Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ ПОГЛЯДИ ТА ГРОМАДСЬКО-ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ АРКАДІЯ ЖИВОТКА

ПЕДАГОГІЧНІ ПОГЛЯДИ ТА ГРОМАДСЬКО-ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ АРКАДІЯ ЖИВОТКА

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ ПОГЛЯДИ ТА ГРОМАДСЬКО-ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ АРКАДІЯ ЖИВОТКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,03 KB
Завантажень:
489
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМені ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
Калічак Юрій Львович
УДК 37 (477.86)
ПЕДАГОГІЧНІ ПОГЛЯДИ ТА ГРОМАДСЬКО-ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
АРКАДІЯ ЖИВОТКА
13.00.01– загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук-
Івано-Франківськ–2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Лисенко Неллі Василівна,
Прикарпатський університет імені Василя
Стефаника, завідувач кафедри теорії та
методики дошкільного виховання.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Вихрущ Анатолій Володимирович,
Тернопільський експериментальний інститут
педагогічної освіти, ректор, завідувач
кафедри педагогіки;
кандидат педагогічних наук, доцент
Лаба Світлана Богданівна,
Львівський національний університет імені
Івана Франка, доцент кафедри педагогіки.
Провідна установа: Інститут педагогіки і психології
професійної освіти АПН України, відділ дидактики професійної освіти, м. Київ.
Захист відбудеться “16” листопада 2001 р. о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.01 у Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника за адресою: 76000, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Прикарпатського університету імені Василя Стефаника (76000, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57).
Автореферат розісланий “15” жовтня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О. С. Рега


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Складний процес становлення та розбудови сучасної української освіти неможливий без урахування вже напрацьованого вітчизняного та зарубіжного педагогічного досвіду.
Як зазначено у Державній національній програмі “Освіта (Україна ХХІ століття)”, навчально-виховний процес повинен здійснюватися на національному ґрунті, в “органічному поєднанні з національною історією і народними традиціями, збереженні та збагаченні культури українського народу”11 Державна національна програма “Освіта (Україна ХХІ століття)”. – К., 1994. – С.9.. У зв’язку з цим важливого значення набуває вивчення, аналіз, узагальнення і творче використання досвіду тих українських педагогів і культурно-освітніх діячів кінця ХІХ – початку ХХ століття, які зробили вагомий внесок у розвиток вітчизняної педагогічної науки.
Чимало прогресивних ідей учених кінця ХІХ – початку ХХ століття не втратили своєї актуальності і в наш час. Ґрунтовне вивчення, широке висвітлення й творче використання їх спадщини на практиці забезпечить дотримання принципів єдності, спадкоємності та наступності поколінь у розвитку педагогічної науки. Звернення до першоджерел, які відображають надбання й традиції національної системи освіти в минулому, допоможе осмислити сучасне, віднайти провідні напрями подальшого розвитку української педагогіки.
Серед визначних педагогів початку ХХ століття особливе місце посідає Аркадій Петрович Животко – громадсько-просвітницький діяч (1890-1948), який зробив вагомий внесок у розвиток національного дошкільного виховання й позашкільної освіти в Україні.
Перші спроби дослідити науково-педагогічну та громадсько-просвітницьку діяльність А.Животка припадають на 30-50-і роки минулого століття (В.Дорошенко, М.Остапович). В українській науці радянського періоду його наукове надбання з ідеологічних міркувань замовчувалося. Ситуація змінилася лише в останнє десятиріччя. За роки незалежності України вітчизняні та зарубіжні вчені оприлюднили невелику кількість праць А.Животка, публікацій про нього, які відображають окремі періоди та напрями діяльності українського вченого. З’явилися дослідження з проблем розвитку освіти в Україні, які опосередковано висвітлюють педагогічну, наукову, громадсько-просвітницьку діяльність А.Животка (Н.Лисенко, З.Нагачевська). Діяльність А.Животка як культурно-освітнього діяча частково вивчали Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ПОГЛЯДИ ТА ГРОМАДСЬКО-ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ АРКАДІЯ ЖИВОТКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок