Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ УМІНЬ ДІАЛОГІЧНОЇ ВЗАЄМОДІЇ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

ФОРМУВАННЯ УМІНЬ ДІАЛОГІЧНОЇ ВЗАЄМОДІЇ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ УМІНЬ ДІАЛОГІЧНОЇ ВЗАЄМОДІЇ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,02 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВОЛОДИМИ
РА ВИННИЧЕНКА


КІРОВОГРАДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА
КОПІЦА Олена Іванівна
УДК.371.13: 378
ФОРМУВАННЯ УМІНЬ ДІАЛОГІЧНОЇ ВЗАЄМОДІЇ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Кіровоград – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Криворізькому державному педагогічному університеті,
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Пікельна Валерія Семенівна,
Криворізький державний педагогічний університет,
професор кафедри педагогіки та методики трудового навчання.
Офіційні опоненти: член-кореспондент АПН України,
доктор педагогічних наук, професор
Сидоренко Віктор Костянтинович,
Інститут професійно-технічної освіти АПН України,
директор;
кандидат педагогічних наук, доцент
Рацул Анатолій Борисович,
Кіровоградський державний педагогічний університет
імені Володимира Винниченка,
декан психолого-педагогічного факультету.
Захист відбудеться “20” березня 2008 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 23.053.02 в Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка за адресою: 25006, м. Кіровоград, вул. Шевченка, 1, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (25006, м. Кіровоград, вул. Шевченка, 1).
Автореферат розісланий “19” лютого 2008 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т. Я. Довга


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Соціально-економічні зміни в суспільстві, реформування вищої педагогічної освіти на гуманістичних та демократичних засадах потребують підвищення рівня професійної підготовки майбутніх педагогів, нових підходів до змісту, форм, методів і засобів викладання професійно-орієнтованих навчальних предметів.
У “Національній доктрині розвитку освіти України” значна роль відводиться забезпеченню всебічного розвитку цілісної особистості, розвитку її здібностей та обдарованостей. Враховуючи принцип гуманізації освіти як один із основних серед принципів перебудови сучасної освіти в Україні (зазначено в Законі України Про освіту”), доцільно зауважити, що саме діалог сприяє підвищенню результативності навчально-виховного процесу.
Проблема гуманізації процесу підготовки студентів у вищій педагогічній школі України досить інтенсивно досліджується вченими, які вбачають шляхи подальшого її розвитку в прагненні до створення відносин між викладачами та студентами на засадах діалогічної взаємодії, толерантності й взаєморозуміння. Саме тому в сучасній професійній підготовці майбутніх учителів важливе місце займає формування умінь діалогічної взаємодії, що пояснюється самою специфікою навчально-виховного процесу, який передбачає безпосередню взаємодію всіх його учасників і в якому на перший план виступає професійне педагогічне спілкування.
Не менш важливими в педагогічному процесі є взаємини вчителя зі своїми колегами. У зв’язку з цим необхідно сформувати в майбутніх учителів прагнення до співпраці, потребу бути максимально доброзичливими у ставленні до інших членів колективу, налаштовуватись на бажання спільної творчої діяльності, знаходити в досвіді колег найбільш цінне, цікаве й корисне.
Особливістю процесу підготовки майбутніх педагогів, зокрема майбутніх учителів трудового навчання, є те, що студент має можливість активно взаємодіяти зі студентами різного віку, різних факультетів, залучатися до органів студентського самоврядування, включатися в співпрацю з педагогами ВНЗ в різних видах діяльності. Специфіка професійного навчання у вищому навчальному закладі створює для майбутнього вчителя трудового навчання значні можливості для інтенсивного спілкування як складової діалогічної взаємодії.
У сучасній педагогічній теорії й практиці визнано, що діалогічне навчання є ефективною педагогічною технологією, але використання її педагогами вищих і середніх шкіл ще недостатнє.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ УМІНЬ ДІАЛОГІЧНОЇ ВЗАЄМОДІЇ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок