Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ТА УМОВ ЗАСТОСУВАННЯ АНКЕРНОГО КРІПЛЕННЯ НА ВУГІЛЬНИХ ШАХТАХ

ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ТА УМОВ ЗАСТОСУВАННЯ АНКЕРНОГО КРІПЛЕННЯ НА ВУГІЛЬНИХ ШАХТАХ

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ТА УМОВ ЗАСТОСУВАННЯ АНКЕРНОГО КРІПЛЕННЯ НА ВУГІЛЬНИХ ШАХТАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,89 KB
Завантажень:
423
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОТЕХНІЧНОЇ МЕХАНІКИ ім. М.С. ПОЛЯКОВА
КРУКОВСЬКИЙ Олександр Петрович
УДК 622.281.74(043.3)
ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ТА УМОВ ЗАСТОСУВАННЯ
АНКЕРНОГО КРІПЛЕННЯ НА ВУГІЛЬНИХ ШАХТАХ
05.15.09 – “Механіка ґрунтів та гірських порід”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова Національної академії наук України, м. Дніпропетровськ.
Науковий керівник - доктор технічних наук
Виноградов Віктор Васильович,
заступник директора з наукової роботи
ІГТМ НАН України, м. Дніпропетровськ.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук
Скіпочка Сергій Іванович,
провідний науковий співробітник відділу механіки гірських порід
ІГТМ НАН України, м. Дніпропетровськ,
доктор технічних наук
Дрібан Віктор Олександрович,
завідуючий відділом гірського тиску Українського державного науково-дослідного та проектно-конструкторського інституту гірничої геології, геомеханіки і маркшейдерської справи НАН України, м. Донецьк.
Провідна установа: Національний гірничий університет Міністерства
освіти і науки України, кафедра будівельних геотехнологій та геомеханіки, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться " 18 " листопада 2005 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.188.01 при Інституті геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська, 2-а, факс (0562) 46-24-26.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці ІГТМ НАН України за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська, 2-а
Автореферат розісланий " 17 " жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук Перепелиця В.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. В останні роки вугільна промисловість України одержала потужний технічний засіб кріплення гірничих виробок - сталевополімерні анкери високої несучої здатності. Застосування таких анкерів на закордонних шахтах дозволило майже повністю усунути негативні прояви гірського тиску. Зокрема, втрати перетину виробок на сполученні лави зі штреком не перевищують 5при цьому зміщення порід покрівлі в зоні вікна лави становлять не більше 20-40 мм, боків - 10-20 мм, здимання порід ґрунту виробок відсутнє. Це забезпечує надійну безремонтну підтримку виробок, у тому числі в зоні впливу очисних робіт, істотно поліпшуються умови та безпека праці, покращуються економічні показники вуглевидобутку.
Разом з тим, гірничо-геологічні та гірничотехнічні умови проведення та експлуатації виробок на більшості шахт України значно складніші, ніж на шахтах провідних вуглевидобувних країн світу. Діапазон величин зміщень гірських порід у виробки українських шахт із традиційним кріпленням за весь період їх експлуатації поза межами впливу виробленого простору складає 200-1000 мм, на закордонних шахтах - 200-600 мм. Тому просте перенесення накопиченого за кордоном досвіду не дає ефективних позитивних результатів, так як із існуючих уявлень про роботу систем анкерного кріплення, як засобу зміцнення слабких приконтурних порід і їх утримання від обвалення зруйнованих шарів, однозначно випливає висновок, що з ускладненням гірничо-геологічних умов необхідно збільшувати щільність встановлення анкерних штанг. Це в складних умовах, при зміщеннях порід у виробку з традиційним кріпленням понад 500 мм, призводить до необхідності встановлення такої великої кількості анкерів у забої, яка з позицій технологічної і економічної доцільності суттєво обмежує обсяги їх застосування як самостійного кріплення.
Подолання такої ситуації потребує більш глибокого вивчення геомеханіки анкерного кріплення щодо встановлення його механізмів роботи та умов безпечного і надійного застосування.
У зв'язку з цим обґрунтування параметрів та умов застосування анкерного кріплення на вугільних шахтах шляхом механіко-математичного моделювання та дослідження поведінки складних, штучно створених геомеханічних об'єктів під впливом комплексу різноманітних гірничо-геологічних і гірничотехнічних факторів є актуальною науково-прикладною задачею, яка має важливе практичне значення для вуглевидобувної галузі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ТА УМОВ ЗАСТОСУВАННЯ АНКЕРНОГО КРІПЛЕННЯ НА ВУГІЛЬНИХ ШАХТАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок