Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Оптичні дослідження енергетичних спектрів та кореляційних властивостей коливальних станів, їх дисперсії в кристалах дифосфідів цинку та кадмію різних форм та модифікацій

Оптичні дослідження енергетичних спектрів та кореляційних властивостей коливальних станів, їх дисперсії в кристалах дифосфідів цинку та кадмію різних форм та модифікацій

Назва:
Оптичні дослідження енергетичних спектрів та кореляційних властивостей коливальних станів, їх дисперсії в кристалах дифосфідів цинку та кадмію різних форм та модифікацій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,22 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
На правах рукопису
ПОВЕДА Руслан Анатолійович
УДК 535.375
Оптичні дослідження енергетичних спектрів та кореляційних властивостей коливальних станів, їх дисперсії в кристалах дифосфідів цинку та кадмію різних форм та модифікацій
01.04.05 – оптика, лазерна фізика
Автореферат
Дисертація на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ-2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук
Губанов Віктор Олександрович
доцент Київського національного
університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Артамонов Віктор Васильович
провідн. наук. співр. Інституту фізики напівпровідників НАН України
кандидат фізико-математичних наук
Понежа Григорй Васильович
завідувач лабораторією квантової фізики живого науково-дослідного центру квантової медицини „Відгук”
Провідна установа: Інститут фізики НАН України. Відділ фото активності.
Захист відбудеться „24” ___травня____ 2004 року о __1430____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.001.23 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (03680, м. Київ, пр. Глушкова, 2, блок 1)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університеті імені Тараса Шевченка (01017, м. Київ, вул. Володимирська, 64)
Автореферат розіслано „_5_” ________квітня__________ 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Б.А.Охріменко
ЗАГАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ РОБОТИ
Актуальність теми. Незважаючи на досить велику кількість робіт з дослідження оптичних властивостей дифосфідів цинку та кадмію, до даного часу їх фундаментальні фізичні властивості вивчені ще далеко недостатньо. Наприклад, до даного часу ще не встановлено положення екстремумів електронних зон в зонах Бріллюена - модифікацій кристалів цих непрямозонних сполук, немає також надійних систематизованих даних про дисперсію фононних станів, яка є однією з важливих фізичних характеристик цих напівпровідників.
Дослідження енергетичних спектрів та кореляційних властивостей коливальних станів, їх дисперсії в кристалах дифосфідів цинку та кадмію з огляду на сильну екситон-фононну взаємодію, що обумовлює надзвичайно розвинений багатий за структурою екситон-фононний спектр крайового поглинання та люмінесценції, безсумнівно важливе для подальшого вивчення особливостей енергетичних спектрів електронних елементарних збуджень в кристалах цих сполук. Отже, основним завданням даної роботи було експериментальне дослідження комбінаційного розсіяння світла на фононах в монокристалах різних модифікацій дифосфідів цинку і кадмію, вивчення динаміки їх ґраток та інтерпретація одержаних результатів з використанням теорії, побудованої за допомогою одного з самих загальних теоретико-групових методів – метода проективних представлень груп їх просторової симетрії.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота пов’язана з держбюджетними фундаментальними дослідженнями, які виконувались на кафедрі експериментальної фізики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, зокрема за темами Міністерства освіти України №61 ”Оптичні властивості, особливості електронної структури та колективні ефекти в неметалічних кристалах”, №571 “Взаємодія світла з електронними та фононними збудженнями з ненульовим кутовим моментом в гіротропних кристалах”, і відповідає науковому напрямку “Нові матеріали”.
Мета і задачі досліджень. Важливим в роботі було встановлення кореляційних властивостей фононних станів в кристалах дифосфідів цинку та кадмію та побудова для них дисперсійних кривих.
Об’єктами досліджень є кристали ZnP2 та CdP2 - та -модифікацій.
Предметом досліджень є особливості динаміки кристалічних ґраток монокристалів різних модифікацій дифосфідів цинку і кадмію та визначення дисперсії їх фононних віток.
Методи досліджень, використані в роботі, включають поляризаційну спектроскопію комбінаційного розсіяння світла (КРС), в тому числі і нерезонансне КРС інфрачервоного діапазону, математичні методи теоретико-групового аналізу для інтерпретації отриманих експериментальних результатів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Оптичні дослідження енергетичних спектрів та кореляційних властивостей коливальних станів, їх дисперсії в кристалах дифосфідів цинку та кадмію різних форм та модифікацій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок