОНЯТТЯ І ПРИНЦИПИ АДМІНІСТРАТИВНОГО ПРОЦЕСУ:
ПИТАННЯ ТЕОРІЇ
Спеціальність 12.00.07 – теорія управління;
адміністративне право і процес; фінансове право.
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків-2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі конституційного, адміністратив-ного і фінансового права Чернівецького державного університету імені Юрія Федьковича, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат юридичних наук, доцент Крупчан Олександр Дмитрович, заступник керівника Київського регіонального центру Академії правових наук України.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, доцент Тищенко Микола Маркович, доцент кафедри адміністративного права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого;
кандидат юридичних наук, доцент Крегул Юрій Іванович, завідувач кафедри правознавства Київсько-го державного торгівельно-економічного університету.
Провідна організація – Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України.
Захист відбудеться 23 жовтня 2000 року о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.01 при Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, 24, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, 24, вул. Пушкінська, 77.
Автореферат розісланий 21 вересня 2000 р.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради Ю.П. Битяк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Основною формою організуючого впливу держави на суспільство є взаємодія її із його членами та їх об`єднаннями з метою сприяння розкриттю життєвих сил суспільства. Без такого управлінського впливу існування держави неможливе. Взаємодії різного роду публічних і непублічних суб`єктів права в сфері управління із об’єктами цього управління зумовили створення теорії адміністративного процесу. Наріжним каменем даної теорії є вивчення ознак тих суспільних явищ, які охоплюються поняттям адміністративного процесу. На жаль, більшість із цих ознак не одержали загального визнання серед науковців, що займаються теорією адміністративного процесу та загальнотеоретичною моделлю процесу. Це пояснюється індивідуальною конкретністю справ, що виникають в ході управлінського впливу. Саме через це, на нашу думку, не вироблено єдиного підходу до співвідношення юрисдикційних, позитивних справ в сфері управління, а також до проблем управлінської нормотворчості. Не вносить цілковитої ясності до наукової полеміки щодо цього співвідношення розкриття такої ознаки адміністративного прововідношення, як його мети, тобто оптимальної реалізації прав і обов’язків учасників управлінського процесу. Різноманітність змісту таких прав та обов’язків та галузевої належності взагалі створює враження відсутності охоплюючого всі управлінські відносини адміністративного процесу. Наступна ознака – наявність адміністративного правового спору – теж не може бути критерієм окреслення сфери адміністративного процесу. Юридична природа таких спорів в науці адміністративного права ще цілком не з`ясована. Відсутня також вироблена позиція науковців і щодо ролі сфери управління як об’єднуючого начала у функціонуванні різних гілок влади, що обслуговують цю сферу. Залишається не до кінця вирішеним питання про нормативну основу судового розгляду адміністративних справ. А погляд на адміністративний процес з точки зору такої його ознаки, як правозастосовчий характер адміністративних справ, не може усунути лінію розмежування між позитивними та юрисдикційними провадженнями як складовими адміністративного процесу. Природа останнього може найкращим чином бути розглянута через врахування принципів розгляду адміністративних справ суб’єктами управління. Аналіз наукових джерел переконує, що в радянській і пострадянській юридичній літературі принципи адміністративного розгляду не залишались поза увагою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОНЯТТЯ І ПРИНЦИПИ АДМІНІСТРАТИВНОГО ПРОЦЕСУ: ПИТАННЯ ТЕОРІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок