Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМИ НАЦІОНАЛЬНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ В УКРАЇНСЬКІЙ ПРОЗІ 40-50-Х РОКІВ ХХ СТ.

ПРОБЛЕМИ НАЦІОНАЛЬНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ В УКРАЇНСЬКІЙ ПРОЗІ 40-50-Х РОКІВ ХХ СТ.

Назва:
ПРОБЛЕМИ НАЦІОНАЛЬНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ В УКРАЇНСЬКІЙ ПРОЗІ 40-50-Х РОКІВ ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
44,81 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
МАРИНЕНКО ЮРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 821. 161. 2: 82.3
ПРОБЛЕМИ НАЦІОНАЛЬНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ
В УКРАЇНСЬКІЙ ПРОЗІ 40-50-Х РОКІВ ХХ СТ.
Спеціальність 10. 01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філологічних наук
ЛЬВІВ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі української літератури та журналістики Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант: доктор філологічних наук, професор, головний науковий співробітник, академік НАН України Дончик Віталій Григорович
(Інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України).
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Мельничук Богдан Іванович
(Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича);
доктор філологічних наук, доцент
Працьовитий Володимир Степанович
(Львівський національний університет імені Івана Франка);
доктор філологічних наук, професор
Штонь Григорій Максимович
(Київський національний університет імені Тараса Шевченка).
Провідна установа: Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова Міністерства освіти і науки України, кафедра української літератури.
Захист відбудеться “22” березня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.13 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд.312.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий “22” лютого 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Я.І.Гарасим
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дисертаційного дослідження зумовлена об’єктивною потребою постійного оновлення наукової думки про завершений у часі й інтерпретаційно досить освоєний художній досвід літератури. Вельми гострою є ця проблема, коли йдеться про такий об’єктивно суперечливий і неоднозначно трактований науковцями період в історії вітчизняного письменства, як література ХХ століття. Тим більше, що поняття “українська література ХХ ст.” донині ні в літературознавстві, ні в масовій свідомості остаточно не ідентифіковано з її реальним потенціалом, тобто ця література фактично і сьогодні не представлена цілісно і в повному обсязі. Суть проблеми полягає в тому, що наприкінці ХХ століття український літературний “континуум”, об’єднавши в собі досі малозалежні одна від іншої три літератури – т. зв. “українську радянську літературу”, художню спадщину митців “розстріляного Відродження” та української діаспори, – постає у кількісно і якісному новому форматі.
Незважаючи на досить широкий проблемно-тематичний спектр досліджень (праці В.Агеєвої, С.Андрусів, Ю.Безхутрого, І.Дзюби, В.Дончика, М.Жулинського, М.Ільницького, В.Марка, М.Наєнка, Л.Сеника, Ю.Шереха, Г.Штоня та ін.), цілі її сфери понині вимагають подальшого наукового пошуку й вивчення. Передовсім оновлення потребує той напрям, що стосується науково точної “паспортизації текстів” (М.Бахтін). Це пояснюється, зокрема, характерним методологічним ганджем українського літературознавства, тривалий час “об’єктом пошани” (М.Павлишин) якого зазвичай був не так текст, як сам письменник. Актуальність обраного дослідження зумовлена також і сучасною ситуацією в літературознавстві, коли дедалі більшого застосування здобувають такі методологічні й інтерпретаційні напрямки й моделі досліджень, як системний аналіз, герменевтика, рецептивна естетика тощо, що не може не відкривати ширших можливостей для переосмислення як окремих текстів, так і цілої низки явищ літературного процесу.
Серед таких явищ історико-літературного характеру чільне місце посідає комплекс проблем національної ідентичності. В останні роки наукова розробка вітчизняним літературознавством вказаного напряму відбувається вельми активно. Серед найпомітніших праць – докторські дисертації Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ НАЦІОНАЛЬНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ В УКРАЇНСЬКІЙ ПРОЗІ 40-50-Х РОКІВ ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок