Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИДАКТИЧНІ УМОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНОГО ДІАЛОГУ “ВЧИТЕЛЬ – УЧЕНЬ” У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ГУМАНІТАРНИХ ДИСЦИПЛІН В ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ

ДИДАКТИЧНІ УМОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНОГО ДІАЛОГУ “ВЧИТЕЛЬ – УЧЕНЬ” У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ГУМАНІТАРНИХ ДИСЦИПЛІН В ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ

Назва:
ДИДАКТИЧНІ УМОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНОГО ДІАЛОГУ “ВЧИТЕЛЬ – УЧЕНЬ” У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ГУМАНІТАРНИХ ДИСЦИПЛІН В ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,88 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КРИВОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
САЛАЩЕНКО ГАННА МИКОЛАЇВНА
УДК 371.34+81’243
ДИДАКТИЧНІ УМОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ
НАВЧАЛЬНОГО ДІАЛОГУ “ВЧИТЕЛЬ – УЧЕНЬ”
У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ГУМАНІТАРНИХ ДИСЦИПЛІН
В ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ
13.00.09 – теорія навчання
Автореферат
на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Кривий Ріг – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Криворізькому державному педагогічному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Кондрашова Лідія Валентинівна,
Криворізький державний педагогічний університет,
проректор з наукової роботи,
завідувач кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Цокур Ольга Степанівна,
Одеський національний
університет ім. І. І. Мечнікова,
завідувач кафедри педагогіки;
кандидат педагогічних наук, доцент
Коржова Людмила Сергіївна,
Криворізький економічний інститут
ДВНЗ “Київський національний
економічний університет імені Вадима Гетьмана”,
завідувач кафедри української та іноземних мов
факультету економіки та управління.

Захист відбудеться “7” травня 2008 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .053.01 у Криворізькому державному педагогічному університеті за адресою: 50086, м. Кривий Ріг, пр. Гагаріна, 54, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Криворізького державного педагогічного університету (50086, м. Кривий Ріг, пр. Гагаріна, 54).
Автореферат розіслано “4” квітня 2008 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г. Б. Штельмах


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проблеми демократизації сучасного суспільства, гуманізації відносин у суспільному житті не можуть бути успішно вирішені без модернізації всієї системи шкільної освіти України. У державних документах, що визначають перспективи розвитку загальноосвітньої школи, розроблено стратегію перебудови – через демократизацію та гуманізацію до нової якості педагогічної роботи, до школи розвитку, творчості, диференціації й індивідуалізації навчання, реалізації особистісно орієнтованого підходу до його організації.
Як показує педагогічна дійсність, у відносинах учителя та учня все ще домінує вчитель. Систематичне придушення особистості учня призводить до того, що учень не може набути досвіду активного діяча, здатного до самостійних дій та думок, і врешті виховується пасивна до соціальних проблем людина, нездатна до самоорганізації, критичного мислення, вияву самостійності, ініціативи і творчості.
Психолого-педагогічні дослідження Л. С. Виготського, Ю. М. Кулюткіна, В. І. Лозової, С. О. Сисоєвої, В. О. Сухомлинського дають підставу вважати, що формування творчої особистості учнів є можливим, якщо основою взаємостосунків вчителя й учнів виступає педагогічна взаємодія як інтегруючий чинник у навчальному процесі.
У педагогічній науці вже накопичено досвід теоретичного обґрунтовування сутності, методики й технології педагогічного процесу, різних видів діяльності та спілкування. Проте різні аспекти педагогічної взаємодії, можливості її форм у становленні творчої індивідуальності учнів поки що досліджені не всебічно, а тому відчувається гостра потреба в систематизації теоретичних основ і форм взаємодії вчителя й учнів у навчальному процесі. Взаємодія реалізується в тому випадку, коли суб’єкти педагогічного процесу вступають у контакт один з одним, при чому характер таких контактів породжує суперечності між творчою природою навчально-пізнавальної діяльності та репродуктивним характером навчання; між збільшенням обсягу навчальної інформації та неефективними формами її передачі; між потребою суспільства в людях, здатних висловлювати самостійні, оригінальні думки, і формальним засвоєнням учнями навчальної програми.
Подолання цих суперечностей зумовлює пошук більш ефективних форм взаємодії вчителя й учнів у навчальному процесі. Зокрема такою формою взаємодії в системі “вчитель – учень” виступає навчальний діалог.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ДИДАКТИЧНІ УМОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНОГО ДІАЛОГУ “ВЧИТЕЛЬ – УЧЕНЬ” У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ГУМАНІТАРНИХ ДИСЦИПЛІН В ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок