Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХУДОЖНЄ ВІДТВОРЕННЯ ІДЕЇ ДЕРЖАВНОСТІ КИЇВСЬКОЇ РУСІ У РОСІЙСЬКІЙ ІСТОРИЧНІЙ ПРОЗІ 30-Х РОКІВ ХІХ СТОЛІТТЯ

ХУДОЖНЄ ВІДТВОРЕННЯ ІДЕЇ ДЕРЖАВНОСТІ КИЇВСЬКОЇ РУСІ У РОСІЙСЬКІЙ ІСТОРИЧНІЙ ПРОЗІ 30-Х РОКІВ ХІХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ХУДОЖНЄ ВІДТВОРЕННЯ ІДЕЇ ДЕРЖАВНОСТІ КИЇВСЬКОЇ РУСІ У РОСІЙСЬКІЙ ІСТОРИЧНІЙ ПРОЗІ 30-Х РОКІВ ХІХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,56 KB
Завантажень:
394
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЗНЕЦОВ Сергій Володимирович
УДК 82-3:261.7
ХУДОЖНЄ ВІДТВОРЕННЯ ІДЕЇ ДЕРЖАВНОСТІ
КИЇВСЬКОЇ РУСІ У РОСІЙСЬКІЙ ІСТОРИЧНІЙ ПРОЗІ
30-Х РОКІВ ХІХ СТОЛІТТЯ
10.01.02 – російська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Херсон - 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Херсонському державному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор,
заслужений діяч мистецтв України
Мішуков Олег Васильович,
Херсонський державний університет,
перший проректор, завідувач кафедри історії світової літератури та культури
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор
Фрізман Леонід Генріхович,
Харківський національний педагогічний університет
ім. Г.С. Сковороди Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри російської та світової літератури;
кандидат філологічних наук, доцент
Охріменко Ольга Павлівна,
Національний педагогічний університет
ім. М.П. Драгоманова (м. Київ) Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри історії російської та зарубіжної літератури
Провідна установа – Дніпропетровський національний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра порівняльного та російського літературознавства
Захист відбудеться “15” квітня о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 67.053.02 у Херсонському державному університеті за адресою: 73000, м. Херсон, вул. років Жовтня, 27.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Херсонського державного університету за адресою: 73000, м. Херсон, вул. років Жовтня, 27, тел. (0552) 32-67-08.
Автореферат розіслано “14” березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.Ю. Нев’ярович


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Наприкінці ХХ - на початку ХХІ ст. значно посилився науковий інтерес до теорій націй, проблем національного характеру, національних ідей державності тощо. Його зростання обумовлено політичними й духовними реаліями епохи - епохи відродження й розвитку національних культур на рубежі тисячоліть. Подібні процеси є специфічною особливістю будь-яких переломних історичних періодів, якими, наприклад, були в історії України та Росії ХVІІІ ст. й перші десятиріччя ХІХ ст. Ідея державності, проблема витоків монархічної влади, її моральності, походження правлячої династії на Русі, традиції державотворення - ці та інші суттєві аспекти тогочасного духовно-інтелектуального життя віддзеркалилися в художній літературі цієї доби.
Питання “звідки пішла Руська земля і хто в ній найперший почав княжити” цікавило наших предків, принаймні, з часу появи в Києві перших літописних зведень. З огляду на зазначене твердження літописців про прикликання варязьких вождів у майбутньому стало одним із аргументів тривалої ідеологічної боротьби. Особливості розв’язання проблеми витоків давньоруської державності в східнослов’янській історіографічній літературі ХІІ - ХІХ ст. та використання її як політичного аргументу відстежували тією чи іншою мірою у своїх працях історики М. Алпатов, Л. Кислягіна, В. Козлов, С. Пештич, Ю. Пінчук, І. Федоров, Д. Шанський, О. Шапіро, В. Шевцов, А. Шикло тощо.
Художнє відображення історичних концепцій походження руської державності в російській літературі стало предметом уваги й філологів. Йдеться про публікації В. Бочкарьова, І. Дмоховської, О. Мішукова, Г. Москвичової, Ф. Прийми, Ю. Стенника, В. Федорова та ін. У цих працях репрезентовано масштабну панораму розвитку східнослов’янської та європейської історичної та літературно-критичної думки у взаємозв’язку із загальнокультурною динамікою Європи кінця ХVІІІ ст. - першої половини ХІХ ст., розглянуто окремі аспекти зазначеної проблеми на прикладі трагедій О. Сумарокова, драматургічних, поетичних і прозових творів В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ХУДОЖНЄ ВІДТВОРЕННЯ ІДЕЇ ДЕРЖАВНОСТІ КИЇВСЬКОЇ РУСІ У РОСІЙСЬКІЙ ІСТОРИЧНІЙ ПРОЗІ 30-Х РОКІВ ХІХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок