Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕЦЕНАТСТВО В УКРАЇНІ другої половини ХІХ – початку ХХ ст.

МЕЦЕНАТСТВО В УКРАЇНІ другої половини ХІХ – початку ХХ ст.

Назва:
МЕЦЕНАТСТВО В УКРАЇНІ другої половини ХІХ – початку ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,38 KB
Завантажень:
502
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Суровцева Ірина Юріївна
УДК 94(477):7.078 “18/19”
МЕЦЕНАТСТВО В УКРАЇНІ
другої половини ХІХ – початку ХХ ст.
07.00.01 – Історія України
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України
 
Науковий керівник - доктор історичних наук, професор
Бут Олександр Микитович,
професор кафедри історії слов’ян
Донецького національного університету
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Темірова Надія Романівна,
професор кафедри історіографії, джерелознавства,
археології та методики викладання історії
Донецького національного університету
доктор історичних наук, професор
Довжук Ігор Володимирович,
завідувач кафедри архівознавства
Східноукраїнського національного
університету ім. В.Даля

Провідна установа - Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна (кафедра історії України)
Захист відбудеться “26” травня 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м.Донецьк, вул.Університетська, 24, ІІ корпус, ауд.32.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, м.Донецьк, вул.Університетська,24).
Автореферат розісланий “21” квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Крапівін О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Нині дедалі виразніше постає тенденція до поглибленого й детального розгляду низки ігнорованих або сфальсифікованих раніше історичних явищ. У контексті висловленого увагу сучасних учених привертає меценатство як вид суспільно-корисних дій у сфері культури. Саме через призму історії меценатства проступає еволюція соціально-економічного та культурного статусу найвідоміших покровителів мистецтва, їх роль і місце в системі загальносвітової культури, можливим стає розкриття духовного єства підприємця, його способу життя. Адже без цього неможливо дати повної характеристики культурному життю в Україні, з’ясувати спонукальні мотиви меценатства і, відповідно, його роль в збереженні пам’ятників вітчизняної історії та культури.
Наукове дослідження меценатства на прикладі переломного етапу вітчизняної історії - друга половина ХІХ – початок ХХ ст. - має практичне значення для відродження культурних надбань українського народу, національно-культурного розвитку сучасної України. Усвідомлення меценатства актуально з погляду сприймання досвіду вітчизняних меценатів минулого в плані пошуку фінансової бази для здійснюваних культурних та соціальних заходів.
Отже, актуальність дослідження зумовлена декількома аспектами. По-перше, її недостатнім вивченням у вітчизняній історії та необхідністю подати всебічний аналіз позитивних та негативних рис меценатства. По-друге, посиленням тенденції до значного скорочення бюджетного фінансування закладів освіти й культури в сучасній Україні та втратою традицій меценатства, що поставило на межу виживання значну частину творчих колективів. По-третє, зростанням своєрідної моди на меценатство (спонсорство), що прийшла з появою ринкової економіки в країні. На ініційовані керівництвом країни проекти по відродженню національно-культурного фонду (реставрація Гетьманської столиці Батурина, розбудова музейного комплексу “Мистецький арсенал”), відгукнулися сучасні бізнесмени. По-четверте, існуванням певного занепаду ціннісних орієнтацій та ідеалів суспільної користі в сучасному суспільстві. Меценатство та благодійність треба розглядати як певний важіль соціального партнерства, а також можливий чинник в подоланні психологічного відчуття власної непотрібності. По-п’яте, необхідністю подолання негативної громадської думки щодо меценатів та благодійників, де серед масової бідності вони сприймаються як “олігархи”, що кидають народу частку накраденого.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: МЕЦЕНАТСТВО В УКРАЇНІ другої половини ХІХ – початку ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок