Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ДОЦІЛЬНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ТІОТРИАЗОЛІНУ ПРИ ОПІКОВІЙ ХВОРОБІ

ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ДОЦІЛЬНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ТІОТРИАЗОЛІНУ ПРИ ОПІКОВІЙ ХВОРОБІ

Назва:
ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ДОЦІЛЬНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ТІОТРИАЗОЛІНУ ПРИ ОПІКОВІЙ ХВОРОБІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,45 KB
Завантажень:
503
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФАРМАКОЛОГІЇ І ТОКСИКОЛОГІЇ
ТЕРЕХОВСЬКИЙ Анатолій Іванович
УДК 615.03: 616-001.17
ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ
ДОЦІЛЬНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ТІОТРИАЗОЛІНУ
ПРИ ОПІКОВІЙ ХВОРОБІ
14.03.05 – фармакологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2003 р.


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І.Пирогова МОЗ України
Науковий керівник - доктор медичних наук, професор Степанюк Георгій Іванович, Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова МОЗ України, завідувач кафедри фармакології.
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, професор Мохорт Микола Антонович, Інститут фармакології та токсикології АМН України, завідувач відділу фармакології серцево-судинних засобів;
- Заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Лук’янчук Віктор Дмитрович, Луганський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри фармакології.
Провідна установа:
Харківський державний медичний університет, кафедра фармакології, МОЗ України, м. Харків.
Захист відбудеться “16” квітня 2003 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.550.01 при Інституті фармакології та токсикології АМН України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Е. Потьє, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фармакології та токсикології АМН України (03057, м. Київ, вул. Е. Потьє, 14).
Автореферат розісланий “14” березня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Данова І.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Опіки залишаються однією із основних причин смерті від нещасних випадків в індустріальних країнах [М.Г.Крутиков, А.А.Алексеев, А.Э.Бобровников, 1998]. У 1959-1978 рр. головною причиною смерті при опіковій травмі були шок та сепсис. В останні роки, внаслідок вдосконалення ранньої протишокової терапії, активної хірургічної тактики і системної підтримки органів, летальність при масивних опіках зменшилась, а основною причиною смертності є сепсис та синдром поліорганної недостатності [H.Tang з співавт., 1999]. Існує велика кількість схем і методик лікування опікової хвороби, які включають (окрім хірургічного лікування рани) інфузійно-трансфузійну, медикаментозну терапію та методи екстракорпоральної детоксикації [Б.А.Парамонов, Я.О.Порембский, В.Г.Яблонский, 2000; L.Faldmo, M.Kravitz, 1993], але летальність при цій патології залишається на досить високому рівні і при важких опіках сягає 33-83% [А.А.Алексеев, В.А.Лавров, 1998]. Значна кількість препаратів, що застосовуються в комбустіології (аналгетики, антиоксиданти, антикоагулянти, антипротеазні препарати, антигіпоксанти та ін.), не є універсальними і діють на рівні окремих патогенетичних ланок. Одночасне призначення великої кількості лікарських засобів не виключає можливості взаємодії, що може привести до зміни їх фармакотерапевтичної активності. Зазначені обставини відкривають широкий простір для пошуку і розробки нових підходів до фармакотерапії опікової хвороби, зокрема шляхом використання препаратів з політропною фармакологічною дією. У цьому плані нашу увагу привернув новий оригінальний вітчизняний препарат - тіотриазолін, фармакологічні властивості якого (мембраностабілізуюча, протиішемічна, протизапальна, імуномодулююча та стимулюючий вплив на регенерацію клітин [А.Д.Візір, З.О.Григор’єва, С.В.Поливода, 1994; С.М.Дроговоз, С.І.Сальников, 1995; В.Р.Стець з співавт., 1995; Н.В.Васильєва, І.Ф.Мещишен, З.А.Мудрик, 1998; І.Ф.Беленічев , 1999; С.В.Мерзляк, 1999; Д.М.Болгов, 2001] чітко вписуються в патогенез опікової хвороби. Можливість застосування тіотриазоліну при опіковому шокові та його вплив на перебіг опікової хвороби на сьогодні не вивчались, що й стало предметом дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в рамках планової науково-дослідної роботи кафедри фармакології Вінницького національного медичного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ДОЦІЛЬНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ТІОТРИАЗОЛІНУ ПРИ ОПІКОВІЙ ХВОРОБІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок