Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ШЛЯХИ ОПТИМІЗАЦІЇ ЗУБНОГО ПРОТЕЗУВАННЯ НЕЗНІМНИМИ МЕТАЛЕВИМИ КОНСТРУКЦІЯМИ

ШЛЯХИ ОПТИМІЗАЦІЇ ЗУБНОГО ПРОТЕЗУВАННЯ НЕЗНІМНИМИ МЕТАЛЕВИМИ КОНСТРУКЦІЯМИ

Назва:
ШЛЯХИ ОПТИМІЗАЦІЇ ЗУБНОГО ПРОТЕЗУВАННЯ НЕЗНІМНИМИ МЕТАЛЕВИМИ КОНСТРУКЦІЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,67 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Все вищезазначене свідчить про те, що питання ортопедичного лікуванн
я хворих з вродженою відсутністю зубів особливо дитячого віку, є важлив
ою проблемою теоретичного та практичного характеру, в якій взаємно зв’я
зані біологічні, технічні та клінічні аспект


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
ГУРИН ПЕТРО ОЛЕКСІЙОВИЧ
УДК: 616.314-089.28-06
ШЛЯХИ ОПТИМІЗАЦІЇ ЗУБНОГО ПРОТЕЗУВАННЯ НЕЗНІМНИМИ МЕТАЛЕВИМИ КОНСТРУКЦІЯМИ
14. 01. 22 – стоматологія
Автореферат дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київській медичній академії післядипломної освіти
імені П.Л. Шупика МОЗ України.
Науковий керівник доктор медичних наук, Заслужений діяч науки і
техніки України, профессор
ОНИЩЕНКО Валерій Степанович
Київська медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика МОЗ України
кафедра ортопедичної стоматології, завідувач
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, Заслужений діяч науки і техніки України,
професор ФЛІС Петро Семенович,
Національний медичний університет імені О.О. Богомольця МОЗ України, кафедра ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології, завідувач.
Кандидат медичних наук, професор МАКЄЄВ Валентин Федорович,
Львівський Національний медичний університетім ім. Данила Галицького МОЗ України, кафедра ортопедичної стоматології, завідувач.
Провідна установа:
Українська медична стоматологічна академія МОЗ України (м. Полтава)
Захист відбудеться “ 16 ” вересня 2004 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .003.05 в Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця (03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1, стоматологічний корпус)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця (03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1)
Автореферат розісланий “ 6 ” серпня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Д .003.05
к. мед. н., доцент О.І. Остапко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аналізуючи дані досліджень різних авторів, можна констатувати високу потребу населення України у стоматологічній допомозі в цілому, так і в ортопедичній зокрема (Волинець В.М. 1996; Малюченко М.М. 2000; Онищенко В.С. та ін. 2000). В ортопедичному лікуванні пацієнтів широко застосовуються незнімні металеві конструкції і такий вид протезування є найрозповсюдженішим. (Абакаров С.И. 1994; Бремер В. 1998; Онищенко В.С. 1995., Lygre H. 2002; та ін.).
Відомо, що більшість металів, які використовуються в ортопедичній стоматології, не являються індиферентними для організму. У порожнині рота сплави металів піддаються корозії, наслідком чого є вихід іонів металів у слину, слизові оболонки порожнини рота та організм в цілому. Симптомокомплекс, який при цьому розвивається у вигляді парастезій слизової оболонки порожнини рота та язика, розвитку ерозивно-виразкових процесів, сенсибілізація організму та алергії на метали - більшість авторів пов’язують з дією гальванічного струму та продуктів корозії (Макєєв В.Ф. та ін. 2000; Медведев А. К. 1996. Онищенко В.С. 1995; Garhammer P. et al. 2001; Koch P., Bahmer F.A. 1999) та ін.
Найбільшу роль у виникненні сенсибілізації до металів відіграють гаптени, що в них містяться — нікель, кобальт, молібден тощо. Електрохімічні (корозійні) процеси, що виникають у порожнині рота між металевими протезами, сприяють не тільки збільшенню кількості гаптенів – металів у слині і слизових оболонках порожнини рота, а і являються основними уражуючими факторами в патогенезі непереносимості металевих „реставрацій” організмом пацієнта (Гожий А.Г., та ін. 1998; Долгих В. Т., та ін. 2000; Фліс П.С., та ін. 1991; Mjor I.A. 1999; та ін.). Зменшення процесу електрохімічної корозії – це ключ до біосумісності матеріалу і організму. Чим менша кількість звільнених іонів, тим менший ризик виникнення небажаних патофізіологічних реакцій.
Існування явища непереносимості металів у порожнині рота обумовлює високу потребу сучасної ортопедичної стоматології в істотному поліпшенні якості незнімних зубних протезів, що виготовляються з металевих сплавів за допомогою новітніх досягнень наукових знань та технологій (Гожий А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ШЛЯХИ ОПТИМІЗАЦІЇ ЗУБНОГО ПРОТЕЗУВАННЯ НЕЗНІМНИМИ МЕТАЛЕВИМИ КОНСТРУКЦІЯМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок